• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Po dodaniu kostki ramu komputer zamula

Cykotitam

Banned User
Joined
Mar 24, 2011
Messages
121
Reaction score
7
Siemka
Mam Windows XP Professional 32 bit sp3 i dotychczas miałem 2gb ramu no i dokupiłem sobie kostke 1gb, zamontowałem po włączeniu komputera wszystko dobrze prawym na mój komputer pisze że 3gb ramu mam tylko że mam gorzej niż przedtem
np. gdy puszczam muzyke to zacina sie tak jakby slow motion jak oglądam filmiki gdzieś na youtube czy coś to też jakby w slow motion 2 razy wolniej nie wiem co jest grane
ale foldery, przeglądarka normalnie chodzą najgorzej gry muzyka filmy jak dodałem ten ram
o co chodzi?
 
1. RAM jest nowy?
2. Czy kosci nie roznia sie czestotliwoscia? (jesli miales powiedzmy 800mhz i dokupiles ram z 533mhz to ten dokupiony bedzie oslabial reszte)
3. Sprawdz wlasciwosci na moj komputer - > zaawansowane -> kliknij na Ustawanienia w zakladce Wydajnosc -> zaawansowane -> Pamiec Wirtualna
Z tego co wiem powinno byc ustwione minimum Twoj RAM * 1.5, czyli powinienes miec ustwione 4500mb.
 
1. Używany ze sklepu ale 100% sprawny
2. Częstotliwość ta sama :)
3. Mam tam usatwione 2046 biore tam Change i max pisze 4092
 
Jak ja dokupilem RAM i wlozylem kosc to odrazu pokazalo mi sie ze musi byc zalecane 3000mb (teraz mam 2gb ram) wiec nie wiem dlaczego masz max 4k przy 3gb.
Moze w komputerze slot na RAM zakurzony byl mocno czy cos, albo cos jednak z tym RAMem. Przetestuj u kolegi ta kosc.
 
teraz takie coś:
pmVjg.jpg

i nawet jak ustawie 4606 to nadal jakieś slow motiony wystepuja i pierdzenie dzwieku ;d
 
Nie rozumiem co wy za porady mu dajecie, jak rozszerzenie RAMu na dysk może w jakikolwiek sposób przyspieszyć komputer?! Zakładając oczywiście że RAMu nie brakuje.
 
W sumie to glupi pomysl xD Musisz zobaczyc czy w slocie na kosc nie ma upchanego kurzu czy cos bo co innego moze byc..
 
Podaj mi nazwy tych pamięci RAM, to będziemy myśleć dalej :].
 
Odpaliłem tego memtesta
coś tam porobiło porobiło wyskoczylo Complete , no errors , press ESC to exit :p a wiec wszystko dobrze
 
Last edited:
Odpaliłem tego memtesta
coś tam porobiło porobiło wyskoczylo Complete , no errors , press ESC to exit :p a wiec wszystko dobrze

Odpalałes jako exe czy livecd? Z poziomu windowsa nie bedzie mial dostepu do calego obszaru pamieci.

Moze wepchnales na plycie w trybie dual channel niezgodne kosci?
W starych płytach było tak, że jeżeli do kości działających w dual channel dodało się jeszcze jedną to strasznie spowalniało bo kontroler pamięci nie dawał sobie rady z rozdzielaniem,
i szyna o szerokości 128 bitów byla dzielona na pół - jedna połówka jeszcze na dual channel, czyli w tym wypadku przypadałoby po 32 bity na pamięci w DC i 64 bity na tę nową.

Podaj model płyty głównej, model procka i producentów RAM
 
Płyta główna to Asus P5E
Procek Intel Core 2 Duo E6550
Ram: GEIL GX22GB6400DC 5-5-5-15

a o co chodzi że na płycie głownej mam 4 wejścia na kostki ramu i dwa są żółte a dwa czarne?
 
a o co chodzi że na płycie głownej mam 4 wejścia na kostki ramu i dwa są żółte a dwa czarne?
To kości powinieneś wpiąć do tych, które mają takie same kolory.
 
ram.jpg
Producent nie poleca instalacji 3 kości :]
 
a wiecie co że pogrzebałem w biosie i tak ustawiłem że chodzi mi system bez problemów na tych trzech kościach^_^
 
Back
Top