• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Przegrzewanie się laptopa po odpaleniu Tibii

Balicuss

New Member
Joined
Jul 5, 2009
Messages
193
Reaction score
1
Location
POLand
Cześć
Od czasu do czasu mam chęć postawić sobie bota ...
Otóż próbowałem już "prawie wszystkiego" i nadal mam ten sam problem a mianowicie mowa jest o przegrzewaniu się laptopa po włączeniu tibii. Po włączeniu tibii włącza się razem z nią wentylator, mija 20minut i laptop "pada". O windowsie 7 nie będe nawet wspominał bo na tym systemie to oprócz tego, że się grzeje to jeszcze laguje więc dla świętego spokoju doinstalowałem XP'a który miał być lepszy a jest lepszy jedynie w tym że płynnie działą ventrilo. Jedynie to to myślę zaktualizować biosa bo temperatury w biosie nie będę zmieniał gdyż sam czuje przykładając ręce od spodu laptopa, że aż parzy. Posiadam podkładkę ale to nic nie daje. Wiem iż hpki się grzeją zwłaszcza z AMD. Jest jakiś sposób na to ?, czy lepiej wyj3bać cała tibie bo szkoda czasu ;d



Linux, Windows obojętnie to lecz ten sam problem ;p Kompozycje pulpitu wyłączałem i nic to nie dało.

AMD Turion 2x2,1
4gb ramu
sterowniki od grafiki najnowsze
 
karta graficzna nagrzewa sie za bardzo co powoduje reboot , sproboj po 1 zmienic FPS na 50 w tibi a jak nie pomoze to pogoogluj o tym.
 
Pewnie Ci sie chlodznie spalilo na karcie tez kiedys tak mialem.
 
To pewnie zaraz rozkręcęe grata i zobacze czy działa wiatraczek. W sumie to bardzo możliwe bo jak laptop działał cały dzien to już w noc o 2 mi się wyłączał sam.
 
Sprawdzam w everescie temperature i ..

Procesor - 91% (i rośnie)
Rdzeń 1 - 104
Rdzeń 2 - 104

Grafika - 30% stoi w miejscu cały czas.
 
Spróbuj go przedmuchać sprężonym powietrzem albo czymś, też miałem takie objawy już parę razy i pomogło ;)
 
Najlepiej by było jak byś trzymał laptopa na biurku bo mi np sie przegrzewa jeżeli położę go na łóżku:) I tak jak Cuddlez powiedzial przedmuchaj go i daj mu odpocząć i powinno być lepiej :)
 
Tak samo miałem.
Pryśnij 2 litry sprężonego powietrza tam gdzie leci powietrze z laptopa przy wyłączonym i pomoże ;d (żart z 2 litrami) xD
 
@Szysza
Zajebista porada, na to właśnie czekam ! rep++ :thumbup: Od tego mam podstawkę i czy będzie na biurku czy na łóżku różnicy nie robi. Jutro kupie to sprężone powietrze i zobacze czy coś pomoże, jeśli nie to oddam do serwisu żeby mi sprawdzili chłodzenie, wymienili paste bo nie chce nic upierdzielić przy rozkręcaniu.
 
limit fps, na bota możesz nawet nadpisać na 1 i będzie ok(chyba, że neo nie ogarnie to wtedy zostaw 10)
cool&quiet aktywne? jak nie to na co czekasz?(xp wymaga sterów i dajesz jakiśtam schemat zasilania konkretny, amd power monitor pokaże jak zadziała)
no i zanim odejdziesz od kompa przerzuć na ogl i wróć na dx9, tibia lubi się męczyć a tak dłużej postoi zanim skoczy znowu do 100%cpu/gpu/zagotuje się
 
tylko przypadkiem nie przedmuchuj go tym sprężonym powietrzem w stronę komputera, tylko go rozkręć i wtedy przedmuchaj ;)
 
a powiem tak, wziąłem od ojca z garażu "sprężarkę" i jak przeczyściłem laptopa zaznaczając "bez rozkręcania" to od godziny 8 do tej pory działa z tibią i ani razu nie huczał jak to miało miejsce we wcześniejszym czasie. Wszystkie wentylatory działają więc jest dobrze.
 
Back
Top