• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Postawienie otsa.

fahgrh

New Member
Joined
Jan 27, 2011
Messages
2
Reaction score
0
Witam. Od jakiegoś roku nie gram w tibie ,ale kiedyś chciałem hostować otsa i może teraz uda mi się to zrealizować. Mam kilka pytań ,a mianowicie:

1. Czy stosunkowo tanim kosztem (200 zł~) można postawić otsa na średnim dedyku (mapa 20 mb , evo ots , tibia 8.6)?
2. Załóżmy ,że za 200~ zł uda się kupić dedyk i postawić otsa ,ale ile maksymalnie graczy to może uciągnąć?
3. Ostatnie pytanie czy praktycznie laik (na tibi 7,6 hostowałem otsa :D) może wyjść na 0 ,albo lekki minus hostując przeciętnego otsa?

Dostałem taki link ,ale nie wiem czy tam szukać dedyka. Prosze o normalne wypowiedzi. Z góry dzięki i pozdrawiam.
 
Widzę, że jedyne czym się martwisz to koszt i wyjście na zero, a pod pojęciem "przeciętny ots" kryje się pewnie "ściągnięty ots". No więc najpradopodobniej wyjdziesz na "0" po stronie przychodu i jakaś liczba po stronie kosztów.
 
Za 200zł będziesz miał całkiem niezłe Kimsufi, które powinno utrzymać nawet i 600 graczy, albo więcej przy mapie 20MB. Czy wyjdziesz na zero wszystko zależy od Ciebie. Jeśli założysz serwer tylko żeby zarobić, to nie wyjdziesz, bo zaczną się oszustwa, krętactwo, a jeśli się wybijesz to bez umiejętności te cwaniaczki obijające się przez Polish Board Cię zjedzą.
Lepiej wziąć się za to uczciwie, włożyć trochę pracy, a kasa sama wróci i serwer się utrzyma. 100 graczy pozwoli Ci na pewno opłacić serwer, ale też nic za darmo niestety nie ma - jakiś wkład własny intelektualny musi być, nie tylko finansowy.
 
@elf

Trochę niejasno napisałem posta. Oczywiście mam zamiar pracować nad otsem ,a nie tylko wyłożyć kasę ,ale nie mam jeszcze doświadczenia i chciałem się dowiedzieć na początek o koszta. Jak będziesz miał chwilę to możesz podać jakieś linki do poradników od czego zacząć (będę wdzięczny)?

@Don

Pytań mam wiele ,ale chciałem się na początek dowiedzieć czy ktos kto zaczyna ma szanse na postawienie w miarę fajnego otsa bez ciągłego dopłacania ,ale wiem ,że mogłeś odebrać to inaczej.
 
Przejrzyj dział tutoriale. Jeśli tam nic nie znajdziesz, to, choć z bólem to mówię, na Tibia.net.pl i Tibia.org.pl są podstawowe poradniki jeśli chodzi o to czego szukasz.
 
najgorszym twoim problemem nie będzię utrzymanie servera tylko zabezpieczenie się przed zjebami, którzy wykorzystają każdy błąd w kodzie by ci zniszczyć ots
 
jesli zamierzasz zarobic duzo okolo 100zl na tydzien na sms proponuje wszystko co najgorsze tj 999x exp manarunki mapa evo lajkowo przerobiona ale z precyzja. jesli zas planujesz porzadny serwer na ktorym bedzie gralo sto osob i bedzie z malym expem proponuje reklamy na forach w odpowiednich dzialach filmiki na yt o tym ots i oczywiscie jak robisz cos to od 0 polecam edycje grafik otb i dat - itemow. jesli nie chcesz nic zmieniac tu liczy sie dobry mapper i oskryptowanie a ludzie lubia exp stage i szybki na poczatek np. od 65x do 4x tak zeby zachecic graczy z niskimi lvl na rl. polecam poczytac kursy mappingu to sam zrobisz takie cudo tylko skrypty z internetu pamietaj ze nie zawsze wystarcza
 
jesli zamierzasz zarobic duzo okolo 100zl na tydzien na sms proponuje wszystko co najgorsze tj 999x exp manarunki mapa evo lajkowo przerobiona ale z precyzja. jesli zas planujesz porzadny serwer na ktorym bedzie gralo sto osob i bedzie z malym expem proponuje reklamy na forach w odpowiednich dzialach filmiki na yt o tym ots i oczywiscie jak robisz cos to od 0 polecam edycje grafik otb i dat - itemow. jesli nie chcesz nic zmieniac tu liczy sie dobry mapper i oskryptowanie a ludzie lubia exp stage i szybki na poczatek np. od 65x do 4x tak zeby zachecic graczy z niskimi lvl na rl. polecam poczytac kursy mappingu to sam zrobisz takie cudo tylko skrypty z internetu pamietaj ze nie zawsze wystarcza

Co ty ćpiesz gościu ;d
 
To wystąp o sponsoring do jakiegoś networku w zamian za % z zysków będziesz mógł trzymać tam swoją orshaboombe.
 
jesli zamierzasz zarobic duzo okolo 100zl na tydzien na sms proponuje wszystko co najgorsze tj 999x exp manarunki mapa evo lajkowo przerobiona ale z precyzja. jesli zas planujesz porzadny serwer na ktorym bedzie gralo sto osob i bedzie z malym expem proponuje reklamy na forach w odpowiednich dzialach filmiki na yt o tym ots i oczywiscie jak robisz cos to od 0 polecam edycje grafik otb i dat - itemow. jesli nie chcesz nic zmieniac tu liczy sie dobry mapper i oskryptowanie a ludzie lubia exp stage i szybki na poczatek np. od 65x do 4x tak zeby zachecic graczy z niskimi lvl na rl. polecam poczytac kursy mappingu to sam zrobisz takie cudo tylko skrypty z internetu pamietaj ze nie zawsze wystarcza
bo najważniejsze, to mappować z precyzją! :D
nie no tru story napisałeś
 
Back
Top