• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Poszukuje nauczyciela Lua i XML

Dubler

PHP, LUA, C++
Joined
Aug 3, 2009
Messages
268
Reaction score
11
Location
Poland
Witam,
poszukuje mentora ktory pomoze mi zglebic tajniki lua w stopniu wyzszym.
Jesli umiesz nie tylko zrobic kamien teleportujacy ale tez bardziej zaawansowane systemy i masz chęć podzielenia sie wiedza to pisz niezwlocznie.
kontakt: gg:5169464/jabber [email protected]
PS: potrzebuje pomocy z zakresu poprawiania skryptow/nauce skracania i optymalizowania
 
Ile trzeba ci zaplacic, zeby moc ci pomagac?


(Ton twojego posta...)
 
Nikt nie bedzie narazac swoich nerwow oferujac Ci swa pomoc, aczkolwiek popieram Twoj pomysl o nauce.
Malo osob teraz mysli "fajnie by bylo sie nauczyc to robic, nie mysialbym szukac po necie i sie prosic".
Wole juz jak widze temat "czemu to nie dziala, co robie zle" niz "O Boshe jutro startuje muj ots a ja nie mam jeszcze skryptu war mod, da mi ktos?".
Jesli czegos nie bedziesz rozumial to napisz tu, aczkolwiek nie rozumiem czemu z gory zakladasz, ze bedziesz mial problemy...
 
@2up
promocyjnie za free
@3up
jebać manuala, mi tu o ots chodzi a nie o składnie...

@up
to od razu prosze o wyjasnienie jak sie robi npc na talkstatach..

najlepiej na tym niedzialajacym przykladzie ;d:
Code:
if msgcontains(msg, 'mission') then
    if getCreatureStorage(cid, 17001) == 2 then
            selfSay('Have you my fire bug?', cid)
	talkState[cid] = 2
    end
elseif talkSate[cid] == 2 then
	    	if msgcontains(msg, 'yes') then
			if getPlayerItemCount(cid, 5468) >= 1 then
				doPlayerRemoveItem(cid, 5468, 1)
			       selfSay('Great! You need to gain some experience. Go and kill some dragons. Go There!', cid)
				doSendMagicEffect({x=900,y=916,z=7}, 55)
			else
		              selfSay('Where is my fire bug?? Go and find it!', cid)
			end
		elseif msgcontains(msg, 'no') then
			selfSay('Soo... Go and find it!!!', cid)
                end
end
 
Jest w ogóle jakieś wynagrodzenie, czy mamy to robić dla twojej przyjemności ;) ? XML to nie taka sztuka, a LUA jeśli umiesz używać szarych komórek to bez problemu sam się połapiesz. Miałeś kiedyś do czynienie z programowaniem?
 
a lista funkcji jest w luascript.cpp i najwyżej dodaj do tego zawartość data/lib(funkcje, consty)
 
a ja Ci polecam najpierw zaczac z czyms prostszym, np. (x)html - bardzo ciekawe, o budowaniu stron internetowych. Jesli dobrze poznasz xhtml, to wez sie za php, ktory jest juz troszeczke ciezszym orzechem do zgryzienia. Po php oczywiscie lua - a jak lua Ci sie znudzi, to naucz sie c++. Na forum jest duzo fajnych poradnikow o jezykach (maha na xhtml, to nie jezyk) komputerowych/internetowych. Niestety, ale Angielski jest obowiazkowy =d.

ohh, a co do tego przykladu, to ja osobiscie nigdy nie widzialem funkcji "selfSay" no, ale moge sie mylic. Nastepnym razem uzywaj np. doPlayerSendTextMessage(cid,22,"text") wtedy dziala bez problemu ;p
 
PHP:
selfSay
Funkcja stosowana przez NPC, które już w pamięci mają zapisane swoje ID, więc nie trzeba je podawać. Wystarczy tylko popatrzeć w kod źródłowy.
 
Jest w ogóle jakieś wynagrodzenie, czy mamy to robić dla twojej przyjemności ? XML to nie taka sztuka, a LUA jeśli umiesz używać szarych komórek to bez problemu sam się połapiesz. Miałeś kiedyś do czynienie z programowaniem?
tak-> autoit dosc dobrze, cpp podstawy, delphi podstawy, html na pamiec, php podstawy, css podstawy, a teraz lua i xml
 
tak-> autoit dosc dobrze, cpp podstawy, delphi podstawy, html na pamiec, php podstawy, css podstawy, a teraz lua i xml
Czyli coś tam wiesz, ale podstawy to i tak mało, HTML, XML, CSS możesz pomijać bo to nie języki programowania (w takim stopniu jak tutaj mówimy). Dobra, powiedź jaki płacisz to może mnie zachęcisz, i czego wymagasz dokładnie?
 
Ej Dominik, przecież tak dużo zarabiasz z otsuf, czemu chcesz pomocy za darmo ): ?
 
Back
Top