• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Pewien problem który dotyczy wszystkich hosterów ots.

TriamerA

The Mystic One.
Joined
Nov 16, 2008
Messages
1,256
Reaction score
17
Location
Poland
Witam. Otóż kilka dni temu przyłapałem jednego z graczy na posiadaniu pewnego amuletu z zaskakującą jak dla mnie ilością charges - 100. Na moim serwerze nie da się zdobyć takiego itemu, a sam gracz nie chciał przyznać skąd go ma chociaż byłem bardzo przekonujący. Problem zabezpieczyłem w trochę inny sposób gdyż nie znam samego źródła przyczyny (funkcja onEquip). Z tego co mi wiadomo można "zbugować" tak każdy item posiadający charges - ładunki na każdym ots. Sprawdzałem każdy skrypt dający owy amulet, sprawdzałem czy po przeteleportowaniu nie zmienia się 'charges'. Otóż nie. Piszę tutaj gdyż samo naprawienie problemu bez znalezienia jego źródła nie pozwala mi spać. Czy spotkaliście się z takim problemem? Czy macie jakiś pomysł co może to powodować?
 
piszesz ze nie da się zdobyć ale może jednak się da ?

w map editorze w queście amulet ma charges 100 lub na mapie leży z chargesem 100 ?
 
Ja raz spotkalem sie z takim bledem, tyle ze ladunki byly nieskonczone (nie to nie byl amulet stworzony przezemnie czyli przez goda)

Wypadaly one z potworow - sprawdz loota monsterow.
 
Sprawdzałem w Questach - daje 5 charges, sprawdzałem na mapie, jest jeden z charges = 0 lecz dojścia tam nie ma. No chyba że ktoś umie chodzić przez ściany i szczerze to to podejrzewam ;D
 
Nie npc -> sprawdzałem. Co do przechodzenia przez ściany to słyszałem że jest to możliwe od czasów limitu itemów na 1 sqm, ale nie wiem czy to prawda.
 
zrobione przez kogos ze staffu bez podania charges, albo masz gdzies skrypt z docreateitem, ktory tworzy ten amulet albo moze kopiowac dowolny item. Nie przychodzi mi do glowy inna mozliwosc biorac pod uwage wczesniejsze wypowiedzi
 
Ja jeszcze jak mialem realots.0wned.pl pod 8.1 na tfs 0.2 mialem taki problem gracz potrafil sobie zrobic ze might ringi mial -321534 charges czyli poprostu nieskonczone.
 
a moze poprostu nie masz itemu w movements
i dziala to jak np na itemy +3 skill
ze zakladasz (zbugowany item +3axe ) potem normaly item co dodaje +X axe na zmiane i dodaje ci po 3 Skilla

Tak dziala z itemami +addSkill / protection Fire/Energy itp
 
Nie żartuj sobie ze mnie...


Dlaczego ma sobie nie żartować? Jesteś taki ogarnięty to dlaczego ludzie na ownerze wczoraj biegali i bili z sd po 10k ?o_O I byś był przynajmniej honorowy i usunął ots kooba z otservlisty, a nie dodałeś i wpisałeś "o.w.n.e.r.a.n.e.t Zapraszamy" pff (Jesteś pionem)
 
Ładnie, szczerze mówiąc to nie ja, a było już tak że ktoś zrobił podobnie z demoria.pl
No widzisz, człowiek nie EvulFapMastah, czasami błędy popełnia, a wystarczy literówka ;]
Ale jak widzisz jest ok.

I co ja poradze że ktoś sie podemnie podszywa, w dupie to mam szczerze mówiąc.

Typu siedze sobie przy kawie a tu:
xxxx
2011-06-26 15:23:56
Kurwa przez Cb dostałem bana na Otservlist


OFFTOPUJECIE
 
Sprawdź sobie protokół w plikach źródłowych krok po kroku i wtedy się dowiesz dlaczego może istnieć taki błąd - bo inaczej tego nie widzę.
 
Back
Top