• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Przepustowość Dedyka - jaka ?

Piterro

New Member
Joined
Mar 25, 2008
Messages
93
Reaction score
0
Siema

Mam pytanie , od jakiej przepustowości serwera dedykowanego rozpocząć stawiać serwer , chce wiedziec czy w ogole to wypali ? Zastanawiałem sie nad 100 Mbps z oferty kimsufi . Serwer na systemie ubuntu .

Czy to wystarczy , czy zabezpieczenia Anty-DDoS cos dadzą zeby nie przekroczyć 100 Mbps ?

Czy może od razu lepiej rozpocząć od 1Gbps ?

Czekam na odpowiedź , bo na dniach chciałbym już zamówić .

Piterro
 
jeżeli masz kogoś kto ci ogarnie dobrego firewalla(no chyba, że sam ogarniasz iptables) to bierz serwer z kimsufi, a jeżeli nie to polecam cuddi.pl

łącze 100mbps w zupełności wystarcza jeżeli nie boisz się dosów
 
Firewall to podstawa, przepustowość sieci to około 1 mb na 100 osób online, także mniej więcej można sobie śmiało przeliczyć. Osobiście polecam Debiana no i serwery u Cuddiego ;)
 
iptables ustawie sobie jako firewalla z tym nie będzie problemu :)

Boje się troche DDoS , bo ludzie są zawistni , i już kiedyś kiedyś mając serwer na Windowsie , dedyk w ovh , to DDoS były , z racji tego ze banowałem za clonowanie itemow i dzieci się mściły :)

Dobra , to na początek wybiore kimsufi najlepszy jaki bedzie , a po miesiacu zmienie na wiekszą przepustowość
 
nie będzie problemu z ustawieniem iptables, ale boisz się o DDoSy?

Ty sam chyba nie wiesz co piszesz

po 2. w kimsufi nie możesz mieć przepustowości większej niż 100mbps
 
15 mbps wystarcza na 1000 osób.
Wykresy z narvi:
narvia.png
 
nie będzie problemu z ustawieniem iptables, ale boisz się o DDoSy?

Ty sam chyba nie wiesz co piszesz

po 2. w kimsufi nie możesz mieć przepustowości większej niż 100mbps

Hmm , napisałem że wiem jak ustawić iptables , ale nie jestem pewien , czy to uchroni serwer przed atakami .

Czyli mam rozumiec przez to , ze odpowiednie ustawienie iptables zablokuje ataki w 100 % ? to raczej niemożliwe
 
Jeśli zamierzasz mieć jednego ots-a na tym dedyku to po co ci najlepszy z kimsufi ? , mówisz że boisz się ataków ddos . Na twoim miejscu ja bym sie nie zastanawiał , jeśli się boisz ataków bierz od cuddiego ponieważ możesz liczyć na jego pomoc nie ważne jakie cuddi ma firewalle , ważne że jest to osoba ogarnięta która powinna sobie poradzić z tego typu atakami . Z tego co wiem cuddi ma swoje serwery w polecę co zapewni ci mniesz ping niż ovh . Jeśli nie odpowiadają ci ceny napisz do "Kacpersky" osoby z tego forum , lub do mnie na priv dam ci gg . Koleś zajmuje się też hostingiem , jest ogarnięty i ma małe ceny swoich vps
 
Back
Top