• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Problem z NPC ! Wszystkie !

Sir Marshall

New Member
Joined
Mar 12, 2013
Messages
14
Reaction score
1
Witajcie gdy chcę odpalić serwer wyskakuję sporo błędów, czy jest ktoś w stanie mi pomóc to naprawić.

Lua Script Error: [Npc interface]
data/npc/scripts/Archery.lua
data/npc/scripts/Archery.lua:11: attempt to index global 'VoiceModule' (a nil value)
stack traceback:
[C]: in function '__index'
data/npc/scripts/Archery.lua:11: in main chunk
[Warning - NpcScript::NpcScript] Can not load script: Archery.lua
cannot open data/npc/scripts/default.lua: No such file or directory.

A gdy już napiszę do NPC "hi" w konsoli pojawia się taki błąd.

Lua Script Error: [Main Interface]
in a timer event called from:
(Unknown scriptfile)
data/npc/lib/npcsystem/npchandler.lua:650: attempt to call global 'getTibianTime' (a nil value)
stack traceback:
[C]: in function 'getTibianTime'
data/npc/lib/npcsystem/npchandler.lua:650: in function <data/npc/lib/npcsystem/npchandler.lua:642>

Jest tego naprawde dużo, czy ktoś podpowie mi jak to zrobić ? skopiować z innego serwera czy może ktoś podrzuci jakąś paczuszkę spakowaną ? pozdrawiam
 
Last edited:
Skopiuj sobie z innej daty, skrypty dla NPCtów korzystają z wartości, które nie istnieją, tzn. nie są zadeklarowane, nawet plików jakichś ci brakuje:

[Warning - NpcScript::NpcScript] Can not load script: Archery.lua
cannot open data/npc/scripts/default.lua: No such file or directory.

data/npc/scripts/Archery.lua:11: attempt to index global 'VoiceModule' (a nil value)

Musiałbyś znać się na skryptach, żeby to samemu naprawić, a nikt inny raczej Ci nie pomoże bo by trzeba było przejrzeć mnóstwo kody i szukać czego brakuje albo jakie ma inne nazwy (nazwy zmiennych czy funkcji różnią się między różnymi wersjami).
 
Kurcze chciałem postawić serwer sobie, a tu w kazdym silniku mi wywala błędy :( zmieniałem już strasznie dużo i dalej gdy napiszę do npc " hi" to patrzy się na mnie ale żadnej reakcji :(
 
Niestety :( Gdy piszę do niego wywala błąd w konsoli inny.
Lua Script Error: [Main Interface]
in a timer event called from:
(Unknown scriptfile)
data/npc/lib/npcsystem/npchandler.lua:656: attempt to call global 'getTibianTime' (a nil value)
stack traceback:
[C]: in function 'getTibianTime'
data/npc/lib/npcsystem/npchandler.lua:656: in function <data/npc/lib/npcsystem/npchandler.lua:648>
 
Nie pamiętam dokładnie jak to naprawiłem ( musialbym miec dostep do swojego silnika ) ale mamy już krok do przodu. Jak wrócę z ciągu alkoholowego wyślę Ci paczkę moich npc i powinno śmigać. Póki co pisze z telefonu więc musisz poradzić sobie sam. sproboj podmienić funkcje wymieniona w błędzie. Albo przetestuj inna paczkę npc :)
 
Co to za silnik? Może nie ma zakodowanej w ogóle takiej funkcji w nim i żadna paczka nie będzie działać bo korzysta z tego samego "getTibianTime".
 
The Forgotten Server - Version 1.3
Compiled with Microsoft Visual C++ version 14.0
Compiled on Apr 28 2017 18:45:13 for platform x64

Takie Dane mi się pojawiają po włączeniu :/
 
Dodaj do global.lua
Code:
function getTibianTime()
local worldTime = getWorldTime()
local hours = math.floor(worldTime / 60)
local minutes = worldTime % 60
if minutes < 10 then
minutes = '0' .. minutes
end
return hours .. ':' .. minutes
end

A co do pierwszego błędu, musisz przekonwertować z .lua do .xml głosy NPC (voices).
Przykładowo .xml:
Code:
    <voices>
        <voice text="tutaj tekst" interval2="50" margin="300000" yell="yes"/>
    </voices>

A wartości bierzesz z pliku Archery.lua itd.
 
Back
Top