• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

po zabiciu zmienia pozycje

Cyb0rk

New Member
Joined
Feb 10, 2011
Messages
20
Reaction score
0
Location
Pro(Land)
Witam.

Mam problem typu:
gra ktos normalnie i padnie " you are dead" zmienia mu pozycje pos x 0 pos y 0 i pos z 0 Czyli nie moze sie zalogowac jak padnie.
Gdzie to zmienic? help@
 
miałem tak z innym skryptem, jakiś creaturescript masz źle skonfigurowany
najlepiej postaw tam kratkę na którą będzie się dało zalogować i albo zrób tam teleport do temple albo dodaj do login.lua to:
Lua:
local wyjeb = {x=1000, y=1000, z=7}
local function checkdeathpos(cid)
    if getCreaturePosition(cid).x == 0 then
		doTeleportThing(cid,wyjeb)
		doSendMagicEffect(getCreaturePosition(cid),CONST_ME_TELEPORT)
    end
end

addEvent(checkdeathpos, 10, cid)
 
Last edited:
Ok, spróbuje dzięki za rade:)

Próbowałem dac Teleport. Nie stety to pozycja x ' 0 ' y ' 0 ' z ' 0 '
Nie da się tam dac Teleportu. pozostaje mi cos zrobic z tym skryptem o ile chodzi tu o login.lua;/
 
Last edited:
nie no ale musi być tam jakaś płytka postawiona inaczej gracz się nie wloguje i go nie przeniesie
 
można zalogować się na x0 y0 z0 jeżeli masz townid.
Ustaw aby postać dostawała domyślny townid (ustaw samplom, lub acc menagerowi) i po problemie ...
 
tzn? bo nie rozumiem townid? gdzie to ustawic?
mam Sample postacie.
pozycje 1003, 1000 , 7 na all Sample.


Postacie Sample mają town_id '1'
A pozostałe postacie town_id '2'

Czyli dlatego jak np. padne ktos nie moze sie zalogowac bo zamiast town_id 1 jest town_id 2?

- - - Updated - - -

Zrobiłem :)

Jednak musiałem zmienic w bazie danych wystarczyło wpisac zapytanie:
UPDATE players SET town_id = 1;

pozmieniało mi tam gdzie miałem town_id =2; na town_id= 1; i działa.

Ale nie wiem jeszcze czy jak ktos zrobi nową postac lub konto czy bedzie miał odrazu town_id=1; :/ Zaraz Sprawdze:)
 
Last edited:
Naprawić problem potrafi norrow. Ale nie opisał tego szczegółowo. W accountmangament.php znajdź takie coś (polecam notepad++ ctrl + f)$player->setTownId(1); jedynka oznacza town id 1. Teraz wchodzisz w map editora, EDIT -->EDIT TOWN szukasz tam towna o id 1 i wpisujesz jego pozycje obawiam się, że masz tam x=0 y=0 z=0 poprostu zmień to na stoją pozycję temple....
 
$player->setTownId(1); daje Ctrl + F i nie mam czegos takiego;/
no i własnie w map edytorze cały czas uzywałem SimOne Map Edytor.
a z tego co piszecie musze miec RME. wiec sicgnełem RME. ale , Domki i wgl all powowalało część;/ nie wiem nie ogarniam tego RME;/ za duzo opcji a w SimOne nie mozna tego zrobic?

$player->setTownId($newchar_town); <- miałem tak ale zmieniłem na $player->setTownId(1); tak jak mówicie.
Teraz Nie wiem jak ten map edytor ogarnac zeby all było ok.
 
Ech źle to zrobiłeś
ta linjka
PHP:
 $config['site']['newchar_towns']
skasuj ją i zastąp ją dwoma linijkami
PHP:
 $config['site']['newchar_towns'][0] = array(1);
$config['site']['newchar_towns'][1] = array(1);

w xammp>htdocs>accountmanagement.php znajdź linijkę
PHP:
 $player->setTownId

i ustaw ją tak
PHP:
 $player->setTownId(1)

potem dajesz zapytanie do bazdy danych

PHP:
UPDATE players SET town_id = 1;
i
PHP:
 UPDATE players SET posx = 1000, posy = 1000, posz = 7;
tam gdzie masz posx = 1000, posy = 1000, posz = 7 ustaw swoje pozycje z config.lua
czyli
Lua:
  newPlayerSpawnPosX = 1000
    newPlayerSpawnPosY = 1000
    newPlayerSpawnPosZ = 7
    newPlayerTownId = 1
 
Włączasz RME otwierasz mapkę, w górnym pasku menu klikasz edit, potem wysuwa się edit town klikasz tam, pojawiają się twoje miasta na mapie... Szukasz miasta w tym przypadku o townid = 1 i wpisujesz tam pozycje miasta czyli sqm na którym ma się logować gracz w tym townie... Prościej się nie da :p Jest to mapa real czy evo? Chcesz wybierać miasta w jakich ma się logować postać ? To co ja Ci dałem to nie działa na to, że możesz wybierać sobie w jakim mieście chcesz stworzyć postać, tylko ciągle postać bedzie robiona w townie o id = 1. REP ??
 
Back
Top