• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Premium SMS a Urzad Skarbowy

Status
Not open for further replies.

KaczooH

Co tu wpisac?
Joined
Oct 12, 2007
Messages
904
Reaction score
0
Siema ;)

No wlasnie - jak to jest? Jak wy to robicie? Co radzicie robic innym? ;>
 
Nie mam pojęcia ale wydaje mi się, że podatek już jest wliczany do SMSa.
Bo patrz:
jak jest sms za 1,22 to jest sms za 1 zł+22% Vat.
I dajel np.
sms za 10,98 czyli sms za 9zl + 22% Vat.

I jak zakładasz konto na jakimś servisie do premium sms to dostajesz procent właśnie z tych 9zł a nie z 10,98.
 
To jest podatek od uslugi (kazda usluga jest w PL opodatkowana stawka 22%). Jest jeszcze cos takiego jak podatek dochodowy i o to mi teraz chodzi.
 
Jeżeli masz dotpay to własnie po to im te dane, aby odprowadzić podatek za Ciebie.
 
Tak, pisałem do nich na maila. Odpowiedź:

Informuje, ze dane te sa potrzebne do wystawienia PITu 8B. Z tytulu obsługi uslug SMS/MMS/Doładowanie odliczane sa koszty uzyskania przychodu oraz stawka podatku dochodowego 19%.
 
Last edited:
Oczywiście, gdy prowadzisz własną firmę nie odliczają Ci podatku, bo wtedy rozliczasz się jako firma.
No, ale jeśli ma się zagraniczną firmę... ^^ To można tylko zarobić :p
 
Oczywiście, gdy prowadzisz własną firmę nie odliczają Ci podatku, bo wtedy rozliczasz się jako firma.
No, ale jeśli ma się zagraniczną firmę... ^^ To można tylko zarobić :p

Nabijam posty <so fast> :huh:
 
Jesli nie masz dochodow przekraczajacych 3 tysiace rocznie to oddadza Ci podatek ^.^
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top