• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Połączenia na port > liczba graczy

Crypton3

Retired
Joined
Mar 13, 2010
Messages
549
Reaction score
139
Witam,
A więc tak - mam dziwny problem z ilością "nadmiarowych" połączeń na 7172. Ich liczba waha się w okolicach 10-30, zależnie od ilości graczy online.

DUQF1x8.png

Załóżmy, że na stronie pokazuje:
Obecnie 668 graczy jest Online - 652 z nich jest aktywnych, -16 jest AFK.
Po użyciu grepa do wylistowania połączeń na 7172 pokazuje, że połączeń jest 668, a więc zgadza się z przypadkiem wyżej.

Pójdźmy trochę dalej - napisałem prostą komendę do TFSa do wylistowania graczy i adresów IP im odpowiadającym, po czym napisałem prosty programik do porównania wyniku z grepu i tego z komendy, aby otrzymać listę adresów IP, które mają połączenie z 7172, ale nie ma ich w grze. Program wypisał 16 adresów, które następnie zostały zbanowany w IP tables. Jednak to nie rozwiązało problemu, po chwili gracze zaczęli zgłaszać, że oni lub też ich znajomi dostali bana, a problem z połączeniami znów się pojawił.

Jeśli chodzi o reva - Jest to r3777 od MartyXa + trochę własnego kodu, żadnego cast systemu.
Jeśli chodzi o zliczanie graczy używam skrypta na zliczanie połączeń od trou: http://otland.net/f451/how-not-count-x-logged-players-81370/ . Próbowałem używać także tego z reva 5682 o podobnej zasadzie działania, jednak wychodziło na to samo.

I tu pojawia się pytanie - czy ktoś z was spotkał się już z czymś podobnym i jak takie coś naprawić? Za pomoc w rozwiązaniu problemu mogę wysłać 50$ przez PayPala.
 
Zostaw ilość graczy online i afk bez zmian a graczy aktywnych obliczaj w następujący sposób: gracze online - gracze afk. (jestem zajebisty)
 
Zostaw ilość graczy online i afk bez zmian a graczy aktywnych obliczaj w następujący sposób: gracze online - gracze afk. (jestem zajebisty)
Nie jesteś. AFKi oblicza się przez odjęcie ilości graczy od ilości połączeń (czyli wyjdzie -16 afków)
 
Liczba połączeń na port nie musi być równa liczbie aktywnych graczy. Przykładowo, jeśli się gracz wyloguje (wyłączy klienta) to postać może jeszcze pozostać w grze - a połączenie będzie dawno zakończone. Nie wiem jak jest ze śmiercią, bo połączenie nadal będzie - ale postać zostanie usunięta z gry. Czyli jest tendencja zwyżkowa na połączenia w stosunku do postaci.
 
Last edited:
Liczba połączeń na port nie musi być równa liczbie aktywnych graczy. Przykładowo, jeśli się gracz wyloguje (wyłączy klienta) to moje postać może jeszcze pozostać w grze - a połączenie będzie dawno zakończone. Nie wiem jak jest ze śmiercią, bo połączenie nadal będzie - ale postać zostanie usunięta z gry. Czyli jest tendencja zwyżkowa na połączenia w stosunku do postaci.
Dzięki, nie wpadłbym na to, że może to być powiązane ze śmiercią :). To by rozwiązywałoby problem mojego niby spoofowania i nadwyżkowej ilości połączeń (swoją drogą jeśli coś takiego zawyżało ilość połączeń, to ciekawe jak jest na innych serverach).
Jako, że nie rzucam słów na wiatr - wyślij na pw swój adres PayPal, abym mógł przelać pieniądze.

Jeśli ktoś miałby kiedyś podobny problem:
W pliku protocolgame.cpp do funkcji:
Code:
void ProtocolGame::sendReLoginWindow()
Należy dodać:
Code:
getConnection()->close();
 
Dzięki, nie wpadłbym na to, że może to być powiązane ze śmiercią :). To by rozwiązywałoby problem mojego niby spoofowania i nadwyżkowej ilości połączeń (swoją drogą jeśli coś takiego zawyżało ilość połączeń, to ciekawe jak jest na innych serverach).
Jako, że nie rzucam słów na wiatr - wyślij na pw swój adres PayPal, abym mógł przelać pieniądze.

Jeśli ktoś miałby kiedyś podobny problem:
W pliku protocolgame.cpp do funkcji:
Code:
void ProtocolGame::sendReLoginWindow()
Należy dodać:
Code:
getConnection()->close();
Ehhh, chyba nie pamiętacie jak bawiłem się moim toolem do zawyżania ilości graczy :)
Zliczanie połączeń to nie jest dobry pomysł, lepiej graczom ustawiać flagi przez np. storage
 
I widzę że gówno zrobiłeś bo nie wierze że o 00:05 masz tylko 3 afk i 300 aktywnych ; d
 
I widzę że gówno zrobiłeś bo nie wierze że o 00:05 masz tylko 3 afk i 300 aktywnych ; d
Wytłumacz mi skąd według ciebie mam mieć graczy AFK? Nie mam stref no-logout, a gracze, którzy dadzą exita są wylogowywani automatycznie w ciągu kilku minut.
 
Last edited:
Bot na train? To wgl po co Ci ten skrypt? Parę serwerów go nie ma i jest na liście.
 
Dzisiaj rano też na vestii było 0 afk a patrzałem i było z 5 typów którzy grają od wczoraj godzinny ranne ;p
 
Jeśli nie ma stref no-logout to jak zlicza graczy afk ? przecież ten status zliczą właśnie graczy na no-logout
 
Jeśli nie ma stref no-logout to jak zlicza graczy afk ? przecież ten status zliczą właśnie graczy na no-logout

ale ty mądry jesteś rep++ powinienem ci dać

- - - Updated - - -

już wyjaśniam, bo jeszcze wonsz się dojebie, że nic nie wniosłem do tematu znowu ;/ no cóż, to zlicza ludzi, którzy nic nie robią przez X czasu, a nie dostają kicka bo nie dali exita i ich anty idle nie kicka, więc dolicza do afk, cała tajemnica o_O

ciekawe czy by xin sie przyjebał jakby 20 osób stało na anihilatorze albo innym quescie z nologutem (of course i know, only 1 team per anihilator or no tp, but.. powiemy sobie, że mieliśmy bug w skrypcie i tepał nowy team na anihilatora gdy tamten jeszcze w nim był, to co, bana da?


Ohj SEMINARI BARDZO ZŁY CZŁOWIEK WYMYŚLIŁ NOWY SPOSÓB NA SPOOFA PRAWIE NIEWYKRYWALNEGO TO AŻ CAŁE +4 OSOBY AFK, A JEŚLI MAMY TASKI TO MOŻE NAWET I +30!!!!

umieszczać nooby na no logoutach legalnych!
 
Tak tylko Cyrpton używa tego skryptu : "http://otland.net/f451/how-not-count-x-logged-players-81370/" Tak właśnie pisał
 
no, to coś robi gdy ktoś da exita, a nie gdy bot mu łazi albo sobie stoi na no logucie omg
 
No dokładnie czyli jak to możliwe zalicza mu afk ? jeśli nie ma no loguat to po 15 minutach po exicie postać której trzyma pz monster powinna sie wylogować . Postacie zalogowane na bocie na trainerach nie zaliczają sie do afk bo one są cały czas połączone Connection::connectionCount - czyli liczba połączeń do serwera
 
No dokładnie czyli jak to możliwe zalicza mu afk ? jeśli nie ma no loguat to po 15 minutach po exicie postać której trzyma pz monster powinna sie wylogować . Postacie zalogowane na bocie na trainerach nie zaliczają sie do afk bo one są cały czas połączone Connection::connectionCount - czyli liczba połączeń do serwera

bo w chwili śmierci gracza wyjebuje z gry, a połączenie jest i są też chyba przypadki, że wyjebuje połączenie, a gracz jest... idk snejk ostatnio pisał to jak krypton miał problem z tym

w sumie, te 3 afki to co jest omg ;d

- - - Updated - - -

o lol to ten sam temat z kryptonem, tyle kart otwartych, że nawet nie zauważyłem XD
 
Back
Top