• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Nowy OTS 7.4 rook-war/enforced czy ma to sens? Parę dodatkowych pytań

specx

New Member
Joined
May 4, 2009
Messages
27
Reaction score
2
Location
Poland
Witam wszystkich,

Dawno mnie tu nie było, dawno nie miałem styczności z tematyką tibi/ots

Mam do Was Parę pytań.

Czy tworzenie nowego ots 7.4 bazującego na mapie rookgaard, świat typu pvp enfo/war ma sens?
Jeżeli udało by mi się odkopać pliki na starym dysku, mapa bazowała by na tym projekcie:
Specx Mapping (Old Tibia 7.4)

Co do samej gry (tak w dużym skrócie)
- ots w stylu low rate/noobwar + lekkie rpg
- czaszki - od ilości zabitych graczy (opcjonalnie wraz ze wzrostem fragów zmniejsza się exp za potwory)
- punkty za zabijanie graczy, wymienne na gp, itemy, ulepszanie postaci(dokupienie max ilości punktów życia, many, udźwigu, mlvl, skill, wszystko zależne od profesji itd)
Wszystkie questy z rooka, plus nowe ale wszystko utrzymane w klimacie rookgaard, czyli dużo zagadek (ale bez przesady, to ma być zabawa, a nie rozwiązywanie questu 5h)


Teraz sprawy techniczne:

Nie bez powodu miało by to być 7.4 war, kiedyś już pracowałem nad tym projektem (wszystko gdzieś zalega na wcześniej wspomnianym dysku)

Związku z tym że nie jestem na bieżąco, to zwracam się do was z prośbą o poradę, jaki silnik wybrać:

1. avesta - nad nią już kiedyś pracowałem, dodałem parę poprawek, wywaliłem system skuli i dodałem ten opisany wyżej, konkretów nie pamiętam, bo było to parę kat temu. Jednak mam wątpliwości co do stabilności tego silnika, względem innych.

2. othier 0.0.3 lub 1.0 - na razie przeglądam forum i czytam tematy

3. tfs 1.2 7.4 - można szybko dodać sporo funkcji (duże wsparcie forum), jednak temat bardzo świeży i widzę że są różne błędy.

Cały temat czysto teoretyczny, dodam że nie oczekuję dochodów, zwrotu kasy jaką wydam na vps/dedyk, traktuję to raczej jako zabawę.

Pozdrawiam i czekam na odp.
 
Back
Top