• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Ogarnięcie dedyka

Fedake

New Member
Joined
Apr 28, 2009
Messages
33
Reaction score
0
Siema. Chce kupić dedyka, tylko mam mały problem. Dedyk oczywiście będzie na debianie, tylko że nigdy nie miałem z nim do czynienia. Z tego co widziałem na ovh jest opcja podpięcia ekranu zdalnego, ale co z tego jak nie ogarniam debiana. Nie wiem czy załapie od razu co i jak z kompilacją itd. bo nie chce zmarnować cennego czasu dedyka(nie mam tyle kasy żeby wydawać a jak sie nie uda to trudno) Jak to wyglądało u was. Trenowaliście(lol) gdzieś przed kupnem dedyka, czy może od razu załapaliście. :D
 
#topic
Zainstaluj sobie jakiegoś linuksa na kompie, wyćFFicz skilla i dopiero kupuj ;).

Trenować polecam zacząć od Ubuntu. Za friko ściągasz z neta, wypalasz CD, klepiesz CD do kompa (nawet na windzie), instalujesz i działasz. Instalacja może odbyć się "w windowsie" (tj. ubuntu to jakby aplikacja, mozna ja uninstalem usunac ;X).

Co do debiana to tak przyjemnie już nie jest, bo instalacja odbywa się na nowych partycjach (przy ubuntu tworzysz plik wirtualnej partycji na dysku NTFS czy tam FAT (na windzie) przy instalacji). Czasami są problemy z win+debian na jednym dysku (bootloader). Nie ma możliwości instalacji z poziomu windowsa - na 100% z tzw. "Debian netinst" - które waży 150MB. Płyt DVD nawet nie sciągałem, bo łącze by mi tego nie przetrawiło :D, wiec nie wiem czy tam owy win-installer jest.

@edit

Aa, jest jeszcze taka opcja, że sobie zwirtualizujesz Debiana. Poszperaj w internecie o VirtualPC (bodajże), czy wogóle o uruchamianiu VM (VirtualMachine) pod Windą :).

Ubuntu wywodzi się od Debiana. Jest to jego zmodyfikowana wersja ("dla ludzi" jak głosi slogan / dla początkujących).
 
Back
Top