• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Ots- naruszenie ochrony pamięci...

Oskar20

New Member
Joined
May 30, 2009
Messages
25
Reaction score
0
Problem ots !! Prosze o szybką pomoc. Naruszenie ochrony pamięci.

Witam. Stworzyłem ots i teram mam problem. Gracze już normalnie grali i w pewnym momencie wywaliło server i wyskoczyć błąd w konsoli "naruszenie ochrony pamięci"! I server padł. Potem włączyłem znowu i znowu to się stało. Nie było to regularne. Potem wszystkim graczom zmieniły się profesje. Proszę o szybką pomoc. Mogę zapłacić jak będzie działało 30 zł doładowaniem!!

Pisać tu lub na gg: 7454807
 
Last edited:
Dodam jeszcze że po tym naruszeniu ochrony pamięci wyskoczyło coś takiego:
E: Nie udało się otworzyć pliku blokady /var/lib/dpkg/lock - open (13: Brak dostępu)
E: Nie udało się zablokować katalogu administracyjnego (/var/lib/dpkg/), czy jesteś rootem?
 
Jak odpalasz z roota ots to spróbuj z użytkownika, a jak odpalasz z użytkownika to spróbuj z roota ?
I ile masz RAMku ?
 
Co za lamus, podałem mu komendy, napisał że musi poczekać aż przyjdzie główny hoster i sprawdzi, widać że podziałało ( bo musiało) i kontakt się urwał.

// nieładne zachowanie, będzie DDOS.
 
No to teraz będzie naruszenie ochrony Polish Boardu.

Nawet się DDoSować nie opłaca ;s
Currently there are 1 active and 18 AFK players on Lexera gameworlds.
 
Co za lamus, podałem mu komendy, napisał że musi poczekać aż przyjdzie główny hoster i sprawdzi, widać że podziałało ( bo musiało) i kontakt się urwał.

// nieładne zachowanie, będzie DDOS.

dobranocka minęła więc poszedł spać a ty się czepiasz śpioszka ^^
 
Nie przyszedł hoster i dla tego. Napisałem Ci napisz na gg bo na pw nie będę się kontaktował.
 
Grunt, że są...

Lexera said:
pkt.png

Już jutro start a my przygotowaliśmy dla Was darmowe punkty. Za co można je otrzymać:
#Dla pierwszych 10 zalogowanych osób.
#Dla wszystkich liczba graczy przekroczy 100.
#Dla wszystkich jeśli liczba graczy przekroczy 200.
#Dla pierwszego 200 LVL.

Przypominamy że nadal można składać podania od punkty dla gidii. (więcej informacji w poprzednim Newsie)

START PRZEŁOŻONY NA GODZINĘ 15:00
ZAKŁADAJCIE KONTA I ZAPISUJCIE GILDIE!

;)
 
Witam. Mam problem. Już pisałem że po pewnym czasie gry ludzi na ots'ie wywaliło server i w konsoli pisało "naruszenie ochrony pamięci". Postanowiłem się bliżej przyjrzeć temu i znalazłem coś takiego w pliku core(log z debugu):

http://wklej.to/qO8Dt/text

Code:
Loaded symbols for /lib/libresolv.so.2
Core was generated by `./lexera'.
Program terminated with signal 11, Segmentation fault.
#0  0x0000000000465ead in Container::__queryDestination(int&, Thing const*, Item**, unsigned int&) ()
(gdb) bt
#0  0x0000000000465ead in Container::__queryDestination(int&, Thing const*, Item**, unsigned int&) ()
#1  0x000000000049c4ef in Game::internalMoveItem(Creature*, Cylinder*, Cylinder*, int, Item*, unsigned int, Item**, unsigned int) ()
#2  0x00000000004a3679 in Game::playerMoveItem(unsigned int, Position const&, unsigned short, short, Position const&, unsigned char) ()
#3  0x00000000004a3df1 in Game::playerMoveThing(unsigned int, Position const&, unsigned short, short, Position const&, unsigned char) ()
#4  0x00000000004b6bd2 in boost::detail::function::void_function_obj_invoker0<boost::_bi::bind_t<bool, boost::_mfi::mf6<bool, Game, unsigned int, Position const&, unsigned short, short, Position const&, unsigned char>, boost::_bi::list7<boost::_bi::value<Game*>, boost::_bi::value<unsigned int>, boost::_bi::value<Position>, boost::_bi::value<unsigned short>, boost::_bi::value<short>, boost::_bi::value<Position>, boost::_bi::value<unsigned char> > >, void>::invoke(boost::detail::function::function_buffer&) ()
#5  0x000000000049493f in Task::operator()() ()
#6  0x000000000049367a in Dispatcher::dispatcherThread(void*) ()
#7  0x00007f1f59ec0200 in thread_proxy () from /usr/lib/libboost_thread.so.1.42.0
#8  0x00007f1f589d78ba in start_thread () from /lib/libpthread.so.0
#9  0x00007f1f58cbc02d in clone () from /lib/libc.so.6
#10 0x0000000000000000 in ?? ()
(gdb)

Może mi ktoś doradzić co z tym moge zrobić?
 
Tak w 100% zgadzam sie z poprzednikami uzyj innej rewizji i napewno bedzie dzialac a 100%!
Kiedy startujesz bo bym wbil z ekipa 50 os?
 
Własnie wziąłem się za kompilację i możliwe że dzisiaj. Na lexera.pl masz gadu gagu jak coś to pisz o punkty.

Wszystkim dziękuje za pomoc. Reputy lecą!
 
Back
Top