• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Problem z domkami.

Jixxufi

tibia.at player
Joined
Jun 27, 2008
Messages
199
Reaction score
0
Location
Poland
Witam, dzisiaj użełem tą opcje w configu
Code:
useHouseDataStorage = "yes"

po odpaleniu otka wszystkie domki miały właścicieli ale przedmioty z nich poznikały, powie mi ktoś o co tu chodzi i jak mogę to naprawić? Z góry dzięki i pozdrawiam :)
 
Last edited:
najpierw włącz serwer z wartością no, wtedy zmień na yes, zrób /reload config i /save(wszystko to bez restartu serwera!!!)
 
Więc zrobiłem tak jak napisałeś, serv już przeładowany ale przedmiotów nie widze :(
 
Więc co ta opcja configa daje? czyli nie ma szans, że przywróce itemy? ;/
 
Ta opcja daje to, że itemki są zapisywane pod postacią binarną w tabeli map_ albo house_ storage. W wersji binarnej zapis trwa krócej.
 
Więc dlaczego tych itemków nie ma w domkach? Ktoś poradzi co mogę zrobić z tym problemem (cofka nie wchodzi w gre oczywiście) Czekam na help
ps: Pytanie do averatec: To co napisałeś powinno przywrócić przedmioty czy jak?
 
Last edited:
@up
Ta, ale zeby czasem tego teraz nie zrobil na wlaczonym serwerze bo napewno pojdzie sie jebac :)
 
lol ? binary i relational to 2 inne rzeczy i mozesz uzywac albo to albo to , poprostu daj relational i powinienes miec itemy juz ...

Mimo wszystko, że był już wcześniej save tym innym systemem? I chyba będe musiał odpalić otka od razu ze zmienioną opcją, dobrze rozumiem?
 
Yy.. Glupie gadanie :|

Swietnie mu radzicie, mialem ten sam problem, wystarczy ze wylaczylem server bez SAVE i wlaczylem i itemki powrocily, zajebiscie mu radzicie.
 
Relational ida savy caly czas >wylaczyles serwa>config.lua dales binary> ida savy caly czas na binary (itemyh z relational przepadly w domkach lecz nie w bazie kiedy dasz na relational stare itemki powroca a te z binary beda w binary w tabeli map_store nie wiem jak ta tabela jest w tfs .> jezeli bedziesz chcial miec i stare itemy i nowe to dajesz pierw odpalasz serw na relational w config.lua potem dajesz przy wlaczonym serwie config.lua zmieniasz z relational na binary potem >/reload config >> /save >> wylaczasz serwer i wlaczasz go jeszcze raz > takim sposobem masz itemy i z relational i z binary.
 
Back
Top