• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Olaboga -Zalalem .. laptopa piwem

Juzzek

New Member
Joined
Nov 19, 2012
Messages
13
Reaction score
0
Po zalaniu, przetarciu odlaczylem zasilanie.
Zamiast polozyc laptopa na plechac, polozylem na waskim boku.
Laptop sie wlacza, dziala chyba dobrze, klawiatura w ogole nie odpowiada.
Żaden guzik.

Laptop jest jeszcze na gwarancji, i teraz co robic ?
Oddac go na gwarancje, powiedza ze usterka mechaniczna.
A moze oddam naprawia, kaza zaplacic, ale gwarancja przetrwa ?
Chcialbym gwarancje zachowac, bo byly z nim problemy i sa dalej.
Co radzicie ?
 
Chcesz zaplacic za naprawe i zachowac gwarancje?
To po co Ci ta gwarancja?
 
@up oni mi nie naprawia na gwarancji, usterki fizycznej. Rownie dobrze bym mogl nim rzucac po scianach i rządach gwarancji ;p
 
Ok rozumiem, ale skoro zalałeś i nie działa klawiatura, to jak oddasz do naprawy(wymienią coś), to chyba gwarancje tracisz.
Wiec raczej nie ma mozliwosci bys ja zachowal ;x
 
No wlasnie ^^, dlatego pytam was o zdanie. Oddam do innego serwisu wymienia klawiature. Wlaza do jakies specjalnej wanny (dziekoszczelnej). To gdy oddam na gwarancje oddadza i powiedza tez, ze bylo majsterkowane, za ich plecami. Jakies pomysly?

Laptop nie jest moj, a siostry. Ona pojechala na wczasy, ja do roboty. Wroci i co "sorry siorka piwko sie wylalo". A chodzi o to ze chciala oddac na gwarancje jeszcze. Chciala sie nawet chyba starac o nowego laptopa, mimo ze ostatnio jej wymienili plyte glowna na nowa... =/. A problem dalej jest i byl
 
Pierwsze, co powinieneś zrobić, to odłączyć zasilanie, baterię i rozkręcić laptopa na kilka dni, aby dokładnie wyschnął. Klawiaturę zdemontuj, wrzuć do wody z płynem na cały dzień, a następnie połóż na ręczniku na, mniej więcej, tydzień. Głupotę zrobiłeś, że go odpaliłeś, mogło dojść do elektrolizy, a chyba ciapatym nie jesteś, żeby tworzyć wodór w domowych warunkach. Jeżeli zrobisz wszystko poprawnie, to powinno działać. Po podłączeniu może od razu nie łapać, nie przejmuj się tym. W przypadku, gdy nie będą działać niektóre klawisze, to lakierem to spokojnie uratujesz.
Co do gwarancji, to zależy od uszkodzeń. Oddając na gwarancję wymienią wszystkie, dotknięte choćby w najmniejszym stopniu, części na Twój koszt, ale gwarancji nie tracisz. Czy się opłaca? Odpowiedz sobie sam.
 
@up dzieki ;p O taka odpowiedz mi chodzilo. Tylko wlasnie czy jesli cos innego nawalilo niz klawiatura....
Co do tego powyzej to Zasilanie odrazu odlaczylem, bateri nie malem wgle wlozonej. Rozkrecac niechce bo chce zachowac gwarancje
Chyba jednak oddam go do innego serwisu, i powiem zeby zrobili tak zeby sladu nie bylo.
 
Back
Top