• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Nip

Xordex

New Member
Joined
Dec 23, 2011
Messages
83
Reaction score
1
Czy jak chce założyc ots, na którym będzie sms shop i server bedize dedykowany musze zrobić sobie Nip???
 
Zakładając konto prywatne na homepay NIP nie jest wymagany, nie wiem jak jest z dotpayem.
 
Teraz z tego co wiem zamiast NIPu używa się PESELu w zeznaniach podatkowych gdy jest to jednoosobowa działalność gospodarcza, a jak jej nie ma to tym bardziej nie ma NIPu.
 
Ale ja dobrze przeczytałem , tylko pytam się, jeśli założe ots, w którym będą ludzsie wysyłaś sms, i mi płacić, czy mnie państwo za podatki nie będzie ścigać
 
Nip nie jest już potrzebny, ale jeżeli jesteś pełnoletni korzystając z płatności internetowych jesteś zobowiązany rozliczać się z Urzędem Skarbowym.
Wynika z tego też, że jeżeli się uczysz automatycznie jesteś osobą zarabiającą i omijają cię już zniżki np (dofinansowanie do wycieczek, koloni)
 
Ale ja dobrze przeczytałem , tylko pytam się, jeśli założe ots, w którym będą ludzsie wysyłaś sms, i mi płacić, czy mnie państwo za podatki nie będzie ścigać

nie jestem pewien jak to działa, ale zazwyczaj firma, u której masz usługi sms odlicza kwoty chyba, ale od przelewów itp musisz sam i radzę nie ukrywać bo można więcej stracić niż zyskać

wgl ile masz lat?
 
nie jestem pewien jak to działa, ale zazwyczaj firma, u której masz usługi sms odlicza kwoty chyba, ale od przelewów itp musisz sam i radzę nie ukrywać bo można więcej stracić niż zyskać

wgl ile masz lat?

<18
 
Czyli jeśli jestem uczniem, i zrobie ten ots gdzie będę zarabiać, np poprzez homepay, to nic nie musze się rozliczać, dobrze rozumiem?
 
Czyli jeśli jestem uczniem, i zrobie ten ots gdzie będę zarabiać, np poprzez homepay, to nic nie musze się rozliczać, dobrze rozumiem?

z przelewów i paru innych rzeczy homepay cie nie rozlicza, a wgl to pamiętaj to ty powinieneś dbać o to by all było ok, a nie urzędy, bo urzędy jak zaczną od ciebie wymagać to i tak jebną cię przy tym
 
Nie nie musisz mieć nip, musisz być pełnoletni by zarejestrować się na homepay czy innych tego typu serwisach.
Z sms przychodzi Ci później PIT który musisz uzupełnić i zanieść/wysłać do US.
Natomiast przelewy to już inna kwestia jeśli są one małe i nie co miesiąc to olał bym to ew wpisał je w dochód.
Jeszcze jedna rada jeśli nie jesteś pełnoletni to nie baw się w to.
 
Back
Top