• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

[PL] Kim jest xinn?

CmK

New Member
Joined
Sep 6, 2010
Messages
11
Reaction score
1
Hej, dawno nie było mnie na tym forum i czytam i czytam na temat banów na polskich serwerach. Kim/czym jest Xinn? I o co chodzi z tymi wszystkimi banami po jakimś czasie od postawienia serwera?
 

Polecam lekturke

@mode can you move to natives subforum?
 
Xinn was one of the original people in otserv/ipchanger development, he was an absentee admin on main polish otserv.pl forum/site that died same death like otfans. What is amazing he's far more active now than ever before. I would understand that as he's feeling threatened as his revenue from his shady otserv list site is dropping.

Xinn byl jedna z pierwszych ludzi w rozwoju otserv / ipchanger, byl nieobecnym adminem na glownym forum / stronie otserv.pl w polsce, ktore zginelo tak samo jak otfans. Co jest niesamowite, jest teraz o wiele bardziej aktywny niz kiedykolwiek wczesniej. Zrozumialbym to jako ze bizness xinna jest zagrozony, przychody z jego przestarzalej strony z lista otserv spadaja i nie ma juz na dziewczeta i alkochol.
 
otfans.pl? kiedyś tam moderatorem byłem, ale to w 2004-2005 rok
masz na myśli ten otfans, który założył LooSik twórca Eloth?
 
Czyli co koleś banuje otsy na serwer listach tak? Ale ots działa nadal lecz bez "reklamy"? Dobrze to rozmumiem?
 
otfans.pl? kiedyś tam moderatorem byłem, ale to w 2004-2005 rok
masz na myśli ten otfans, który założył LooSik twórca Eloth?
Nie, mialem na mysli otfans.net. Otserv padl z podobnych powodow, brak dobrego silnika. Konkurencja z otfans.net i ich silnika. Ludzie sie rozsypali zostawiajac chyba tylko mapperow i nooby ktore tez opuscily forum na koncu i Xinn chyba zamknal wszystko na koncu bo juz nie mial ad revenue z forum. Nie pamietam dokonca ale otserv juz zaczelo upadac w tych latach '05. A xinn zaczal swoj haitus okolo '04-'05. Jedyne co pozniej wypuscil to ipchanger ktory prawdopodbnie mial spyware/adware w sobie.

// Nie pamietam dokonca, ale mozliwe ze Xinn tez byl wspoltworca 'otserv' dystrybucji ots w tamtych latach.

Czyli co koleś banuje otsy na serwer listach tak? Ale ots działa nadal lecz bez "reklamy"? Dobrze to rozmumiem?
Koles nie banuje serverow i ludzi ktorzy oszukuja, bo mu placa za reklame. Chociaz wszyscy wiedza i on sam wie ze oszukuja.
 
Last edited:
Czyli co koleś banuje otsy na serwer listach tak? Ale ots działa nadal lecz bez "reklamy"? Dobrze to rozmumiem?
Xinn ma swoją listę otsów otservlist.org i "zbanowanie" oznacza tyle, że po prostu serwer nie może się wyświetlać na jego stronie. A że obok otlandu jest to główne miejsce reklamowania otsów to jest to dosyć znacząca "kara".
 
@Lyky
Jak na razie od lat każdy sugeruje jego korupcje (głównie zbanowani), a nikt na to nie dał żadnego dowodu więc...
 
@Lyky
Jak na razie od lat każdy sugeruje jego korupcje (głównie zbanowani), a nikt na to nie dał żadnego dowodu więc...
Nigdy nie zostalem zabanowy przez Xinn'a, a mialem kilka serverow.

Problem jest ze servery ktore oczywiscie oszukuja z iloscia graczy nie sa banowane odrazu. Tylko stoja i oszukuja graczy ze maja 20-40-80-100 czy tez wiecej. To trwa miesiace czasem, Xinn z mojego doswiadczenia tylko raguje jak bedzie publiczny thread gdzies na forum i ktos zwroci uwage na specificzny server. Inaczej rozumiem ze, wszystko idze do spamu. (zazwyczaj bardzo nie ladny kapitalistyczny proces sie odbywa gdzie konkurencja wbija i niszczy server i raportuje server by zostal usuniety czy tez by go zniszczyc.)

Co do "korupcji" jesli od prawie 2ch dekad ludzie sugeruja cos takiego, to moze wcale nie jest tak to dalekie od prawdy. Glownie zabanowe servery ktore patrza na liste i widze ze servery ktore zaplacily ads oszukuja z iloscia graczy sa ok, i nie sa banowane tak jak oni.
 
Last edited:
U mnie każdy ban był uzasadniony. Pisząc do niego dostawałem satysfakcjonującą odpowiedz.
 
Back
Top