• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Problem z banowaniem postaci

Kurczok

Newbie
Joined
Oct 22, 2009
Messages
497
Reaction score
4
Witam. Podczas pisania skryptu napotkałem problem a dokładniej zamiast banować postać to wywala błąd w konsoli:

Code:
[05/01/2010 18:54:05] Lua Script Error: [TalkAction Interface] 
[05/01/2010 18:54:05] in a timer event called from: 
[05/01/2010 18:54:05] data/talkactions/scripts/antybot.lua:onSay

[05/01/2010 18:54:05] internalGetPlayerInfo(). Player not found

[05/01/2010 18:54:05] Lua Script Error: [TalkAction Interface] 
[05/01/2010 18:54:05] in a timer event called from: 
[05/01/2010 18:54:05] data/talkactions/scripts/antybot.lua:onSay

[05/01/2010 18:54:05] data/talkactions/scripts/antybot.lua:88: attempt to call global 'doAddBanishment' (a nil value)
[05/01/2010 18:54:05] stack traceback:
[05/01/2010 18:54:05] 	data/talkactions/scripts/antybot.lua:88: in function <data/talkactions/scripts/antybot.lua:79>

Błąd wynika pewnie ze złego użycia funkcji lub jakiegoś prostego przeoczenia:

PHP:
function bann(cid)
local lenght = 24
local comment = "[ANTI-BOT SYSTEM]"	
	if getPlayerStorageValue(pid, 50001) == 1 then
		doAddBanishment(getPlayerAccountId(pid), lenght * 3600, 23, ACTION_BANISHMENT, comment, getPlayerGUID(cid))
	end
end

TFS 0.3.5pl1
 
Last edited:
Code:
//doAddIpBanishment(...)
lua_register(m_luaState, "doAddIpBanishment", LuaScriptInterface::luaDoAddIpBanishment);

//doAddPlayerBanishment(...)
lua_register(m_luaState, "doAddPlayerBanishment", LuaScriptInterface::luaDoAddPlayerBanishment);

//doAddAccountBanishment(...)
lua_register(m_luaState, "doAddAccountBanishment", LuaScriptInterface::luaDoAddAccountBanishment)
 
I dokładnie co mam z tym zrobić ? UP/\

Po skompilowaniu mam nadal ten sam błąd.
 
Teraz wywala tylko:

Code:
[05/01/2010 19:06:53] Lua Script Error: [TalkAction Interface] 
[05/01/2010 19:06:53] in a timer event called from: 
[05/01/2010 19:06:53] data/talkactions/scripts/antybot.lua:onSay

[05/01/2010 19:06:53] internalGetPlayerInfo(). Player not found
 
Tam zakrecone z argumentami tej funkcji jest ostro.
 
Jak ostro ? :D

po zmianie :

Code:
getPlayerGUID(cid)

na 0

nie wywala już błędów ale nadal nie banuje postaci.
 
Last edited:
koniec moje drogie dzieci!
wypad z tego forum, bo cholery od Was mozna dostac, zerknij do listy argumentow orginalnej funkcji, a pozniej pisz o tym ze zostales poczety w probowce
 
Averatec może ty opuść to forum i wróć jak trochę podrośniesz i nauczysz się nie każdy jest takim je..nym mózgiem który pół życia spędził nad tibią i od początku potrafił wszystko i nie robił głupich błędów.

Może jeszcze po rodzicach mi pojedziesz żeby pokazać jaki jesteś dorosły.

Nie chcesz pomagać nie pomagaj ale nie zaśmiecaj mojego tematu...
 
Averatec może ty opuść to forum i wróć jak trochę podrośniesz i nauczysz się nie każdy jest takim je..nym mózgiem który pół życia spędził nad tibią i od początku potrafił wszystko i nie robił głupich błędów.

Może jeszcze po rodzicach mi pojedziesz żeby pokazać jaki jesteś dorosły.

Nie chcesz pomagać nie pomagaj ale nie zaśmiecaj mojego tematu...

to Ty nie zasmiecaj forum! wiesz co to doc/LUA_FUNCTIONS !?
nie bede Ci cisnal po rodzicach bo pewnie kumple w szkole Ci to robia, wiec ja odpuszcze
 
Koleś,
Ale żeby zrobić OTS trzeba przesiedzieć te "pół życia" nad Tibią. Poza tym trzeba mieć troche więcej wiedzy niż sama Tibia. OT wypaga przynajmniej podstawe logicznego myślenia, którego jak widac Ty nie posiadasz.
 
Jeśli posiadasz w doc/LUA_FUNCTIONS z 0.3.5pl1 funkcje doAddAccountBanishment to faktycznie nie mam co się wypowiadać.

Temat do zamknięcia poradzę sobie sam​
 
Jeśli posiadasz w doc/LUA_FUNCTIONS z 0.3.5pl1 funkcje doAddAccountBanishment to faktycznie nie mam co się wypowiadać.

Temat do zamknięcia poradzę sobie sam​

Gz pro debilu:
Code:
	doAddBanishment(accId[, length[, reason[, action[, comment[, admin]]]]])
 
Dzien dobry.
To nie dziala bo 'pid' = nic ;/

Dziekuje i pozdrawiam.
 
Widzę że jak pies poleciałeś sprawdzić.

kolejny z seri jp na 50% bo się boję :)

#edit
lista parametrów ze zrodel
Code:
	if(params > 7)
		statement = popString(L);

	if(params > 6)
		admin = popNumber(L);

	if(params > 5)
		comment = popString(L);

	if(params > 4)
		action = (ViolationAction_t)popNumber(L);

	if(params > 3)

		reason = popNumber(L);

	if(params > 2)
		length = popNumber(L);

	if(params > 1)
		playerId = popNumber(L);

oczywiscie nie zapomnij o pierwszym parametrze accid :)
 
Nie jestem dzieckiem tak jak prawdopodobnie ty (pewnie z 17 i myślisz że jestes dorosły) a jak nie masz szacunku do innych ludzi i zaczynasz cisnąć bez powodów to ładnie cie rodzice wychowali. Ciśnięcie na forum jest proste co? Możesz mi jechać ile chcesz bo naprawdę mam to gdzieś.
 
Nie jestem dzieckiem tak jak prawdopodobnie ty (pewnie z 17 i myślsz że jest dorosły) a jak nie masz szacunku do innych ludzi i zaczynasz cisnąć bez powodów to ładnie cie rodzice wychowali. Ciśnięcie na forum jest proste co? Możesz mi jechać ile chcesz bo naprawdę mam to gdzieś.

szczerze to mam jeszcze 16lat, a cisnac warto kazdemu, kto nie potrafi szukac
 
Pociśnij komuś w rl jak się o drogę zapyta :D

poza tym o ile się nie mylę to te funkcje nie działają prawidłowo na 0.3.5pl1 o czym mogą świadczyć wypowiedzi innych graczy na forum.

Np:

Code:
http://otland.net/f81/ban-nick-time-comment-forgotten-server-0-3-4-a-36230/

Skrypt Gesiora na 0.3.5 nie działa poprawnie ale idąc twoim tokiem rozumowania (doAddAccountBanishment == doAddBanishment) więc wymagane argumenty są takie same jednak po zmianie na doAddAccountBanishment gracz jest jedynie kickowany a nie banowany. Nie tylko na tym forum szukałem i dużo osób ma podobny problem...
 
Back
Top