• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Problem z amuletami i pierścieniami ze skrzynek -> 1 charges

Nutaharion

New Member
Joined
Oct 29, 2008
Messages
133
Reaction score
4
Location
Poland
Cześć ;)

Dodałem, jako nagrodę z questa, do skrzynki amulet i po otrzymaniu go dostajemy amulet 1 charges. Szukałem w lua_functions różnych funkcji odpowiedzialnych za to, chciałem jakoś obejść i nie potrafię, za każdym razem dostaję amulet 1 charges ;/

TFS 0.3.6

Pozdrawiam i liczę na pomoc :)
 
2x click na skrzynke w remere, potem 2xclick na przedmiot w skrzynce i masz magiczną opcje charges. o ;

-.-

Czytaj ze zrozumieniem, że te nagrody to nagrody questowe, widząc silnik powinieneś wiedzieć, że to nie Tibia 7.6 gdzie nagrody wkładało się w ME do skrzynek. Teraz korzysta się ze skryptów!

Dalej czekam na pomoc :)
 
Próbowałem zrobić tak:
doPlayerAddItem(cid, 2170, 250)

i nie działa ;D

Jakbyś był chętny do napisania poprawnej składni :>

fragment kodu odpowiedzialny za tego questa
Lua:
	elseif item.uid == 1010 then <!-- UID skrzyni -->
			queststatus = getPlayerStorageValue(cid,5010)
		if queststatus == -1 then
			doPlayerAddItem(cid,2170,250) <!-- Próba dodania amuletu -->
			doPlayerAddItem(cid,2148,23)
			setPlayerStorageValue(cid,5010,1)
		else
			doPlayerSendTextMessage(cid,22,"It is empty.")
		end
 
Może spróbować jechać po atrybutach
PHP:
doItemSetAttribute(uid, key, value)
 
widząc silnik powinieneś wiedzieć, że to nie Tibia 7.6 gdzie nagrody wkładało się w ME do skrzynek. Teraz korzysta się ze skryptów!
ty za to jesteś pro skrypter, który chuja wie, więc się nie oburzaj bo w TFS 0.3.6 przedmioty wkłada się do skrzynek w ME. jak się ściąga przerobiony datapack i nie umie z nim obchodzić to tak jest głąbie. za to, w 7.6 nie wkładało się itemsków do skrzynek o ;


podpowiedź z mojej strony, choć piszę ją nie chętnie.
PHP:
 local x = doPlayerAddItem(cid,2170, 1) 
 doItemSetAttribute(x, "charges", 250)
btw. twój pro kod jest zajebisty, nie wiem czy wiesz, że istnieją tablice, które pomogą ci skrócić kod o w chuj linijek bo z tego co widzę to do każdego questa kopiujesz kilka linijek o ;
 
wie ktos jak naprawic loot amuletów i pierścieni z potworów tak aby count nie wynosił 1?
Troche się z tym pobawiłem i szczerze mówiąc poddaje się.
 
Widzę, że problemowy z ciebie gostek - szukaj a znajdziesz, ja bym się upewnił co prasuję system (w pliku monsters.cpp).
 
wie ktos jak naprawic loot amuletów i pierścieni z potworów tak aby count nie wynosił 1?
Troche się z tym pobawiłem i szczerze mówiąc poddaje się.

Magiczny tag
<event></event>

i możesz zrobić z potworem co chcesz, nawet go pukać ;]
 
Back
Top