• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Prawa autorskie mapy?

A no to trochę poplątałem.

Jeśli masz wyrzuty sumienia, że używasz czyjejś mapki bez pozwolenia to ją wyrzuć, ale i tak Ci nic nie mogą zrobić, poza bezsensownym gadaniem na gg :)
 
Dokładnie, jeżeli straszą Cię sądami to możesz mieć 90% pewność, że mają po 13-14 lat ;).

Najpierw będą Cię brali sposobem - sądy, prokuratury, wnioski śmoski ;).
Później jak już im się znudzi zaczną Ci jeździć po życiorysie, osobie, psychice.
Wszystko się skończy na tym, że powiedzą że zamulą twój OTS DDOS'ami (/spalą go), włamią się i zrobią wielkie "kuku", no ewentualnie że przyjdą Ci na osiedle i dostaniesz wpierdol, że zabiją Ci rodzinę itd.

Norma ;)
 
Nie masz się co bać. Jeśli dali Ci te mapki to już ich sprawa. Gdyby nie chcieli, żeby na twoim OTS'ie ich nie było to by Ci ich nie dali.

Jeśli myślą, że na ich życzenie wykasujesz mapę z serwera to to już świadczy, że mają po 13 lat... Dając Ci te mapki praktycznie wyrazili zgodę na ich używanie...
 
W takim razie ja też wyleciałem z tematu (z tego, co czytam).

Możesz używać tej mapy TYLKO wtedy, gdy dostałeś ją od osoby, która w tym momencie miała do niej prawa.
 
@up

Prawda jest taka, że za bzdety ala mapki do śmiesznego OTS mogą Ci...

Ano właśnie, nic nie mogą ;). Bo powiedz mi w jaki sposób ktokolwiek może Ci udowodnić, że to jego mapa? Tak samo Ty możesz się w razie problemów odwoływać, że to Ty ją zrobiłeś, a nie osoba która Cię niejako oskarża :). Jak Ci to udowodni? Ty po prostu robiłeś ją tak dawno temu, że nie pamiętasz co na niej jest itd. =P

W przypadku oprogramowania, patrz: artykuły o ReactOS.
W przypadku kursora, MS chciał zrobić na to patent, nie udało się =), ale gdyby...
W przypadku dotykowego ekranu - patent (o "MultiTouch" w Androidzie chodzi)
 
Dobro niematerialne – Wikipedia, wolna encyklopedia
oraz
Prawo własności intelektualnej – Wikipedia, wolna encyklopedia

dla niedowiarkow, kwestia tego czy ktos w stanie jest udowodnic autorstwo mapy, jej elementow lub skryptow.

I wkurwia mnie pokolenie JP, ktore jest przekonane o swojej bezkarnosci.
Ukradles cos ( tym bardziej jezeli na tym jeszcze chcesz zarobic ) nie wazne w jaki sposob, czy dostales linka czy sam sobie wziales - jestes tak samo winny.

Podobnie sprawa tyczy sie layoutow strony - kradziez powinna byc scigana.
 
@up
Baju baju, najpierw znajdź mi sposób na udowodnienie, że to ty zrobiłeś te mapkę albo kto inny, no proszę ;).
Najpierw ktoś musi wytoczyć sprawę, ale uwierzcie mi, że to się po prostu nie opłaca.

Jedyne co, to może Cię sumienie męczyć... Ja nigdy niczego nie ukradłem (nie liczymy pieniążków rodziców ^^), także mnie to nie dotyczy =>.
 
@up
Baju baju, najpierw znajdź mi sposób na udowodnienie, że to ty zrobiłeś te mapkę albo kto inny, no proszę ;).
Najpierw ktoś musi wytoczyć sprawę, ale uwierzcie mi, że to się po prostu nie opłaca.

Jedyne co, to może Cię sumienie męczyć... Ja nigdy niczego nie ukradłem (nie liczymy pieniążków rodziców ^^), także mnie to nie dotyczy =>.

Podam Ci ftp, na którym będzie mapa. Ściągnij ją. Ja Ci udowodnię, że bez problemu założę Ci sprawę i dostane odszkodowanie. Chcesz spróbować?:p
 
Podam Ci ftp, na którym będzie mapa. Ściągnij ją. Ja Ci udowodnię, że bez problemu założę Ci sprawę i dostane odszkodowanie. Chcesz spróbować?:p

Dokladnie to, ze ktos zostawil otwarty samochod / dom nie znaczy ze mozna go bez konsekwencji ojebac.
 
Podam Ci ftp, na którym będzie mapa. Ściągnij ją. Ja Ci udowodnię, że bez problemu założę Ci sprawę i dostane odszkodowanie. Chcesz spróbować?:p

Ide do kawiarenki robie 100x proxy i gód lóck and h4v3 fón... za 20lat może mnie dopadniesz... I wątpię, że polska Policja będzie chciała o 500zł bawić się z takim czymś.
 
jak od tych 500zl nie odprowadzisz podatkow to beda wiedzieli.
Jak nie odprowadzisz to Cie znajda, proste ?
 
Eee...
Chodzi tu o to, że wykorzystasz na swoim serwerze. Żeby się połączyć, trzeba znać IP, więc... nie będzie tak trudno. :)

@down
Ta wiadomość jest (była) do kryzysa, dzieliły ją tylko sekundy od twojej.
 
Jak juz pisalem, kurwa nie jestescie anonimowi. Bedzie potrzeba to Was znajda.
 
Eee...
Chodzi tu o to, że wykorzystasz na swoim serwerze. Żeby się połączyć, trzeba znać IP, więc... nie będzie tak trudno. :)

@down
Ta wiadomość jest (była) do kryzysa, dzieliły ją tylko sekundy od twojej.

A ja napisałem, że będę ją hostował?
1. Kto pójdzie na psy o mape? Co może powie proszę pana proszę pana! ten chuj ukradł mi mape z otsa. zrób pan coś z tym! ?
2. Zawsze możesz zmienić 3 kratki mapy i powiedzieć, że sam ją robiłeś :)
3. Zawsze możesz zmienić teren "podłoże mapy" jakoś się to robiło automatycznie, i chuj inna mapa...
 
Back
Top Bottom