• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Pipczenie kompa - temp?

Zoool

New Member
Joined
Jul 18, 2014
Messages
163
Reaction score
2
10rv1uh.jpg

Jakies porady?
 
Wiatraki chodza wszystkie.
Ale wszedlem w biossa ustawilem alerty na temp od 60/90 xD
puki co mam 60/80temp i nie pipczy xD

nie wiem jak to ogarnac... a to pipczenie jest tak zajebiscie irytujace ze az cos mi sie robi jak o tym pisze :C
 
Po użyciu sprężonego powietrza
Temp2 spadla to 48-50C
Za to Temp3 utrzymuje się przy 80C
mouab.jpg

Screen robiony 10min po użyciu sprężonego powietrza
 
Czemu wszyscy mówią tylko o CPU?
Z tego co widzę to masz trzy czujniki - Temp1, Temp2, Temp3.

Na początku wypadałoby się dowiedzieć gdzie one są umieszczone.
Jeden może być np. na płycie, drugi na CPU, a trzeci na chipsecie. Ale z tym już raczej nie pomogę, w zależności od producenta MOBO czujniki są w różnych miejscach.
 
Pisząc pipczenie co masz na myśli? Bo mi np. piszczy karta graficzna w grach jak mam vsync off (bo nie ma limitu fpsów).
Sprawdź dociski BOXa czy co ty tam masz. Sprawdź czy masz pastę.
 
@paste zmienilem, ale nie wiem czy dobra grubosc dalem. Bo po zalozeniu i nalozeniu wiatraczka na to, potem na chwile zdjalem wiatraczek bo cos mi nie wchodzilo to na wiatraczku byl slad pasty. Co za tym idzie pasta nie byla juz taka gladka jak ja ją wczesniej wygladzilem.

Pytanko czy w sklepach komputerowych naloza paste za nas?
 
@paste zmienilem, ale nie wiem czy dobra grubosc dalem. Bo po zalozeniu i nalozeniu wiatraczka na to, potem na chwile zdjalem wiatraczek bo cos mi nie wchodzilo to na wiatraczku byl slad pasty. Co za tym idzie pasta nie byla juz taka gladka jak ja ją wczesniej wygladzilem.

Pytanko czy w sklepach komputerowych naloza paste za nas?

Jeśli trafisz do dobrego sklepu, w którym ktoś coś ogarnia to zrobią to dobrze.
Jeśli trafisz do sklepu, w którym zrobią za kase i byle jak to popsują.
Jeśli trafisz do sklepu, w którym chcą zarobić, powiedzą, że zrobią i zrobią byle jak.
 
Ja zaproponuje coś innego "Wyczyść dobrze kompa, najlepiej sprężonym powietrzem". Kiedyś też miałem taki problem i właśnie to wystarczyło.
 
Back
Top