• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Problem z cieczami oraz drzwiami

Bajorufas

New Member
Joined
Mar 31, 2013
Messages
11
Reaction score
0
Witam,

1)Chciałbym prosić o pomoc w dość uciążliwym problemie: Gdy próbuję stworzyć olej komendą /i 11 ukazuje mi się następujący bug:

bug1.jpg


Próbowałem także używać komend /i 2006, 11 (<item id="20011" name="oil"/>) lub (/attr set number fluidtype 11 (oczywiście przed wcześniejszym położeniu pustego viala przede mną)) lecz bezskutecznie.. Problem nie występuje tylko w przypadku oleju, występuje więcej problemów z "cieczami" (z potionami nie ma problemu) zawsze ukazują się na mapie te kratki które zamieszczone są na SS1 lecz różnią się nazwą (oil, urine itp..)analogicznie do oleju tutaj dla przykładu skopiowałem ID korytka z wodą (występuje randomowo na mapie w thais) i "zsumonowałem" to korytko i odziwo zamiast korytka z wodą ukazało się korytko o barwie zielonej (coś ala trough of slime)

bug2.jpg


Chciałbym również dodać że z korytka nie można wylać danej cieczy w domkach NPC (w tym przypadku w thais w innych nie patrzyłem) można natomiast wylać po przesunięciu poza budynek.

2) Następnym problemem są drzwi (nie wszystkie) te od domków dla graczy działają ok, natomiast te które powinny dać się otwierać/zamykać są zamknięte cały czas - "It is locked" problem pewnie jest banalny lecz moje pomysły na naprawienie tego się już skończyły.. A ręczne zmienianie wszystkich drzwi i sprawdzanie które powinny się otwierać a które nie - trwało by to wieki i byłoby nie warte zachodu. SS (thais domek po lewej od depo oraz NPC z runami/potionami):


bug3.jpg




bug4.jpg



P.S - stworzyłem ten temat ponieważ jest bardziej obszerny (proszę o usunięcie starego)

Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam.
 
Last edited:
Co do drzwi to musisz je pozamieniać na mapie. Najnowszy(chyba) RME ma opcje "Replace Item". ID 1212 jest do drzwi które działały na starszych TFS 0.2. Żeby działały trzeba zmienić im ID na 1213, najlepiej przez funkcję Replace Item w RME map editor
 
A niektóre drzwi od ID 1212 mają action ID 1001, teraz jak zamienie masowo ID 1212 na 1213 to wszędzie będę musiał dodać action ID 1001?
 
Back
Top