• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

OpenTibia a Windows?

gameover99097

Banned User
Joined
Nov 19, 2010
Messages
270
Reaction score
4
Witam
Wiele jest przeciwnych ,żeby hostować serwer na windowsie ,ale załóżmy że mam tfs 64 bit to co tu blokuje ? przecież 16 gb ramu i porządny procesor na 200-300 osób spokojnie starczy prawda? Crashe jak crashe i tu i na linuxie są więc czemu tak wszyscy odradzają hostowania na windowsie ? prócz wydjaności.

Troche chaotycznie napisane ale myśle ,że każdy zrozumie xdd
 
Po pierwsze to linux jest darmowy, a windows na licencji, więc się oszczędza hajs...
Po za tym, jeśli używasz windowsa, to dla mnie jest to conajmniej dziwne, że nie zauważyłeś jaki on jest "wybrakowany" w porównaniu do Linuxia :)
Po za tym, każdy Ci powie, że linux jest stabilniejszy.
Nie jestem pewien, ale chyba znacznie mniej zabiera pamięci niż windows, oraz może więcej naraz "przyswoić" jej, chodzi mi o wykorzystanie twojego ramu :)
 
No dobrze w czym tkwi problem tzn chodzi mi o zdalny dostęp?
Policz ile czasu zajmie Ci restart IIS pod Windowsem a ile czasu apacza na Linuksie, łącznie z zalogowaniem na maszyne. Potem policz ile Ci to zajmie na łączu z pingiem 3453455446245645ms.
 
Narzędzia, narzędzia nie wiem jak bym sobie poradził z jakąś administracją prostego flood czy coś, nie ma do tego narzędzi.
A w linuskie masz masę poradników, pożyteczne iptables i dodatkowe apt-get cudo.

linux FTW!

Windows to tylko na desktopa :)
 
oszczędza pamięć o tyle, że nie musisz odpalać środowiska graficznego(a ots go nie wymaga)(a windowsowe środowisko jest klockowate, długo się dopala i kij wie co)
tylko na linie trzeba się czasem pobawić, gotowca nie tak łatwo dostać
 
No to choćby to że nie masz tak rozbudowanej możliwości konfiguracji rożnych pakietów.
 
W linuxie ciagle w systemie sa jakies updaty pakietow, itd. a w windowsie? hm, do tego napewno wiecej jest dziur w windzie, częstsze restarty czyli wiecej czasu musisz spedzac przy tym, do tego w linuxie reinstal systemu w pare sekund, dostepny z panelu, a w windzie serwerowej? haha, z tego co pamietam, znajomy mial kilka serwerow na windowsie i przypadkowe wylaczenie, albo cos powodowalo posypanie sie wszystkiego, pozdro jak bedziesz mial 200-300 osob a wyskoczy ci komunikat z dupy 'aplikacja przestala odpowiadac' - takie rzeczy nie maja prawa sie stac, w linuxie masz kazdy blad w logu.
 
a jakby dostosować do tego bootsy ? zeby nie wywalało żadnych błędów? miałem kiedyś serwer pod windowsa , ale był problem z ramem tzn miałem tfs 32 a teraz udało mi się skompilować wkońcu pod 64 i chciałem znowu pobawić się pod windowsem , wiem ,że jest możliwe tak skonfigurowanie winda , że będzie w chuj wydajny tylko co się pytam to dostaje odp. "Nie da rady , nie zdradzę Ci" albo mówią że to koszt z rzędu 1000 zł +
 
a jakby dostosować do tego bootsy ? zeby nie wywalało żadnych błędów? miałem kiedyś serwer pod windowsa , ale był problem z ramem tzn miałem tfs 32 a teraz udało mi się skompilować wkońcu pod 64 i chciałem znowu pobawić się pod windowsem , wiem ,że jest możliwe tak skonfigurowanie winda , że będzie w chuj wydajny tylko co się pytam to dostaje odp. "Nie da rady , nie zdradzę Ci" albo mówią że to koszt z rzędu 1000 zł +

Windows jest do gier, programów itp a nie hostingu!

P.S jak nie możesz sobie porawdzić z kompilacja na linuxie albo z czymś podobnym to moge ci pomóc za friko


@down: dzięki. Chyba każdy z nas robi błędy, nie wiem jak mogłem zrobić błąd w pomóc he he :)
 
Last edited:
Windows jest do gier, programów itp a nie hostingu!

P.S jak nie możesz sobie porawdzić z kompilacja na linuxie albo z czymś podobnym to moge ci pomuc za friko

pomóc :D

@up czlowiek nie maszyna :S
 
Last edited:
No dokładnie mi chodzi o ten system webedition lub jakiś inny myślę ,że jak bym się przyłożył to dało by rade ?
 
Moim zdaniem troszkę pierdzielicie głupoty większość bez żadnych argumentów powtarza iż Windows jest do bani jeśli chodzi o hosting OT bo gdzieś tam parę razy w tematach przeczytali, nic pozatym, nie to żebym był fanem Windowsa bo sam trzymam serwery na Debianie, ale wiele popularnych stron stoi na Windowsie choćby ze względu na ASP.NET, dla przykładu zobaczcie sobie to.
dobreprogramy okiem administratora - jak to działa? - dobreprogramy

Nie wiem czy dobrze kojarzę, ale Eloth stał na Windowsie więc można i to całkiem nieźle.
 
Do stron może to jest dobre rozwiązanie, ale opentibia jest tworzona raczej głównie na Linuksy. Kiedyś chyba były próby dodania obsługi mssqla ale widać nie było zapotrzebowania.

Swoją drogą ciekawy filmik, thx ;)
 
Back
Top