• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Podatek Paypal.

Status
Not open for further replies.

Donaj

Banned User
Joined
Jan 6, 2010
Messages
943
Reaction score
3
Cze,


Od zarobku na paypalu z serwera, powinnienem odprowadzić podatek?
 
Imho. to zalezy czy masz jako kupno przedmiotu czy jako darowizne.
 
Podatek od darowizny też istnieje...
To zależy od tego czy przekraczać próg. Składać deklaracje musisz zawsze itp.
Zresztą to nie jest dobre forum do tego, spytaj gdzieś gdzie się na tym znają.
Z Dotpay musisz zapłacić podatek, PayPal nie będzie cię pilnował.
 
Podatek od darowizny też istnieje...
To zależy od tego czy przekraczać próg. Składać deklaracje musisz zawsze itp.
Zresztą to nie jest dobre forum do tego, spytaj gdzieś gdzie się na tym znają.
Z Dotpay musisz zapłacić podatek, PayPal nie będzie cię pilnował.


No, zarobek miałem 80-100 zł, a dzwonili do mnie z paypala a akurat byłem na praktykach i zbytnio rozmawiać nie mogłem. Dlatego pytam, bo nie wiem w jakim celu dzwonili ;/
 
Jeśli to było tylko 100zł to nie powinieneś płacić zadnego podatku, tak mi się wydaje.
 
Nie trzeba płacić podatku, ale trzeba złożyć deklarację o ile jesteś płatnikiem VAT.
A PayPal to ci może skoczyć jeśli o to chodzi. Sprawdź czy ktoś ci disputa nie walnął.
 
jeżeli darowizna jest mniejsza niż 5000zł nie odprowadzasz od niej podatku, oraz nie musisz tego zgłaszać. :)
 
Najlepiej idź do jakiegoś biura rachunkowego i się dowiedz, bo tu wiadomo że każdy jest specjalistą od wszystkiego ;)
Moje zdanie: PIT składasz co roku przy jakimkolwiek dochodzie, ale podatek płacisz dopiero po przekroczeniu kwoty wolnej od podatku (~3k).
 
Oboje macie rację, to samo starałem się wyjaśnić wyżej (choć WOSu nie mam :p)
 
Ok, dzieki za info. Zadzwonił jeszcze raz i już wszystko wiem, jakiś gostek z chille miał coś do mnie. Reput dla każdego.
 
Last edited by a moderator:
Status
Not open for further replies.
Back
Top