• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Problem z kompilacją Debian 5-7

ERAGOS

New Member
Joined
Feb 18, 2010
Messages
45
Reaction score
1
Witam.
Już walczę z compilacją prawie drugi tydzień.
Mianowicie:
Mam (miałem także 5'tke, 6'tke) debiana testing (chyba to jest 7'ka) i repo dodane od wszystkich wersji.
Chcę skompilować TFS'a 0.4 bądź innego pod 8.6 ale który jest stabilny.
Jako iż nie wiem jakie logi/configi/ czy inne badziewie jest wam potrzebne proszę o napisanie czego potrzeba aby mnie uratować.
Podczas kompilacji wywala mi :
root@debian:/ots# ./build.sh --enable-luajit
TheForgottenServer build script- seems to speed things up ALOT.
CCache: OK
CCache binaries located in /usr/lib/ccache
Building on 1 cores, using 2 processes
make all-am
make[1]: Wejście do katalogu `/ots'
g++ -DHAVE_CONFIG_H -I. -I/usr/include/libxml2 -I/usr//include/luajit-2.0 -O2 -fomit-frame-pointer -D__USE_MYSQL__ -D__LUAJIT__ -D_THREAD_SAFE -D_REENTRANT -Wall -Wextra -Wno-strict-aliasing -Wno-unused-parameter -pipe -MT luascript.o -MD -MP -MF .deps/luascript.Tpo -c -o luascript.o luascript.cpp
g++ -DHAVE_CONFIG_H -I. -I/usr/include/libxml2 -I/usr//include/luajit-2.0 -O2 -fomit-frame-pointer -D__USE_MYSQL__ -D__LUAJIT__ -D_THREAD_SAFE -D_REENTRANT -Wall -Wextra -Wno-strict-aliasing -Wno-unused-parameter -pipe -MT mailbox.o -MD -MP -MF .deps/mailbox.Tpo -c -o mailbox.o mailbox.cpp
luascript.cpp: In member function ‘bool LuaInterface::loadDirectory(const string&, Npc*, bool)’:
luascript.cpp:744:61: error: no match for ‘operator+’ in ‘boost::filesystem3::path::filename() const() + "/"’
make[1]: *** [luascript.o] Błąd 1
make[1]: *** Oczekiwanie na niezakończone zadania....
mv -f .deps/mailbox.Tpo .deps/mailbox.Po
make[1]: Opuszczenie katalogu `/ots'
make: *** [all] Błąd 2
root@debian:/ots#
Ni w ząb nie mogę tego naprawić.
Z góry dzięki, liczy się każda pomoc.
Zależy mi na TFS'ie gdyż po skompilowaniu (udało się) Open Tibi nie mogłem znaleźć dla niej Accmakera.
 
apt-get install libboost1.42-all-dev libgmp3-dev liblua5.1-0 liblua5.1-0-dev liblua50 liblua50-dev liblualib50 liblualib50-dev lua50 lua5.1 libsqlite0-dev libsqlite3-dev sqlite3 libmysql++-dev libmysqlclient-dev mysql-client-5.1 mysql-server-5.1 mysql-common libxml2-dev libxml++2.6-dev cpp gcc g++ make automake autoconf pkg-config subversion liblua5.1-sql-mysql-dev liblua5.1-sql-sqlite3-dev zlib1g-dev zlib1g libcrypto++-dev libcrypto++8

Masz all ?

ew. edytowałeś luascripty lub mailboxy ?
 
Dobra, sam juz do cholery nie wiem co mam.
Mam dosyc robie formata.
Teraz Debian 7 testing x32 (i386) i zainstaluje to co podales i sproboje x2
Dajcie mi 20-30min
 
Ok:
root@debian:/home/eragos# apt-get install libboost1.42-all-dev libgmp3-dev liblua5.1-0 liblua5.1-0-dev liblua50 liblua50-dev liblualib50 liblualib50-dev lua50 lua5.1 libsqlite0-dev libsqlite3-dev sqlite3 libmysql++-dev libmysqlclient-dev mysql-client-5.1 mysql-server-5.1 mysql-common libxml2-dev libxml++2.6-dev cpp gcc g++ make automake autoconf pkg-config subversion liblua5.1-sql-mysql-dev liblua5.1-sql-sqlite3-dev zlib1g-dev zlib1g libcrypto++-dev libcrypto++8
Czytanie list pakietów... Gotowe
Budowanie drzewa zależności
Odczyt informacji o stanie... Gotowe
zlib1g jest już w najnowszej wersji.
cpp jest już w najnowszej wersji.
cpp zaznaczony jako zainstalowany ręcznie.
liblua5.1-0 jest już w najnowszej wersji.
liblua5.1-0 zaznaczony jako zainstalowany ręcznie.
Nie udało się zainstalować niektórych pakietów. Może to oznaczać,
że zażądano niemożliwej sytuacji lub używasz dystrybucji niestabilnej,
w której niektóre pakiety nie zostały jeszcze utworzone lub przeniesione
z katalogu Incoming ("Przychodzące").
Następujące informacje mogą pomóc rozwiązać sytuację:

Następujące pakiety mają niespełnione zależności:
libboost1.42-all-dev : Wymaga: libboost-mpi-python1.42-dev ale nie zostanie zainstalowany
E: Pakiety są uszkodzone
root@debian:/home/eragos#
Zainstalowalem oprocz libbosta 1.42 wszystko.
Nie wiem zainstalowac najnowszego ? (1.48-49)
 
Last edited:
Widzę że dalej nie mam libbosta 1.42 macie jakieś propozycje?
 
Last edited:
repo
Code:
deb http://ftp.debian.org/debian squeeze main contrib non-free
deb http://ftp.debian.org/debian-security squeeze/updates main contrib non-free
deb http://ftp.de.debian.org/debian/ squeeze-updates main

potem upgrade i update i wtedy sprobuj zainstalowac

@down
Ty to masz fajnie, pierdolisz od rzeczy a i tak infra nie dostaniesz xd
 
Last edited by a moderator:
Zamiast instalować 32 bitowe gówno, wgraj system 64 bitowy.
 
Last edited:
kij z 64-bitami ja stawiam otsy na 256bitowych biosach.
 
Last edited:
Instalowalem 64 bitowego również. Nie dalem rady. Jutro zabiorę się do tego "mocniej"
A przy okazji B.U.M.P
 
Instalowalem 64 bitowego również. Nie dalem rady. Jutro zabiorę się do tego "mocniej"
A przy okazji B.U.M.P

Ale o co Ty się nas pytasz? Tak trudno zainstalować debiana squeeze 64 bitowego, wrzucić moje repo i skompilować silnik ?
 
jestem pod wrażeniem. Zainstalowalem Linuxa Mint debian, po czym dodalem repo twoje. Apt-get update potem upgrade i poczekalem z 15min jak wszystko poinstalowal. Zainstalowalo się wszystko z
apt-get install libboost1.42-all-dev libgmp3-dev liblua5.1-0 liblua5.1-0-dev liblua50 liblua50-dev liblualib50 liblualib50-dev lua50 lua5.1 libsqlite0-dev libsqlite3-dev sqlite3 libmysql++-dev libmysqlclient-dev mysql-client-5.1 mysql-server-5.1 mysql-common libxml2-dev libxml++2.6-dev cpp gcc g++ make automake autoconf pkg-config subversion liblua5.1-sql-mysql-dev liblua5.1-sql-sqlite3-dev zlib1g-dev zlib1g libcrypto++-dev libcrypto++8
i kompilacja zakończona sukcesem. Dałem reputacje oraz like. Dzięki wiedziałem że można na Ciebie liczyć Qanti.

~~close
 
Back
Top