• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Nurtujące problemy z siecią domową.

iDELTI

C++
Joined
Jan 15, 2010
Messages
2,033
Reaction score
69
Location
Zimbabwe
Zatem mój problem wygląda tak..., aktualnie wszystko śmiga dobrze. Naprawiłem przed chwilą dns'ki komputera i sieć działa, ale.
Niekiedy zostawiając komputer, który ściąga z P2M'u po jakimś czasie wyłącza mi się internet i trzeba "network diagnostic" jebnąć.

2jDU0.png


  • Otóż tak powinna wyglądać dobrze opanowana sieć domowa, natomiast u mnie po ściąganiu, w miejsce sieci domowej wskakuje "Trwa identyfikowanie...", czyli innymi słowy wyszukiwanie sieci.

Moje pytanie brzmi:
Dlaczego tak się dzieje? Sprawdzałem porciki i się nie zatykają przez P2M'a.

Dodatkowa informacja:
Ostatnio ściągałem kilkadziesiąt giga danych, więc może to przez to są ubytki u mnie, ale jeszcze się z czymś takim nie spotkałem.


P.S.
Nie satysfakcjonują mnie odpowiedzi typu:
Skonsultuj sie z lekarzem lub "farmacełtom", tj. "dostawca internetu".

Jeżeli wiesz o co be, napisz. Jezeli nie, nie pisz.
 
Co z tego że sprawdzał porty... router może mieć szitowy który po prostu pada. Miałem kiedyś jakiś router no-name to jak włączyłem ściąganie to po paru godzinach zrywał połączenie z internetem i żeby znów był net potrzebny był hard reboot bo router nie odpowiadał...
 
Miałem podobnie, zresetuj ustawienia routera i skonfiguruj ponownie jak to nie pomoże wymień i przedstaw sytuacje sprzedawcy. Może on coś doradzi
 
Proponował bym też na szybciora zamotać sobie drugi router i sprawdzić czy na innym jest wszystko OK
 
Okej, więc tak WIFI Router działa bez zarzutuów.
Router NORMAL - na razie brak objawów zjebania.
Zobaczymy z czasem.
 
No to nic innego nie może Ci przerywać połączenia chyba, że jakieś błędy w systemie
 
Antywirusa jakiegoś masz? U mojego ojca na laptopie kasperski czasem takie akcje odwalał że ucinał dostęp do internetu po pewnym czasie i net działał dopiero po 'wstrzymaniu ochrony w czasie rzeczywistym'. Dziwne, bo mialem kasperskiego na parenastu pctach i nigdy takiej akcji nie odwalal.
 
No to jeżeli ten drugi router też padnie po jakimś czasie to zastosuj się do mojego poradnika, powinno pomóc.
 
Nie wyświetliły mi się obrazki wcześniej albo jakoś nie zwracałem na to uwagi:D jedyne co jeszcze mogę Ci polecić to podpiąć kabel bezpośrednio do modemu i sprawdzić czy nadal traci połączenie
 
Niektórzy operatorzy blokują ( rozłączają) sieć w przypadku pobierania nieodpowiednich pakietów. Proponuję w kliencie ustawić szyfrowanie pakietów.
 
Niektórzy operatorzy blokują ( rozłączają) sieć w przypadku pobierania nieodpowiednich pakietów. Proponuję w kliencie ustawić szyfrowanie pakietów.
I dokładnie to było przyczyną, dzięki Feren!
 
Back
Top