• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Nowe jedzonko na otsie

karko

New Member
Joined
Aug 5, 2011
Messages
40
Reaction score
0
Chodzi mi o to, że chciałbym zrobić na otsie nowe jedzenie z nową grafiką, i chciałbym, żeby po zdobyciu 3 np. mięs zmieniała się grafika na 3 mięsa (poprzednio było 1 mięso lujb 2 i grafika z jednym mięsem) tak jak w RL Tibii tylko inna grafika, 5 mięs to 5 mięs na obrazku itp. Grafiki już mam, tylko nie wiem jak dodać to jedzonko. Maybe to jakiś skrypt trza?

Haha, ale poplątałem, mam nadzieje, że zrozumiecie.

Proszę o wyrozumiałość. :D
 
Np. masz 8 grafik, idziesz do tibia.dat

robisz item jakiś o jakimś cid (cid to numer id w dacie) np. 500 i dodajesz te 8 grafik do tego itemu, następnie ustawiasz
X repeat na 4
Y repeat na 2

i powinno być git
 
Niewiem, jak patrze w dat editor by black demon, to jak masz 8 grafik, to widzę, że są 4 kolumny (x) i 2 wiersze (y) xddd

wgl jak patrzę np. na ass stary i inne amunicje, to 3 ostatnie grafiki są takie same, tak więc chyba, zawsze musisz dawać 8 grafik by dobrze to liczyło, to potem zmienia grafike w zależności od liczby itemów
1 (liczba itemow) - 1 (nr grafiki)
2 - 2
3 - 3
4 - 4
>5 - 5
>10 - 6
>25 - 7
>50 - 8
 
Zrobiłem tak jak mówiłeś i nie działa, nie mogę nawet łączyć tego "jedzenia", baa, gdy wyrzucam to na podłogę to z 1 robią się 4 lub 3, ale to tylko wygląd, po wzięciu jest nadal 1 i łączyć też nie mogę.
 
No właśnie.

Ja Ci dałem jak sam wykombinowałem na chwilkę, nie działa, bo nie sprawdzałem, bo narazie nie jest mi potrzebne to, ale:

napewno, żeby coś można było łączyć to musisz ustawić
stackable


wgl, zaznacz te rzeczy:
- stackable
- pickupable


Width: 1
Height: 1
Cropsize: 0
Layers: 1
X Repeat: 4
Y Repeat: 2
Z Repeat: 1
Animations: 1


Wgl jakiego dat editora używasz? Noxitu czy Demonic App ?
 
Noxitu. Już ogarnąłem, po prostu dodałem 100 spritów, np. gdy już połączę 5 mięs w zwyż będzie ta sama grafika.
 
Back
Top