• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Pomoc ktoś laguję mi OTS!

podkiwano

New Member
Joined
Feb 3, 2010
Messages
35
Reaction score
0
Witam, ktoś co jakiś czas gdy wbiję więcej osób na mój OTS stara się go zniszczyć poprzez lagowanie lub pingowanie. Z tydzień temu robił to non stop poczytałem ile się dało i wykonałem wszystkie fixy, które są opisane TUTAJ. To pomogło na kilka dni zapewne lagował mi bugiem z kupowaniem itemów u NPC bo sam to sprawdzilem i rzeczywiście procek na dedyku siadał wtedy do 100% i identyczne lagi tak jak on to robił.

Dzisiaj znowu przy 84 osobach online się zaczęło tylko tym razem wszystko siadało na RAM.
Wpisałem w konsoli dedyka polecenie htop i wyraźnie skakał sam RAM nagle wzrastał i przekraczał dopuszczalną ilość. I Lagi takie same jak wtedy.

Pomocy!!
 
za dużo pamięciówy trzepiesz, to obciąża cholernie pamięć, a nie wykluczone, że ów pamięcią jest ram...
 
ifstat debilu

Jak bym się na tym znał to bym nie prosił o pomoc "debilu" ogar wprowadź...

venet0
KB/s in KB/s out
7.92 28.24
8.06 21.27
7.80 27.25
6.69 17.53
7.54 31.59
7.14 17.52
7.01 18.91
8.13 21.19
8.19 25.02
7.43 20.68
8.08 33.60
7.88 31.81
8.19 46.16
8.17 36.40
8.26 38.55
 
może jakiś skrypt ci tak podbija ram?

jakaś pętla?
 
Last edited:
za dużo pamięciówy trzepiesz, to obciąża cholernie pamięć, a nie wykluczone, że ów pamięcią jest ram...
Łap fixa!

k,MTAxMjQyMjgsNjEyODU4,f,832159_Permen_W_pionie_prin_medium.jpg

 
Podpowie ktoś konkretnie co mam z tym zrobić? Bo jak narazie to nic nowego sie nie dowiedziałem.

Server nie crashuje jest cały czas online.
 
To chyba proste, jakiś skrypt (actions / npc / movements / weapon / spells / raids [...]) wykonuje się zbyt długo. Wątpię, aby to było coś wspólnego z kodem serwera :). Na zachętę powiem, że w tych ściągniętych RLkach od razu zauważyłem ujebany potions.lua; Takich plików pewnie jest więcej xd
 
Back
Top