• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Nie działające komendy za pierwszym logowaniem.

GarQet

Own3d!
Joined
Feb 10, 2009
Messages
1,381
Solutions
14
Reaction score
81
Siema. Napotkałem błąd i nie wiem gdzie szukać przyczyny. Może ktoś już się z tym spotkał i wie gdzie szukać aby go zniwelować.

Serwer zostaje uruchomiony, logują się osoby na serwer. Przy wpisaniu jakiejkolwiek komendy z talkactions żadna nie działa. Access nie ma najmniejszego znaczenia, bo w obydwu przypadkach komendy nie działają. Zadziwiający jest fakt, iż w momencie kiedy gracz dokona reloga wszystko wraca do normy i komendy działają jak należy. Oczywiście każda osoba z osobna musi się przelogować, żeby i dla niej działały komendy. Sytuacja powtarza się z każdym restartem serwera.

Ma ktoś jakiś pomysł co może się przyczyniać do czegoś takiego?
 
Miałem dokładnie ten sam problem, tyle że u mnie nawet przy relogowaniu nie działały, niektórym graczom.
Tak więc chetnie poznam przyczynę ; )
 
Hmm to przez limity globalne talkactions.cpp dziwne bo
Code:
player->canDoExAction()
Tak jakby czasami się pierdoilło i zwracało non-stop false; takjakby musiało podczas ładowania postaci "zresetowac czas następnej akcji"

Proste rozwiązanie to wywalić ten limit i na razie jechać po staremu.
czyli interesuja was linie:
Code:
                if(!player->canDoExAction())
                        return false;
i
Code:
if(!player->hasCustomFlag(PlayerCustomFlag_GamemasterPrivileges))
  player->setNextExAction(OTSYS_TIME() + g_config.getNumber(ConfigManager::CUSTOM_ACTIONS_DELAY_INTERVAL) - 10);
 
Z jakiego silnika ty te linijki wyciagnales? :p U mnie nie ma żadnej z tych :)
 
Back
Top