• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Problem ze skryptem info o tablicy

Code:
local rand = items[math.rand(1, #items)]

setPlayerStorageValue(cid, storage, rand.id)
setPlayerStorageValue(cid, storage2, rand.ex)

??
 
Witam dziś od 8 rano męczę się z jednym skryptem który raz sobie działa a innym razem nie (więc po kilku godzinach grzebania przestawiania itd postanowiłem napisać to w troche inny sposób i stąd moje pytanie

Lua:
local items =
{
[1] = {id = 5882, ex = 100, go = 15),
[2] = {id = 5881, ex = 90, go = 50),
[3] = {id = 5885, ex = 50, go = 40),
[4] = {id = 5844, ex = 80, go = 45)
)

Jak mogę wylosować jeden z tych [1]-[4] a następnie id,ex i go zapisać do storage (chodzi mi o to jak to powinno poprawnie składniowo wyglądać)

Jeśli bardzo głupoty pisze to powiedzcie bo po całym dniu męczenia się z tym mój mózg już nie funkcjonuje zbyt dobrze.

opisz trochę jaśniej jego działanie, bo nie wiem w jakim celu chcesz go losować i zapisywać dane z tablicy do storage

# edit
losowanie:
Lua:
 local wynik = items[math.rand(1,#items)]
 
Mam kolejne bezsensowne pytanie (nie chce zakładać kolejnego tematu wiec pisze w tym) a dokładniej chodzi o:

Jak posiadając "id" zapisane w storage pobrać name aby wstawić je do

doPlayerSendTextMessage(cid, MESSAGE_STATUS_CONSOLE_RED, "" .. TU MA BYC TO NAME ..")

local monsters =
{
[1] = {name = "Troll", id = 1, ex = 100, go = 100},
[2] = {name = "Rotworm", id = 2, ex = 80, go = 20}
}

Nadal przepraszam za post pod postem
 
Last edited:
Mam kolejne bezsensowne pytanie (nie chce zakładać kolejnego tematu wiec pisze w tym) a dokładniej chodzi o:

Jak posiadając "id" zapisane w storage pobrać name aby wstawić je do

doPlayerSendTextMessage(cid, MESSAGE_STATUS_CONSOLE_RED, "" .. TU MA BYC TO NAME ..")

local monsters =
{
[1] = {name = "Troll", id = 1, ex = 100, go = 100},
[2] = {name = "Rotworm", id = 2, ex = 80, go = 20}
}

Nadal przepraszam za post pod postem

Tak samo :|

Code:
local monster = monsters[getPlayerStorageValue(cid, storage)]

if(monster)then
    doPlayerSendTextMessage(cid, MESSAGE_INFO_DESCR, monster.name..", "..monster.id..", "..monster.ex..", "..monster.go)
else
    print("NI MA")
end
 
No właśnie problem jest bardziej zaawansowany bo potwor jest losowany (jak narazie pomiędzy [1] a [2] ale będzie więcej)

Lua:
local rand = monsters[math.random(1, #monsters)]

Więc żeby zwróciło mi wylosowane name monstera musiałbym użyć rand.name jednak nie mogę ponieważ rand jest losowany w innej części skryptu i go nie znajduje.

Głupio to wyjaśniłem ale nie mam pojęcia jak inaczej mogę to zrobić.
 
Back
Top