• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Problem z przejściem 0.3.2 na 0.3.4.

kurczok666

New Member
Joined
Nov 23, 2008
Messages
64
Reaction score
1
W czasie gdy wszystko idzie do przodu i ja postanowiłem zmienić silnik na nowszy i spotkałem się z kilkoma "błędami"

1)Gdy skopiowałem moje stare czary z 0.3.2 do 0.3.4 nie widać napisu przy użyciu czaru ale praktycznie tylko przy używaniu czarów dodanych przeze mnie (nowych czarów których nie ma standardowo w tfs)

również tak miałem z czarem "utani hur" podam teraz przykład co zrobiłem że czar zadziałał.

Podmieniłem:

Code:
	<instant name="Haste" words="utani hur" lvl="14" mana="60" prem="1" aggressive="0" selftarget="1" exhaustion="1000" needlearn="0" event="script" value="support/haste.lua">
		<vocation name="Sorcerer"/>
		<vocation name="Druid"/>
		<vocation name="Paladin"/>
		<vocation name="Knight"/>
		<vocation name="Master Sorcerer"/>
		<vocation name="Elder Druid"/>
		<vocation name="Royal Paladin"/>
		<vocation name="Elite Knight"/>
	</instant>

Na:
Code:
	<instant name="Haste" words="utani hur" lvl="14" mana="60" prem="1" aggressive="0" selftarget="1" exhaustion="1000" needlearn="0" event="script" value="support/haste.lua">
		<vocation name="Sorcerer"/>
		<vocation name="Druid"/>
		<vocation name="Paladin"/>
		<vocation name="Knight"/>
		<vocation name="Master Sorcerer"/>
		<vocation name="Elder Druid"/>
		<vocation name="Royal Paladin"/>
		<vocation name="Elite Knight"/>
	</instant>

Jak widać obydwa są identyczne, podmieniłem jeszcze pliki haste.lua które również były identyczne.

Może mi ktoś wytłumaczyć jak to działa.

2)Gdy odpalam silnik wyskakuje mi:
Code:
http://s6.zapodaj.net/90125953.jpg.html
i muszę wpisać "y" żeby silnik się odpalił

3)Nie da sie użyć potionów dostępnych z areny svargrond (berserk potion, mastermind potion, bullseye potion)

4)Gdy ktoś się wyloguje i zaloguje to traci 1 dzień pacc jak to naprawić?

Jak narazie to chyba wszystkie "błędy" jakie znalazłem po 1 dniu pracy na 0.3.4


No dobra teraz na 0.3.4pl2 wywala mi błąd:

Code:
http://s1.zapodaj.net/98924459.jpg.html

Na początku wgrywałem items.otb z 0.3.2 i wywalał błąd więc zmodyfikowałem ten z 0.3.4pl2 i nadal to samo jeśli w 0.3.4pl2 nie da sie dodawać nowych itemów to pozdro...
 
Last edited:
skopiowales folder item i dlatego nie rusza. A tamto co bylo yes/no to tylko pytanie czy chcesz kontynuowac bo jest juz nowsza wersaj TFS .
 
No niestety nie, zgrałem jedynie nowe itemy do pliku items.xml.

Każda próba zmodyfikowania item.otb kończy się tym błędem, nawet jeśli otworze i zapisze wszystko tak jak było nic nie zmieniając...
 
Back
Top