• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

pomoc z ustawieniem poprawnego ip

Keram

Member
Joined
Jan 8, 2012
Messages
491
Reaction score
12
Location
DUBLIN
hej,
Mam już dosyć czekania 2 dni na jakąś odpowiedź na premium boardzie czy w supporcie angielskim...

Normalnie po zakupie kablowego internetu myślałem, że sobie potestuję otsa z kolegami z polski a tu kupa. Już się męczę z tym od poniedziałku przeszłego. Jestem w tym shitowaty więc bardzo bym prosił sprecyzowane czynności, dziękuję.

no więc sprawa się ma tak:
na początku (tuż po dostaniu routera pocztą i podłączeniu) jak jeszcze nic nie kombinowałem to mogłem do mojego panelu routera wejść przez wpisanie mojego adresu ip w wyszukiwarce (globalnego adresu ip, tego, który pokazuje każda strona). Potem zacząłem coś kombinować i już mogłem tylko przez lokalne ip wejść do panelu routera- no ale jednak mogłem...

dzisiaj przekierowywałem porty w panelu routera z adresu lokalnego (192.168.1.5). No i kurde, fajnie było bo na chwile się udało i mogłem stronę otwierać tym globalnym ip ale potem usunąłem te przekierowywania i już lipa ;/ zaczęło mnie przekierowywać do panelu routera. Oczywiście znowu zrobiłem przekierowywanie tych samych portów i z tego samego ip ale nic nie pomogło ;(

Teraz w ogóle globalny adres ip nigdzie mnie nie przekierowywuje. Wyskakuje, że strona nie istnieje po prostu...

Jakby jeszcze tego było mało, to w Uniserver, nacisnąłem "Server Status" i wtf patrzcie na obrazku:
294tjxf.png

Do dzisiaj (nie pamiętam do którego momentu) jeszcze wyskakiwało "Accessible from internet = YES"....

wyłączałem i włączałem router kilka razy co powodowało zmianę IP, nic nie pomogło. Nie wiem już co mam robić i desperacko błagam o pomoc. W tym panelu routera jest tyle opcji a ja kompletnie nie mam pojęcia do czego służą i nie chcę nic zepsuć.

aha tak jeszcze napomnę, że porty w firewall w windowsie też mam przekierowane.
 
zgubiłem się, ale jak masz problem z ruterem to może zadzwoń do centrum obsługi klienta, a nie piszesz w centrum flejmu i googlokoparstwa?

- - - Updated - - -

i może napisz coś o tym ruterze, bo jak sam nie wiesz jakie opcje ma to skąd mamy my wiedzieć xd
 
@up
przypadkowe czynności w panelu routera chyba pomogły mi rozwiązać problem (dopóki znowu czegoś przez przypadek nie nacisnę).

Inaczej mojego problemu nie potrafiłem wyjaśnić, przepraszam za tak chaotyczne wyjaśnienie... Napisałem na ślepo to co się po prostu działo. Strasznie nie lubię bawienia się w te ustawiania IP, portów itp...

No cóż, temat na chwilę obecną do zamknięcia.
 
Back
Top