• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Ogromne pliki core w tfsie

Duxi

Member
Joined
Aug 31, 2010
Messages
218
Reaction score
5
Witam.
Mam taki problem, że w folderze z TFS tworzą się pliki core , które ważą po 700MB
Co zrobić z tym? Zjadło prawie cały dysk.
Pozdrawiam.
 
Tworzą się na nowo.
Musze mieć jakiś uwalony restarter chyba.
 
Przypatrz się temu jak odpalasz proces tfsa.
Odpaliłem teraz normalnie przez screena i nie tworzą się te pliki.
Wcześniej używałem restartera

start-tfs:
Code:
#! /bin/bash
cd /home/tfs
ulimit -c unlimited
i=1
while [ $i -le 99999000 ]
do
./theforgottenserver > ./data/output.txt
i=`expr $i + 1`
done

start.sh
Code:
echo Starting The Forgotten Server....
sleep 0
screen -A -m -d -S tfs ./start-tfs

Kup większy dysk
Mam dysk 500GB. Samych tych plików było ponad 450GB ;)
 
Ty chyba nie wiesz co to ogromy jest, u mnie przy crashu miałem core po 8 gb. Plik core ma tyle mb ile ilość zajętego ramu podczas crasha, bo on ten ram do pliku zapisuje (mogę się mylić)
 
Ty chyba nie wiesz co to ogromy jest, u mnie przy crashu miałem core po 8 gb. Plik core ma tyle mb ile ilość zajętego ramu podczas crasha, bo on ten ram do pliku zapisuje (mogę się mylić)

Akurat w tej sprawie się nie mylisz.
 
zakładając, że crashe są rzadkie i zawsze usuwamy jeden, a tworzymy nowy to dlaczego nie?
 
Tak to jest jak się nie wie co się robi.
Polecam przeczytać skrypty pobrane z internetu zanim się je odpali. Inaczej możesz równie dobrze od razu wpisać "rm -fr /".
Przeanalizuj restarter linijka po linijce i zobacz co w nim jest. Jeśli czegoś nie rozumiesz to wywal, i tak ci się nie przyda.

@Ethan
To jednak są zrzuty pamięci i zajmują tyle ile TFS używał pamięci, to chyba logiczne.

Przydają się do gdb i info do developerów, jednak to nie ma zastosowania jeśli ktoś używa starszego reva niż najnowszy.
 
Tak to jest jak się nie wie co się robi.
Polecam przeczytać skrypty pobrane z internetu zanim się je odpali. Inaczej możesz równie dobrze od razu wpisać "rm -fr /".
Przeanalizuj restarter linijka po linijce i zobacz co w nim jest. Jeśli czegoś nie rozumiesz to wywal, i tak ci się nie przyda.

@Ethan
To jednak są zrzuty pamięci i zajmują tyle ile TFS używał pamięci, to chyba logiczne.

Przydają się do gdb i info do developerów, jednak to nie ma zastosowania jeśli ktoś używa starszego reva niż najnowszy.

>Przydaja sie do GDB
>Nie ma zastosowanie do starszych revow

Wut? Przeciez starsze revy tez nie sa bez skazy i jest wiele crashbugow do poprawek :p.
 
Wut? Przeciez starsze revy tez nie sa bez skazy i jest wiele crashbugow do poprawek :p.

Który developer czegokolwiek będzie analizował raporty błędów ze starszych wersji ? Może w najnowszej wersji tego problemu już nie ma ? Nigdy nie wspiera się poprzednich wersji w fazie "Alpha", szczególnie w TFS, gdzie dostęp do tych wersji jest właśnie dlatego ograniczony.
 
Który developer czegokolwiek będzie analizował raporty błędów ze starszych wersji ? Może w najnowszej wersji tego problemu już nie ma ? Nigdy nie wspiera się poprzednich wersji w fazie "Alpha", szczególnie w TFS, gdzie dostęp do tych wersji jest właśnie dlatego ograniczony.

Nie widzę związku. Dlaczego, miałby ich nie analizować, skoro czegoś dotyczą? To, że ktoś ma błąd w starym rev. to nie oznacza, że tego błędu nie ma w najnowszej wersji, szczególnie w TFS.
Osobiście znam błąd który istnieje od 3000~ rev. a nie został załatany do tej pory, jeśli ktoś nie wyczyta dumpa i nie poprawi, to będzie jeszcze długo. Więc trzeba analizować starsze dumpy, oczywiście dobrze by było też, gdyby developer miał jakieś pojęcie na temat tego czy błąd rzeczywiście istnieje czy nie :D.
 
A teraz wróćmy na ziemię i spraw aby developerzy analizowali CHOĆBY raporty z ostatniego reva...
 
A teraz wróćmy na ziemię i spraw aby developerzy analizowali CHOĆBY raporty z ostatniego reva...

Widzisz, to ich wola. My też mamy gdb oraz własne mózgi, więc możemy sobie sami to przeanalizować. Myślę, że analizowali by te dumpy, gdyby normalny użytkownik TFS wiedział jeszcze co to core dump ^ , i wiedział, jak wygenerować log. Developer nie ma Twojej binarki, źródeł, a już na pewno nie będzie ściągał konkretnego reva. kompilował i do tego jeszcze odpalał silnika i używał buga aby wygenerować sobie log. Trochę zaangażowania, nie wszystko musi robić za Ciebie developer, Ty jako użytkownik TFS również powinieneś pomóc jeśli tylko umiesz, chociażby w postaci loga, na pewno ktoś by się tym zainteresował.
 
Back
Top