• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

NPC, Sprzedaż Viali.

Zombiexon

Member
Joined
Mar 12, 2011
Messages
220
Reaction score
7
Location
/home/var/
Witam, otóż robię npc i mam mały problem jak zrobić aby policzył ile gracz ma danych
viali na sobie(oczywiście pustych). Robię to tak:

PHP:
count = getPlayerItemCount(cid,2006)

Lecz to liczy każdego Viala który nawet nie jest pusty (mama fluid, life etc.).

Wie ktoś może jak to zrobić?
 
Próbowałeś getPlayerItemCount(cid, 2006, 0)? Powinno znaleźć tylko puste.
 
Tak, wtedy wartość wychodzi -1 , próbowałem już rożnymi sposobami i nic;/
no i wtedy błąd konsoli jest:

luaGetPlayerItemCount(). Player not found
 
Last edited:
Nie używaj starych viali. Są przecież nowe osobne : 7636/7635/7634
 
Duxi, no stary pomyśl czy jak bym chciał nowe viale pisałbym tu? nie przyszło Ci do głowy ze to pod wersję 7.4 i nie ma tutaj takich?
Mam system npc przerobiony specjalnie pod to z 8.1+ tibii , lecz nie mogę sobie poradzić ze sprzedażą viali.
 
Duxi, no stary pomyśl czy jak bym chciał nowe viale pisałbym tu? nie przyszło Ci do głowy ze to pod wersję 7.4 i nie ma tutaj takich?
Hehe ;] Nie brałem pod uwagę takiej ewentualności, że ktoś jeszcze bawi się na 7.4 ;)
 
Popatrz do dokumentacji swojego silnika (folder docs) i tam bedziesz mial wszystkie argumenty jaka dana funkcja moze przyjac (rowniez to opcjonalne)
 
Nie słabo , tylko nie ma czegoś takiego;p jest tylko folder "misc" , a tam nic związku z tym nie ma, a przypominam ze to jest avesta 7.4.
 
Nie słabo , tylko nie ma czegoś takiego;p jest tylko folder "misc" , a tam nic związku z tym nie ma, a przypominam ze to jest avesta 7.4.

No to w takim razie Twoją dokumentacją będzie source - luascript.cpp i jazda.
 
No mam coś takie, wie ktoś jak to przerobić?; p

int LuaScriptInterface::luaGetPlayerItemCount(lua_Stat e *L)
{
//getPlayerItemCount(cid, itemid)
uint32_t itemId = (uint32_t)popNumber(L);
uint32_t cid = popNumber(L);

ScriptEnviroment* env = getScriptEnv();

const Player* player = env->getPlayerByUID(cid);
if(player){
uint32_t n = player->__getItemTypeCount(itemId);
lua_pushnumber(L, n);
}
else{
reportErrorFunc(getErrorDesc(LUA_ERROR_PLAYER_NOT_ FOUND));
lua_pushnumber(L, LUA_ERROR);
}
return 1;
}
 
//getPlayerItemCount(cid, itemid)
Wg tego sa tylko dwa argumenty tej funkcji.
W takim razie musisz zobaczyc czym roznia sie puste viale od innych (podejrzewam, ze aid).
 
@UP, Pomogło Dzięki. Btw, wie ktoś może jaka jest funkcja odpowiedzialna za to czy gracz ma pz czy nie?

z tego co pamietam w avescie jej nie bylo, wez z TFS 0.2... luascript.cpp/h
 
Back
Top