• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

odczytywanie wartości z tablicy, problem z policzeniem wartości

The_Hide

Banned User
Joined
Dec 11, 2012
Messages
389
Reaction score
10
elo mam tablice

tabliczka = {
[1] = {reward = 2222, count = 1}
[2] = {reward = 3434, count = 4}
}

i teraz

losowanie = math.random(1, #tabliczka)


i jest problem, bo coś nie działa i pytanie, czy dobrze myślę...

#tabliczka <--- policzy rekordy w nawiasach [] czy też w nawiasach [] i {} ? będą 3 rekordy czy 6?

- - - Updated - - -

sorry, będą 2 rekordy czy 4?Xd
 
to dziwne, bo potem w losowaniu czasem nie przyznaje nagrody, a tak by było chyba tylko gdyby losowało liczby między 1 a 4 i wylosowało nie istniejący nawias z wartością 3 lub 4

- - - Updated - - -

dobra, do zamknięcia, miałem poprostu 2 różne tablice z losowaniem i przypadkiem w dodawaniu itemu pobierałem wartość z losowania 1 tablicy gdzie jest ponad 10 rekordów XD
 
klucze ([1], [2]) sa zbedne. tabliczka = { { nagroda }, { nagroda } } bedzie dzialac tak samo. Indeks tablic w lua automatycznie zaczyna sie od 1.
 
ta, tylko w moim przypadku to działa na innej zasadzie, a w nawiasach [] są wpisane actionid a losowanie potem działa na zasadzie

losowanie = math.random(1, #tablica)
x = tablica[losowanie + początkowy actionid w tablicy]

actiony zwiększają się o 1 i są posegregowane rosnąco, problem poprostu byłtaki, że w 1 skrypcie miałem 2 losowania i potem odniosłem się do zamiast
[losowanie + początkowy actionid w tablicy] to miałem
[wczesniejsze losowanie + początkowy actionid w tablicy]

i potem były błędy, ponieważ wczesniejsze losowanie odbywało się na większej ilości elementów niż w następnej tablicy, ale dzięki za pomoc, reput, bo pomogłeś mi zdiagnozować problem

nie zauważyłem wcześniej bo poprostu bardzo podobnie nazwałem oba losowania

losowanko
losowanie

Xd
 
Back
Top