• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Obciążenie serwera

GSMaster

Why? for money
Joined
Oct 26, 2008
Messages
169
Solutions
1
Reaction score
10
Location
HKS <3
Code:
Obciążenie serwera:   	99 %
Obciążenie RAM:   	98 %
Obciążenie SWAP:   	100 %

Co może być powodem ? wydaje mi sie że Apache niestety nie moge tego sprawdzić bo gdy jest takie obciążenia nawet SSH nie działa ;(

TFS 0.3.5_SVN [r2232]
 
A podaj specyfikacje servera, system operacyjny, silnik jaki uzywasz, wielkosc mapy, ilosc graczy.
 
super serwer -10mhz 0.1 uMB ddr-102 i mega wielki dysk 2,5MB łącze z NASA transmisja podczerwonozółta -30GIBITÓW na sekundę
xD
@paxton
Ładną masz pupę :D
 
Serwer działa normalnie przez powiedzmy 4h i potem tak nagle te obciązenie..

Mapa 18MB, graczy 100, Athlon LE 1660 2.8 GB 64Bit, 2GB ramu, Debian, (XL z KImsufi)

Obciążenia przy normalnej pracy (bez lagow, save 0.544 sek)
Obciążenie serwera: 8 %
Obciążenie RAM: 71 %
Obciążenie SWAP: 0 %
 
pewnie masz ponizej 4 GB ramu i system 64 bitowy - identycznie u mojego kolegi bylo, btw, preferuje swap off ;/

EDIT: a no widzisz, dobrze zgadlem (pisalem posta w czasie, gdy Ty tez pisales i nie widzialem :p)
 
haha byłem szybszy ;>

no a jak ja wyłączę czy tam usunę będzie to miało wpływ na ots ?
 
Jak wylaczysz swapa to duzo Ci to nie pomoze (no raczej nic w tym przypadku)
, ja tak preferuje, nie znaczy, ze kazdy :D
Zmienisz system na 32 bit i nie bedzie tych skokow zuzycia zasobow serwera :p
 
no to spróbuje, zobaczymy czy pomoże x)

Pozdro.

Edit: Jaki system polecacie ? teraz mam Debian 5.0 (Lenny) może jest coś wydajniejszego, lepszego pod OTS ?, miałem tez Ubuntu ale zostałem przy Debianie
 
Nie no zajebiście
Obciążenie serwera: 19 %
Obciążenie RAM: 47 %
Obciążenie SWAP: 0 %

zużycie ram jest o połowę mniejsze !, Dzięki panowie rep++
 
Nie no zajebiście


zużycie ram jest o połowę mniejsze !, Dzięki panowie rep++

mialem ten sam problem 64 -bit systemy pochlaniaja 2x wiecej ramu na serwer niz powinny ale to nie jest wina otserva tylko raczej "64-bit arch"
 
@up
Z moich obserwacji wynika, ze tak jest w przypadku TFS tylko jezeli ma sie ponizej 4 GB RAM, chociaz kiedys widzialem post elfa, w ktorym pisal, ze u niego all ok bylo na 2 GB. Od 4 GB wszystko smiga pieknie (moze i na 3 chuj wie - nie testowalem, ale na 2 jest koszmar).
 
@up
Z moich obserwacji wynika, ze tak jest w przypadku TFS tylko jezeli ma sie ponizej 4 GB RAM, chociaz kiedys widzialem post elfa, w ktorym pisal, ze u niego all ok bylo na 2 GB. Od 4 GB wszystko smiga pieknie (moze i na 3 chuj wie - nie testowalem, ale na 2 jest koszmar).
na 2 gb z mapa 1.4 gb i na 3 gb ramu otserv bierze 2 x wiecej ramu rowniez jest tak samo z innymi programami nie tylko z open tibia.
 
A ktoś próbował odpalać przez lib32?
 
exeka ;] hmm Windowsowo to brzmi ^^

Możliwe, że tak samo. U mnie przy 700 graczach online wczoraj mysql, strona i serwer jadły jakieś 6,5 GB RAM na 64 bitach. Więc tragicznie nie jest :)
 
exeka ;] hmm Windowsowo to brzmi ^^

Możliwe, że tak samo. U mnie przy 700 graczach online wczoraj mysql, strona i serwer jadły jakieś 6,5 GB RAM na 64 bitach. Więc tragicznie nie jest :)

na windowsie jest to samo z 64-bit co i na linuxie ,co z tego ze windowsowo to brzmi ?xd
exe =executeable
 
Back
Top