• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Phpmyadmin nagle brak dostępu ?

Dymczas

New Member
Joined
Mar 8, 2009
Messages
105
Reaction score
0
Witam, mam dedyka z debian lenny, chcę wejść do phpmyadmin(2.11.8.1deb5) i mam taki komunikat:
phpMyAdmin próbował połączyć się z serwerem MySQL, a serwer odrzucił połączenie. Powinieneś sprawdzić nazwę hosta, nazwę użytkownika i hasło w pliku config.inc.php i upewnić się, że odpowiadają one informacjom danym przez administratora serwera MySQL.
Błąd

MySQL zwrócił komunikat: Dokumentacja
#1045 - Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: NO)
Niewłaściwa nazwa hosta serwera 1. Proszę przyjrzeć się konfiguracji.
Jak mogę to naprawić ?
Proszę o pomoc i z góry dziękuje ^^
 
Miałem ten sam problem z chęcią też bym się dowiedział jak to naprawić... Jak na razie przystąpiłem do reinstalacji systemu. Ehh..
 
Code:
#1045 - Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: NO)
Zostawiłeś chyba puste haslo do roota [-; (Debil)
W lenny wpisz
Code:
dpkg-reconfigure mysql-server-5.0
i ustaw sobie haslo
 
Nie, zawsze miałem hasło ^^
Zaraz sprawdze, dzięki ^^
Lol, to samo jest.
Gdy wchodze na stronke, musze instalować acc, ale ...
Database error - can't connect to MySQL database. Possible reasons:
1. MySQL server is not running on host.
2. MySQL user, password, database or host isn't configured in: /etc/apt/tfss/config.lua .
3. MySQL user, password, database or host is wrong.
 
Last edited:
Działa
/usr/bin/mysqladmin Ver 8.41 Distrib 5.0.51a, for debian-linux-gnu on i486
Copyright (C) 2000-2006 MySQL AB
This software comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY. This is free software,
and you are welcome to modify and redistribute it under the GPL license

Server version 5.0.51a-24+lenny1
Protocol version 10
Connection Localhost via UNIX socket
UNIX socket /var/run/mysqld/mysqld.sock
Uptime: 4 min 46 sec

Threads: 1 Questions: 122 Slow queries: 0 Opens: 434 Flush tables: 1 Open tables: 64 Queries per second avg: 0.427.
 
Code:
2. MySQL user, password, database or host isn't configured in: /etc/apt/tfss/config.lua .
Gdzie wy trzymacie jeszcze te konfiguracje ? :O

a open_basedir gdzie kurwa ?
 
Last edited:
Dobra z instalacja acc poradziłem sobie ale nadal nie ma dostepu do bazy
 
To jak acc manager zainstalowałeś ? Jak nie masz dostępu do bazy ?
Code:
mylsql -uroot -p
idzie sie zalogować ?
 
jeżeli da się bezpośrednio zalogować z mysql to zapewne problem tkwi w konfiguracji phpmyadmina [-;
 
Dobra z tym problemem też sobie poradziłem. Masz może jakieś rady jak tego uniknąć w przyszłośći ? I mam pytanie, jak zmienic maxymalny czas importu w phpmyadmin, bo teraz mam 300 sekund i to mi niesety nie starcza ; s
 
No tak, ale jestem jeszcze newbie jeśli chodzi o linuksa. Mógłbyś powiedzieć jak zaimportować baze z mojego dysku na dedyka ? Szukałem na google ale niestety nie bardzo udało mi się znaleść.
@Dzieki all, jest ok ^^ Specjalist, nie mogę dać Ci reputa bo już go ode mnie dostałeś ^^
Dulin dostał ^^
 
Last edited:
najlatwiej to by ja bylo wpierw przeslac na dedyka, a pozniej:
Code:
mysql -u root -phaslo nazwabazy < pliiik.*
 
Jakbys mogl zdradzic w jaki sposob sobie poradziles bede wdzieczny bo ja znow mam ten sam problem i nie wiem jak go pokonac...
A i dodam że żadna komenda podana wyżej mi nie pomaga a na stronie widze php.ini w phpmyadmin i na dole mam
phpMyAdmin próbował połączyć się z serwerem MySQL, a serwer odrzucił połączenie. Powinieneś sprawdzić nazwę hosta, nazwę użytkownika i hasło w pliku config.inc.php i upewnić się, że odpowiadają one informacjom danym przez administratora serwera MySQL.
Błąd

MySQL zwrócił komunikat: Dokumentacja
#1045 - Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: NO)
 
Nie wiem czy zrobiłem tak jak trzeba, ale :
1. Usunąłem all.
apt-get --purge remove apache2 libapache2-mod-php5 php5 php5-common
2. Zainstalowałem jeszcze raz.
aptitude install apache2 php5 mysql-server-5.0 libapache2-mod-php5 php5-mysql phpmyadmin && mysql_secure_installation
I chyba tyle o ile pamięć mnie nie myli.
 
Back
Top