• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Nowy komputer - ostateczny wybór

Joined
Jun 29, 2010
Messages
151
Reaction score
7
Cześć
Zakładałem wcześniej na forum temat, w którym prosiłem o propozycje jaki sprzęt kupić, bo składam nowego PCta.
Skompletowałem wszystkie propozycje z tego i innych for i proszę o pomoc w podjęciu ostatecznej decyzji, ew. wypisanie jeszcze jakiś innych alternatyw.

Zaznaczę - jeśli ktoś nie czytał mojego wcześniejszego tematu - że chciałbym, aby sprzęt był na prawdę dobry, do 3 tys. złotych, żeby chodził szybko, sprawnie (będę korzystał na nim z internetu, oglądał filmy, słuchał muzykę i chciałbym pograć też w nowsze gry) :)

Oto propozycje, które otrzymałem: (proszę o wybranie mi najlepszych z wypisanych opcji)

procesor.png
Procesor

  • Intel XEON E3-1230 4x3.2GHz, 8M Cache, 32nm Sandy Bridge, 64bit
  • DualCore AMD Phenom II x2 black editon 550, 3100MHz
  • AMD PHENOM II 840 QUAD 4x3,20 GHZ
  • Intel Core 2 Quad Q8400 4x2,66 GHZ
  • Intel Core i5-2400 4x3,1GHz LGA1155 6MB FVAT
  • Intel Core i5-2500K /3.3GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/
  • AMD Phenom II x6 1090T Black Edition AM3 BOX

plytaglownaz.png
Płyta główna

  • ASUS P8H67-M R3.0 - S-1155, Intel H67, 2xPCI-E x16, 2xPCI, 4xSATA2, 2xSATA3
  • ASUS M4N68T-M LE
  • ASUS P5G41-M LX-
  • Gigabyte GA-H67A-USB3 LGA1155 SATA3/USB3 HDMI B3
  • MSI P67A-C45 B3 /intel P67/
  • AsRock P67 PRO3 B3 /intel P67/
  • Asus M4A87TD EVO

pamiecram.png
Pamięć RAM

  • PDP Patriot Sector5 - 8GB DDR3 1333MHz
  • Goodram 2x2GB DDR3 1333MHz PC3-10666 CL9 FV
  • Patriot 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 PGS ELK
  • Patriot DDR3 2x2048MB 1600MHz CL9.0 PGS AMD
  • Corsair 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9 XMS3

wentylator.png
Wentylator

  • Xigmatek Gaia SD1283
  • Zalman CNPS10X Performa

dysktwardy.png
Dysk twardy

  • Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3
  • Western Digital Blue 500GB 7200rpm 16MB cache SATA600
  • Western Digital Caviar GP WD10EARS (1TB, 64MB, SATA/300)

kartagraficzna.png
Karta graficzna

  • ASUS GeForce GTS450 1024MB DDR5 DirectCU OverClocked
  • nVIDIA GeForce 9800 GT
  • Nvidia GF 560 Ti
  • Radeon HD 6870
  • GeForce GT430 1024MB
  • GIGABYTE GeForce GTX 460 1024MB DDR5/256bit
  • Vertex3D Radeon HD6970 2GB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/2xDP
  • Asus Radeon HD6950 DCII 1GB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/2xDP
  • Sapphire Radeon HD6950 1GB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/2xDP
  • Gainward GeForce GTX 460 Golden Sample 1GB DDR5 PCI-E BOX

zasilacz.png
Zasilacz

  • ATX 500W CORSAIR CMPSU-500CXEU
  • Fractal Design Integra 500W
  • XFX Core 550W 120mm 80+ SLI PSU


Pozdrawiam i czekam na Wasze rady, propozycje ;)
 
Najlepiej wydrukuj sobie to wszystko i idź do jakiegoś sklepu komputerowego, niech ci zrobią z tego najlepszy komp.
 
Intel Core 2 Quad Q8400 4x2,66 GHZ -->Mam taki i jeszcze mnie nie zawiódł
Gigabyte GA-H67A-USB3 LGA1155 SATA3/USB3 HDMI B3 --> tutaj kieruje się moją naj. firmą
Patriot 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 PGS ELK --> myślę, że starczy, zależy z resztą co na nim bd robił
Wentylator --> obojętnie
Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3 --> bezkonkurencyjnie
Graficzna starczy ge force 9600gt oczywiscie jedyneczka ;)
Zasilacz nie znam sie na zasilaczach ;p
 
Nawet się nie zastanawiaj nad 9x series. ;p
GTX 480 od ZOTACA ;p
Wiadomo, że lepiej by było wziąć 580 ale to już inna półka ;(
 
Core i5, oraz GTX480 myślę że zadowolą cię na najbliższe 2 lata we wszystkich ciekawszych grach.
 
CPU: AMD Phenom II X6 1100T Black Edition
Główna: Gigabyte GA-880GA-UD3H
RAM: Kingston HyperX 2x2GB DDR3-1600 Dual Chanel Kit Non-ECC CL7 KHX1600C7D3X1K2/4GX
HDD: co łaska albo kup sobie w ovh sana ^^
GPU: moim zdaniem wystarczy zintegrowana :) a jak chcesz narawde grać w jakieś wypaśne gry to dokup sobie jakąś nvidie do 600zł. np ASUS GTX460 1024MB 256bit
 
Intel Core 2 Quad Q8400 4x2,66 GHZ -->Mam taki i jeszcze mnie nie zawiódł
Gigabyte GA-H67A-USB3 LGA1155 SATA3/USB3 HDMI B3 --> tutaj kieruje się moją naj. firmą
Patriot 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 PGS ELK --> myślę, że starczy, zależy z resztą co na nim bd robił
Wentylator --> obojętnie
Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3 --> bezkonkurencyjnie
Graficzna starczy ge force 9600gt oczywiscie jedyneczka ;)
Zasilacz nie znam sie na zasilaczach ;p


Jeśli chłodzenie w kompie to dla Ciebie sprawa "OBOJĘTNA" to powodzenia.

@up, moim zdaniem lepiej dołożyć pare zł i kupić dysk 1 TB, napewno Ci się przyda.
 
Jeśli chłodzenie w kompie to dla Ciebie sprawa "OBOJĘTNA" to powodzenia.

@up, moim zdaniem lepiej dołożyć pare zł i kupić dysk 1 TB, napewno Ci się przyda.

Moze sugerowal, ze obie z tych opcji sa dobre, wiec obojetnie ktora wybierze? :)
 
Skompletowałem sobie taką wstępną konfigurację: hardware

Tylko kompletnie nie mogę się zdecydować co do płyty głównej i karty graficznej...

Wziąć płytę główną AsRock P67 PRO3 B3 /intel P67/ czy jakąś inną może? Dobra jest ta AsRock?

Wziąć kartę graficzną Asus Radeon HD6950 DCII 1GB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/2xDP czy może Vertex3D Radeon HD6970 2GB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/2xDP którą też dużo ludzi poleca i ma 2GB zamiast 1, jak Asus...?

I jeszcze jaki system do tego? Windows 7 Home Premium będzie ok?

Sam już nie wiem, proszę o dobre rady :|
 
@UP
Windows 95 na Corei5 i DDR3? Czysta Herezja.


@Topic
Narazie 2GB grafiki żadna gra ci nie zużyje więc raczej patrz na przepustowość pamięci a nie na jej wielkość. Mimo wszystko jej specyfikacje wyglądają nieźle.
Ważne abyś wybrał system 64 bitowy a nie 32. W przypadku nowszych komputerów różnica wydajności między nimi może wynosić nawet do 20%. Z płytą główną niestety nie poradzę ci jaką wybrać, najlepiej zapytać się na forach gdzie maniaki overclockingu podpowiedzą ci na czym osiągniesz "maximum" twojego sprzętu.
 
@3up
moim zdaniem nie, co do systemu to polecam debiana 6.0.1 oczywiscie
plyta glowna wydaje mi sie ze jest spoko natomiast jakas super karta graficzna moim zdaniem jest strasznie niepotrzebnym wydatkiem, i tak za chwile bedzie ponizej przecietnej nawet jesli teraz jest extra

zeby nie bylo - pisze tego posta z mojego czteroletniego laptopa z zainstalowanym debianem, ze srodowiskiem (kde) wszystko podnosi sie nie wiecej niz 15-20s co jest chyba niezlym wynikiem. A gierek jest na rynku taka masa, ze nie rozumiem potrzeby kupowania co chwile nowego kompa skoro mozna grac w starsze gry, ktorych jest przeciez bardzo duzo.
 
@3up
moim zdaniem nie, co do systemu to polecam debiana 6.0.1 oczywiscie
plyta glowna wydaje mi sie ze jest spoko natomiast jakas super karta graficzna moim zdaniem jest strasznie niepotrzebnym wydatkiem, i tak za chwile bedzie ponizej przecietnej nawet jesli teraz jest extra

zeby nie bylo - pisze tego posta z mojego czteroletniego laptopa z zainstalowanym debianem, ze srodowiskiem (kde) wszystko podnosi sie nie wiecej niz 15-20s co jest chyba niezlym wynikiem. A gierek jest na rynku taka masa, ze nie rozumiem potrzeby kupowania co chwile nowego kompa skoro mozna grac w starsze gry, ktorych jest przeciez bardzo duzo.
Kolega sobie sklada komputer do miedzy innymi grania, a Ty mu Debiana polecasz, gz.

@Aragornik:
Z tym Win95 to ironia byla, ze 95 > 7 ^^.
 
Last edited:
@3up
moim zdaniem nie, co do systemu to polecam debiana 6.0.1 oczywiscie
plyta glowna wydaje mi sie ze jest spoko natomiast jakas super karta graficzna moim zdaniem jest strasznie niepotrzebnym wydatkiem, i tak za chwile bedzie ponizej przecietnej nawet jesli teraz jest extra

zeby nie bylo - pisze tego posta z mojego czteroletniego laptopa z zainstalowanym debianem, ze srodowiskiem (kde) wszystko podnosi sie nie wiecej niz 15-20s co jest chyba niezlym wynikiem. A gierek jest na rynku taka masa, ze nie rozumiem potrzeby kupowania co chwile nowego kompa skoro mozna grac w starsze gry, ktorych jest przeciez bardzo duzo.

Kup sobie mózg lub zacznij czytać całe tematy. Win 7 x64. Aż dziwne, że polecam windowsa :blink:
 
Takie teksty to mozesz rzucac u siebie w domu. Na linuxa tez sa gry, a dzieki temu, ze jest ich mniej to tez latwiej przestac grac w ogole, a akurat granie w gry to tracenie czasu w najczystszej formie, wiec to bylby pozytywny efekt. Najlepszy byl windows 3.1 bo to byl po prostu MSDOS ze srodowiskiem graficznym, wszystkie kolejne systemy byly po prostu bardziej "idiot frendli" z dorzucanymi internet explorerami, media plejerami i masa zbednego lipnego oprogramowania. Do tego stabilnosc owych systemow, a zwlaszcza visty to juz zupelnie jakas kpina, ludzie juz dawno powinni przestac korzystac z tego. Moze za 10 albo 20 lat juz wszyscy beda mieli na kompie Hurda albo inny jeszcze lepszy system, a nie bubel microsoftu.

+ kupujac z linuxem nie placisz za oryginalnego windowsa, a jak ktos bardzo zateskni to przeciez moze sobie kupic windowsa w kazdej chwili
 
Takie teksty to mozesz rzucac u siebie w domu. Na linuxa tez sa gry, a dzieki temu, ze jest ich mniej to tez latwiej przestac grac w ogole, a akurat granie w gry to tracenie czasu w najczystszej formie, wiec to bylby pozytywny efekt. Najlepszy byl windows 3.1 bo to byl po prostu MSDOS ze srodowiskiem graficznym, wszystkie kolejne systemy byly po prostu bardziej "idiot frendli" z dorzucanymi internet explorerami, media plejerami i masa zbednego lipnego oprogramowania. Do tego stabilnosc owych systemow, a zwlaszcza visty to juz zupelnie jakas kpina, ludzie juz dawno powinni przestac korzystac z tego. Moze za 10 albo 20 lat juz wszyscy beda mieli na kompie Hurda albo inny jeszcze lepszy system, a nie bubel microsoftu.

+ kupujac z linuxem nie placisz za oryginalnego windowsa, a jak ktos bardzo zateskni to przeciez moze sobie kupic windowsa w kazdej chwili

wez, wypierdalaj juz, bo jak sie czyta te Twoje pierdoly to az sie w glowie przestawia.
kupujesz skladaka z systemem? gz, debilu
to jest polska, po co komu oryginalny windows?

nara
 
Back
Top