• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Pisze ze online a jest offline (gracz)

Pietrzak19613

New Member
Joined
Oct 14, 2008
Messages
124
Reaction score
0
Mam taki problem, z którym walczę już kilka dni i nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi na mój problem. A mianowicie, w zakładce "Who is online?" (gesior acc maker) wyświetla graczy którzy są offline. Oczywiście tylko niektórych. Dlaczego? I jak to naprawić?
Proszę o pomoc.
 
Po podmianie jest tak jak było. Czy może mieć z tym coś wspólnego system powergamerów lub noliferów?
 
Mam taki problem, z którym walczę już kilka dni i nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi na mój problem. A mianowicie, w zakładce "Who is online?" (gesior acc maker) wyświetla graczy którzy są offline. Oczywiście tylko niektórych. Dlaczego? I jak to naprawić?
Proszę o pomoc.

Sprawdz czy w bazie w playersach nie mają online = 1

@Lanceq, no więcej dziurek. Powodzenia.
 
Moze Who is online jest cachowane i co 5-10 min trza patrzyc?
 
jest jeden char ktory tylko wbil raz i pozniej sie nie zalogowal, a do tej pory (2 dni) niby jest online.
 
1. ustaw global save z shutdownem
2. onStartup db.query("update `players` set `online` = 0;")(nie jestem pewien czy dobrze)
3. możesz dać onLogout skrypt ustawiający online na 0 dla wylogowującego się gracza
 
Aaaaa chyba już wiem.
Masz pewnie VPS'a w linuxpl.com ?
Wg mnie albo coś z cachem albo z bazą.

@ktośtamktonapisałżesiępodpisujępodmojąsygną
Tak, wiem że mam zajebistą sygne. Każdy mi jej zazdrości :>

@be a mafia
Tak ale ma również kilka innowacji, a dziury łatwo załatać.
 
Last edited by a moderator:
Juz wiem. Gracze zostaja jako gracze offline po crashu. I pozniej caly czas jest ten ktos online. Jak to naprawic aby np. przy wlaczaniu servera ustawialo wszytkim gracza status offline?
 
Code:
function onStartup()
	db.query("UPDATE `players` SET `online` = 0 WHERE `world_id` = " .. getConfigValue('worldId') .. ";")
	return true
end
Takie coś?

i w globalevents dodać:
Code:
<globalevent name="start" type="start" event="script" value="start.lua"/>
 
Code:
function onStartup()
	db.query("UPDATE `players` SET `online` = 0 WHERE `world_id` = " .. getConfigValue('worldId') .. ";")
	return true
end
Takie coś?


i w globalevents dodać:
Code:
<globalevent name="start" type="start" event="script" value="start.lua"/>

Mozna i tak, ale mozesz do inita też dodać.


Aaaaa chyba już wiem.
Masz pewnie VPS'a w linuxpl.com ?
Wg mnie albo coś z cachem albo z bazą.

@ktośtamktonapisałżesiępodpisujępodmojąsygną
Tak, wiem że mam zajebistą sygne. Każdy mi jej zazdrości :>

@be a mafia
Tak ale ma również kilka innowacji, a dziury łatwo załatać.


Tylko za nim je załatasz, to możesz mieć już po otsie :)
 
Last edited:
Back
Top