• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Odskocznia od OTS-ow....

wladca

Member
Joined
Dec 9, 2008
Messages
641
Reaction score
6
Location
Poland,Grodzisk Mazowiecki
Za co "oplaca sie" wziasc zamiast OTS-ow ? oczywiscie chodzi mi o prywatne serwery gier, bo ostatnio cos interes siada z OTS-ami ....Kiedys probowalem z Aionem ,ale malo kto tam gra na prywatnych.
Jak macie z tym jakies doswiadczenia to prosze sie podzielic ;-)

P.S: Studia sie zaczynaja to trzeba miec czym sie zajac :p
 
wlasna gra via www, metin2, moze mu-online, ktore swego czasu mialo wielu chetnych do gry na prywatnych serwerach.
 
WoW, trochę się w obiektowe lua pobawisz, ogółem rzecz biorąc po całkowitym ogarnięciu gry i serwera w rok/dwa uda Ci się wszystko elegancko oskryptować. A jak zaszalejesz z kolejnym rokiem programowania to i zmiany cataclysmu ogarniesz..
 
jak chcesz zarobić to najlepiej nagrywaj filmiki na youtube, np niekryty krytyk zgarnia około 5000 zl za milion wyświetleń na jednym z swoich filmików.

Rock wypuszcza po kilka filmików dziennie i ma liczbę subskrypcji zbliżoną do niekrytego a w ostatnich vlogach mówił o tym że nie da się z tego wyżyć.


no tak nie dodalem ze tylko takie pogloskowe plotki slyszalem i nie zaprzeczam ze pewnie gowno sie na tym zarobi, jednak mimo wszystko ja zrobil bym jak rock i mowil ze gowno sie na tym zarabia a by nie miec niepotrzebnej konkurencji ^^
 
Last edited:
xRumer i nic więcej nie potrzeba.

jak chcesz zarobić to najlepiej nagrywaj filmiki na youtube, np niekryty krytyk zgarnia około 5000 zl za milion wyświetleń na jednym z swoich filmików.

Hehehe kto Ci takich głupstw nagadał ? Polskie partnerstwo na youtube to jedno wielkie gówno, nie da się z tego wyżyć a przykładem jest rock czy lekko stronniczy, współczynnik CPA jest niższy niż jakbyś zrobił reklame poprzez adsense na swoją stronę. Milion wyświetleń z jednego filmiku 5000 zł ? I TO NA POLSKIM YOUTUBE ? Muszę Cię rozczarować ale w Polsce są tak małe stawki że to jest nie możliwe a mniej więcej się orientuje jakie stawki mają partnerzy w Polsce. Rock wypuszcza po kilka filmików dziennie i ma liczbę subskrypcji zbliżoną do niekrytego a w ostatnich vlogach mówił o tym że nie da się z tego wyżyć.
 
Last edited by a moderator:
Za co "oplaca sie" wziasc zamiast OTS-ow ? oczywiscie chodzi mi o prywatne serwery gier, bo ostatnio cos interes siada z OTS-ami ....Kiedys probowalem z Aionem ,ale malo kto tam gra na prywatnych.
Jak macie z tym jakies doswiadczenia to prosze sie podzielic ;-)

P.S: Studia sie zaczynaja to trzeba miec czym sie zajac :p
Zawsze można pograć w soft tenisa za $$ z japońcami :)
 
WoW, trochę się w obiektowe lua pobawisz, ogółem rzecz biorąc po całkowitym ogarnięciu gry i serwera w rok/dwa uda Ci się wszystko elegancko oskryptować. A jak zaszalejesz z kolejnym rokiem programowania to i zmiany cataclysmu ogarniesz..

A jak tam z zarobkami ?? duzo wieksze niz z OTS ? bo mi sie wydaje,ze w WoWie spokojnie mozna grac bez itemow z shopa...co do np. w OTS-ach czasem jest nierealne(np VIP)....

Kula uwierz mi,ze sie staram xD
 
A jak tam z zarobkami ?? duzo wieksze niz z OTS ? bo mi sie wydaje,ze w WoWie spokojnie mozna grac bez itemow z shopa...co do np. w OTS-ach czasem jest nierealne(np VIP)....

Kula uwierz mi,ze sie staram xD

Taka jaka Ci się z otsów nie śniła, choć wątpię żebyś sobie dał rade z postawieniem takiego serwa.
 
Ta, z serwerów WoWa można kosić grubą kasę. Owszem, wymagany jest dobry serwer, bardzo duże umiejętności - ale patrząc na takie serwery jak molten-wow (obecnie 17k online na 6 serwerach, w godzinach szczytu 22k i jeszcze z 3k w kolejkach) nie można mieć wątpliwości co do opłacalności.

Chociaż na polskie realia nigdy tylu graczy nie przyswoisz.
 
Postawić Priva w WOWie nie jest trudno... Gorzej jest z jego konfiguracją etc trzeba posiedzieć sporo czasu przy tym aby Priv był naprawdę godny uwagi. Kolejną rzeczą jest małe ryzyko pozwu ze strony blizzardu . Niedawno była o tym nawet głośna sprawa;) Gość owszem zarobił z parę milionów ale Kara jaką dostał była 2x
wyższa niż zarobił.
 
No to tak samo jak bry z ots walą po 6-7k na miecha ;]

totalnie nie znasz brazoli, oni to sie ciesza jak im wypadnie maca z rotworma i chwala sie tym na trade, a co dopiero jakies donate items czy vip :rolleyes:

@down
nigdy tyle nie wyciagniesz, nigdy nie miales doczynienia z brazolami i ich nie poznasz ;\
 
Last edited:
Gówno prawda!
UnderWar.org - zarabia 3k miesięcznie przy dobrych wiatrach. :)

Gówno prawda!

Jak stawiasz otsy na 1,5-2 tygodnie, potem reklama na stronie tego otsa, że startuje drugi serwer tego samego właściciela i interes się kręci. Można też postawić kilka serwerów i z kilku naraz zarabiać. Spokojnie można wyciągnąć 6k/mc.

@up

Akurat miałem na myśli baardzo popularne od dłuższego czasu w polsce "rl mapki na 3 dni".
 
Last edited:
Postawić Priva w WOWie nie jest trudno... Gorzej jest z jego konfiguracją etc trzeba posiedzieć sporo czasu przy tym aby Priv był naprawdę godny uwagi. Kolejną rzeczą jest małe ryzyko pozwu ze strony blizzardu . Niedawno była o tym nawet głośna sprawa;) Gość owszem zarobił z parę milionów ale Kara jaką dostał była 2x
wyższa niż zarobił.
Chyba faktycznie lepsza opcja to WoW niż Tibia. Z tego co znalazłem w googlach, to większość prv serwerów cieszy ogromną popularnością, co wiążę się z ogromnymi zarobkami. Ale jest mało aktualnych poradników na temat postawienia serwera (podstawa, jakiś silnik czy cuś).
Czas zakończyć z otsami i rozpocząć zabawę z prv serwerem WoW'a :D
 
Idźcie wszyscy bawić sie w WoWa i inne badziewia to ja może w końcu postawie moją orsh rl mape dla dzieci neo która jest prawie na ukończeniu lecz silnik 0% :( ale mapa hardcore :)

P.S

Jak któś chce ją ze mną zahostować moją orsh rl map i w ramach tego ofiarować mi swój host, załatany silnik + 50% sms shop to wchodze w to (only linux). Dodam że acca, layouta mam na ukończeniu (acc jest niepowtarzalny tzn nie 1 lepszy z neta tylko przerobiony i dostosowany żeby oko chciało na nie go patrzeć) mapa 90% ukończona wystarczy dodać jakieś z 2-3 nowe questy których mam na kompie multum. Miasta takie jak Thais, Gengia, Oken, Pyre itp sa ostro przerobione, dodane jest na nim mnóstwo expowisk na pewno lajtowo starczy na 500 graczy chociaż mapa tylko 110mb.

A i zapomniałem dodac że mapa podstawowa tej rl mapy to iriana 8.60 oczywiście załatana, wszystkie questy działaja prawidłowo i osoba u której chce hostować musi być ogarniętym administatorem a nie noobem co nie poradzi sobie z byle pingiem i z kompilacją!

GG: 3647968
 
Last edited:
Najlepiej postawić serwer z "polską flagą" na otservliście, wykupić podświetlenie i dodać go jakoś kilka razy z różnymi flagami.
Serwer musiał by być wtedy 100% po angielsku i musiał by mieć różne metody płatności - nie tylko sms. Ktoś gdzieś pisał, że hostowanie otsów dla np. szwedów jest bardziej opłacalne, niż dla polaków, więc dlaczego by nie zrobić otsa po angielsku dla wszystkich? Teraz 8GB RAMu, procek 4x 3GHz, dysk nawet byle 60GB, łącze 12,5MB(100mbit) i można spokojnie dla kilku krajów hostować zakładając, że serwer będzie cieszył się popularnością nie tylko wśród polaków i sms shop będzie sprzedawał itemy za opłacalne stawki powinien zwracać się trzykrotnie.

Jeśli mimo wszystko ktoś chce stawiać priv na wowa to proszę bardzo - droga otwarta. Są i fora serwerów "priv wowa" tak jak i otland jest do "priv tibii".
 
Back
Top