• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Problem z konwertowaniem mapy z 8.54 na 8.6

Gohut

New Member
Joined
May 12, 2011
Messages
73
Reaction score
0
Jak mogę przekonwertować mapę z 8.54 na 8.6 ? Gdy robię to poprzez Map -> Properies -> Client Version i zmieniam na 8.6, niby wszystko ładnie, ale gdy włączam ots'a to wywala mi pełno błędów typo cannot find "" czy coś w tym stylu ...

Jak to zrobić poprawnie ? Czy robię coś źle ?
 
Wiesz, wszystko może zależeć od .spr

Spróbuj otworzyć sobie mapę na protokole już 8.6, wtedy ją zaimportuj (tą 8.54) i zapisz.
 
Default Client Version mam ustawione na 8.6 importuje mapke, konwertuje i ... kupa.

Ten dat i spr mam ustawione 8.6 z mojej zainstalowanej tibii a 8.54 z folderu na pulpicie, żeby otworzyć mapke.

A i jeszcze nie wiem czy to pomoże ale mam błąd w tym edytorze, jak chcę postawić na mapce żywopłot (jakikolwiek kolorek) to wszystko jest przesunięte, czyli wygląda to tak:
http://img715.imageshack.us/img715/2821/beztytuuvne.png

Po lewej to tak jak jest w edytorze a po prawej jak trzeba postawić żeby w na ots wyglądało tak jak po lewej.

Reszta w górę na liście jest dobra, do dołu nie wiem bo nie patrzyłem.
 
Last edited:
Masz 2 inne items.otb więc skopiuj te z ze swojej daty i wrzuć do rme do folderu 8.60. Btw najlepiej instalki tibii ściągaj z strony RME jeżeli chcesz aby dobrze wszystko współpracowało.
 
Poza tym przed konwersją zrób kopię spawnów. Z tego co pamiętam to je gubi przy tym i musisz przywrócić stary plik
 
Dobra, po kolei. Ja mam w dat i spr bo:
Mapa jest 8.54 więc potrzebuję 2 plików z tibii 8.54
no i do RME 8.6 potrzebne pliki 8.6 są w zainstalowanej tibii 8.6 ;<
Tibie pobrane ze strony RME i teraz możecie to jakoś mi poukładać i powiedzieć jak to powinienem zrobić ?

- - - Updated - - -

Dobra, mapa przerobiona na 8.6 ale co z tym błędem w tych itemach ? Nadal mam przesunięte te krzoki ;/
 
Ta, wszystkie npc i monstery są na swoim miejscu

- - - Updated - - -

Gdy chcę przełożyć items.otb z rme na serwer to wywala mi, że to inna wersja pliku .. i że nie może załadować
 
no ta, jak używasz deva z hardkodowanym złym podpisem otb to tak jest
usuń checka i tyle
(no i items.xml z rme się przyda)
 
A jak mogę usunąć tego checka albo podmienić tą sygne ? To się przy kompilacji robi, tak ? A jak bym zmienił na inny silnik to by coś to dało ?
 
podmienić może nawet hexedytorem na gotowym execu się da, usunąć check wiadomo, w kodzie trzeba
 
Back
Top