• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Przerobiony quest

kosmik1

New Member
Joined
Jun 7, 2010
Messages
29
Reaction score
2
Potrzebuje questa, coś w stylu ani 2 osobowy. Tyle że wyglądał by tak że można by go było powtórzyć co godzinę. W quest roomie mogły by być tylko te dwie osoby, i żeby za każdym razem kiedy ktoś wchodził w quest w wybranych miejscach pojawiały się przedmioty. Będę wdzięczny za pomoc.
Acha i jeszcze tak żeby potworki które będą się pojawiać nie pojawiały się wszystkie na raz tylko stopniowo, pierwsze odrazu ,potem spawnowały się po jakimś czasie kolejne.
 
Last edited:
Chcę połaczyć ani quest z częścią skryptu Rain eventu
Code:
-- Rain item Events created by Maniucza (c) --

local fromPos = {x=998, y=993, z=7}
local toPos = {x=1008, y=1001, z=7}
local items = {{8306,1}, {2157,2}, {7735,1}, {8306,1}, {2184,1}, {9932,1}, {8306,1}, {9693,1}}
local maxItems = 14

function isWalkable(pos, creature, proj, pz)
if getTileThingByPos({x=pos.x,y=pos.y,z=pos.z,stackpo s=0}).itemid == 0 then return false end
local n = not proj and 3 or 2
for i = 0, 255 do
pos.stackpos = i
local tile = getTileThingByPos(pos)
if tile.itemid ~= 0 and not isCreature(tile.uid) then
if hasProperty(tile.uid, n) or hasProperty(tile.uid, 7) then
return true
end
end
end
return true
end

function checkPositions(n)
local pos = {x=math.random(fromPos.x,toPos.x), y=math.random(fromPos.y,toPos.y), z=math.random(fromPos.z,toPos.z)}
if isWalkable(pos, true, false, true) then
return pos
end
return (n < 50 and checkPositions(n+1) or false)
end

function onSay(cid, words, param)
doBroadcastMessage("Rain item event will start in 1 minutes. Go to temple.", MESSAGE_EVENT_ADVANCE)
return addEvent(spawnItem, 60000, 1)
end

function spawnItem(created)
if created >= maxItems then
return doBroadcastMessage("Rain Item Event just finished!", MESSAGE_EVENT_ADVANCE)
end
local itemPos, itemInf = checkPositions(1), math.random(#items)
doCreateItem(items[itemInf][1], items[itemInf][2], itemPos)
doSendMagicEffect(itemPos, CONST_ME_LOSEENERGY)
return addEvent(spawnItem, 5000, created+1)
end
Dodatkowo dodać te ograniczenie w czasie że maksymalnie raz na godzinę można i to żeby potworki spawnowały się też po pewnym czasie a nie odrazu tylko nie wiem jak to wszystko połączyć.
 
zrobię ten skrypt od ręki

koszt tej usługi to po znajomości tylko 2k euro
 
A ja ci to może zrobię za free, tylko mi kur** wytłumacz jak to ma być połączone z deszczem -.^ ??
Najlepiej by było jakbyś wypisał w punktach co ma się dziać, wtedy pomyślę ile czasu mi to zajmie ...
 
A ja ci to może zrobię za free, tylko mi kur** wytłumacz jak to ma być połączone z deszczem -.^ ??
Najlepiej by było jakbyś wypisał w punktach co ma się dziać, wtedy pomyślę ile czasu mi to zajmie ...
tak jak napisal, rzucasz arraya z kordami + randomizacja opcjonalnie ?
 
Back
Top