• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

OTS w 2023?

pawlacz741

New Member
Joined
Jan 23, 2009
Messages
87
Reaction score
2
Witam wszystkich, nie było mnie tu ładne parę lat…

Myślałem ostatnio nad stworzeniem serwera typu warots, Jak widzicie ten pomysł?
Z tego, co widzę nie ma żadnego aktywnego.
Mapę pod warotsa mam, skrypty tez, tylko rodzi się wiele pytań, bo ots był kiedyś robiony pod 8,6 z tego, co pamiętam, no i wiele od tego czasu sie zmieniło,

– Który TFS pod w miarę najnowszą tibie i zeby obsłużył SHOP? (Z tego, co sprawdzałem na szybko to gęsior już nie bardzo)
– Jeżeli już, by wypaliło, jaki VPS po taki serwer typu war? Jak by grało 100 osób, to byłby sukces także zakładamy, że dla 100 graczy? (ile RAM-u, jaki system, mapa 2 MB).
-Na czym postawić baze danych?

No i ogólnie, jakie widzicie za i przeciw, jesteście bardziej w temacie niż ja, dlatego lepiej zapytać, zanim poświęcę czas, a potem się okaże, że lipa, bo coś.

Pozdro
 
Last edited:
napisz do mnie jak masz ochote stworzyć coś wiecej niż tylko prosty ots. Jestem w trakcie tworznia gry bazującej na silniku TFS. jak coś to pw.
 
Jak 8.6 to rozumiem, że nastawiasz się na wojny boty vs boty?

Ja już od dawna powtarzam, że brakuje war otsa z objectivami na mapie, coś jak Chivalry.
 
Ciezko dzisiaj ze zrobieniem war otsa zeby byl zbalansowany, bez botow i zeby zachecic ludzi do grania na wiecej niz 1 lub 2 dni.
Teraz gracze wejda na warotsa gdy nie bedzie naprawde zadnej innej opcji, tylko zeby sie pobic przez pare godzin, z nudow.
Era warotsow minela, nie bez powodu nie ma juz prawie zadnego i wedlug mnie to najciezszy typ serwera jaki mozna dzisiaj zrobic.
Tak samo ciezko o jakies dochody, chyba ze zrobisz full sety w shopie, ale na takiego otsa ci za duzo ludzi nie wejdzie.

Kiedys byla jakas spolecznosc ktora grala tylko na warotsach i wygladalo to inaczej.

A jak cos stworzysz nowego, to wiadomo ze moze byc hype na poczatku ale watpie zeby trzymalo sie dlugo, chyba ze masz pomysl na wszystkie problematyki ktore stwarza ten typ serwera w dzisiejszych czasach.
 
Myślę że warotsy mają potencjał bycia esportem tylko musiałby się zmienić format.

Powiedzmy jakiś system rankingowy + season pass do grindowania + jakiś system dobierania meczów gdzie każdy miałby równe szanse a mecze byłyby rozstrzygnięte w maks 30 min. Niekoniecznie jako samodzielny serwer ale np jako dodatek do już działającego otsa.

Z czasem możnaby dodawać nowe postacie i tryby.
 
Myślę że warotsy mają potencjał bycia esportem tylko musiałby się zmienić format.

Powiedzmy jakiś system rankingowy + season pass do grindowania + jakiś system dobierania meczów gdzie każdy miałby równe szanse a mecze byłyby rozstrzygnięte w maks 30 min. Niekoniecznie jako samodzielny serwer ale np jako dodatek do już działającego otsa.

Z czasem możnaby dodawać nowe postacie i tryby.
Dobry pomysl, od jakiegos czasu mysle zeby stworzyc wlasnie sezonowy serwer i mam dosc konkretny pomysl tylko musze odlozyc troche pieniedzy na inwestycje + znalesc czas..
 
Back
Top