• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Problem z monitorem

Status
Not open for further replies.

Gregorex

Ϡϡ
Joined
Jun 20, 2008
Messages
179
Reaction score
5
Location
Poland
Dzisiaj dostałem monitor LG E2242 C (21,5 cala). Podpiąłem go do kompa, zainstalowałem sterowniki (na początku analog, potem digital) i niestety nie mogłem ustawić w Windowsie optymalnej rozdzielczości dla tego monitora (1920 x 1080), bo w ogóle nie wyświetlała się ta opcja, a gdy chciałem ustawić niższe rozdzielczości jakieś ~1.3k, to na czarnym ekranie wyskakiwał napis "Out of range", a w języku polskim "Nieprawidłowy sygnał" i były podane jakieś liczby w Herzach. Dodam, że częstotliwość odświeżania mam ustawioną na 60 Hz, miałem tak na wcześniejszym monitorze i także dla tego monitora ta częstotliwość jest optymalna.

Postanowiłem zainstalować najnowsze sterowniki do karty graficznej (ATI Radeon HD 2600 XT) [pominę fakt, że po zainstalowaniu nowych sterowników na ekranie monitora wyskakują dziwne kolory i deformacje obrazu, miałem tak już kiedyś kiedy karta się przegrzewała] dla mojego systemu, Windows 7 w architekturze 64-bit. Zrestartowałem kompa, spróbowałem zmienić rozdzielczość i w Windowsie pojawiła się opcja 1920 x 1080. Dałem więc zastosuj, pojawił się czarny ekran, a na nim po raz kolejny napis "Out of range / Nieprawidłowy sygnał" i jakieś liczby w herzach, po czym rozdzielczość powróciła do pierwotnej.

Co do kabli. Monitor ma wejście VGA, a przy kompie mam DVI. Wcześniejszy monitor był podpięty kablem VGA do przejściówki VGA - DVI (do kompa była podpięta przejściówka, a do przejściówki kabel VGA). Tak samo zrobiłem z tym monitorem, podpiąłem załączony w pudełku kabel VGA do przejściówki VGA-DVI i jak pisałem wcześniej nie działa.

Macie jakieś pomysły? Dodam, że aktualizowałem sterowniki do monitora przemiennie z cyfrowych na analogowe i odwrotnie, niestety to nie pomagało. Moja karta graficzna obsługuje rozdzielczość 1920 x 1080, więc w czym problem?

Chodzi pewnie o sygnał, no ale ja nie mam ani wejścia HDMI, ani kabla HDMI, przy monitorze jest wejście (jak pisałem wcześniej) VGA [d - sub], w kompie jest wejście DVI, przy wcześniejszym monitorze ratowała mnie więc przejściówka :D

Macie jakieś pomysły? Może przejściówkę DVI-VGA podpiąć bezpośrednio do monitora, a do przejściówki kabel DVI i bezpośrednio podpiąć go do wejścia DVI w komputerze? Nie chcę na próżno kupować kabla + czy macie jakieś inne pomysły? Może problem leży w karcie graficznej?

Z góry dzięki za rady...
 
@up
ok

lanc3q znów chce lajki, heh

teraz czekam na poważne odpowiedzi :)
 
Last edited:
Jak dla mnie problem nie leży ani po stronie kabelków ani samego monitora tylko coś od kompełe. Chociaż możesz testnąć HDMI o ile masz taki wtyk w grafie.
 
Last edited:
Tak po za tematem, ten radeon 2600 xt to taki syf, że szkoda gadać, 2 dni temu mi się przegrzał i spalił na noob kompie. Tuż przed przegrzaniem miałem te same objawy co napisałeś wyżej(zjebały się kolory, ekran migał), niestety nie zdążyłem offnąć kompa. Nie czytałem całości bo się rozpisałeś, ale po kawałku który przeczytałem, myślę że możesz mieć problemy z grafiką.
 
@xAzim
Racja, żałuję, że miałem Radeona. Zawsze z nim były problemy. Szybko się przegrzewa i po jakimś czasie się po prostu spala. :p

@Topic
Rozpisałem się, a chodziło tylko o kartę graficzną. Anyway dzięki za pomoc + lanc3k dla zasady dam ci lajka
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top