• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Przesyłanie danych Java-PHP

GarQet

Own3d!
Joined
Feb 10, 2009
Messages
1,381
Solutions
14
Reaction score
81
Siema, wie ktoś może w jaki sposób poprzez Javę zmienić ogólną daną a konkretnie jej wartość?
Chciałbym aby Java zmieniała daną $odpowiedz, i aby ta dana była w jakiś sposób zapisana i pokazana na kolejnej podstronie ($action == "odpowiedz"). Wie ktoś co robię źle i da mi jakąś podpowiedz?
PHP:
<?PHP
$odpowiedz = 0;
if($action == ""){
	$main_content .= '
	<form action="odpowiedz" id="odpowiedz_1" name="odpowiedz_1" method="post">
		<input type="radio" name="wybor" value="1" checked="checked"> TAK<br>
		<input type="radio" name="wybor" value="2"> NIE<br>
		<input type="radio" name="wybor" value="3"> NIE WIEM<br>
		<input type="submit" value="Wynik" id="sprawdzRadio" style="float: right;"/>
	</form>
	<script>
	function sprawdzRadio(){
		var formularz = this.form;
		var radio = formularz.wybor;
		for (x=0; x < radio.length; x++){
			if(radio[x].checked){
				alert(\'Zaznaczyles odpowiedz: \' + radio[x].value + \'.\');
				$odpowiedz = \' + radio[x].value + \';
				break;
			}
		}
	}
	document.getElementById(\'sprawdzRadio\').onclick = sprawdzRadio;
	</script>';
}
if($action == "odpowiedz"){
	$main_content .= 'Pierwszej odpowiedzi przyporządkowana była liczba: '.$odpowiedz.'';
}
?>
Z góry dzięki.
 
Siema, wie ktoś może w jaki sposób poprzez Javę zmienić ogólną daną a konkretnie jej wartość?
Krew mnie zalała jak w tym zdaniu przeczytałem Java. Normalnie kolego myślisz pojęcia.
To przekazywania wartości między PHP a JAVASCRIPT służy AJAX i JSON (to wolno pominąć).
 
Krew mnie zalała jak w tym zdaniu przeczytałem Java. Normalnie kolego myślisz pojęcia.
To przekazywania wartości między PHP a JAVASCRIPT służy AJAX i JSON (to wolno pominąć).
Nie bardzo rozumiem ten bulwers. Powiem szczerze ze jeszcze nie widzialem polaczenia javy z php... Wydawalo mi sie ze kazdy zrozumie ze chodzi mi o Java Script. Skoro juz sie wypowiedziales, to nie wiesz moze jak przekazac przez jave SCRIPT moja uzyskana wartosc do zmiennej $odpowiedz aby w kolejnej podstronie po nacisnieciu submit wartosc nie byla zertem a tym ktorym ktos wybral uprzednio?
 
$.post("twojscrypt.php", { zmiennaphp1: "wartosc" }

smiesza mnie zawsze takie zagrywki


Pisz starannie swoj kod i uzywaj frameworkow bo pozniej sa kwiatki

np:
$main_content .= ' $main_content .= 'Pierwszej odpowiedzi przyporządkowana była liczba: '.$odpowiedz.'';
.''; - Co autor mial na mysli?
 
to nie wiesz moze jak przekazac przez jave SCRIPT moja uzyskana wartosc do zmiennej $odpowiedz aby w kolejnej podstronie po nacisnieciu submit wartosc nie byla zertem a tym ktorym ktos wybral uprzednio?
Java i Script piszę się razem.
Za bardzo nie rozumiem co chcesz zrobić. Podstrona czyli otwiera się nowa strona? Jeśli tak to po prostu użyj formularza w php i po krzyku.
 
Last edited:
Nie bardzo rozumiem ten bulwers. Powiem szczerze ze jeszcze nie widzialem polaczenia javy z php... Wydawalo mi sie ze kazdy zrozumie ze chodzi mi o Java Script.
Ortografii nie uczą dlatego, że nie idzie rozszyfrować tekstu... choć też. To jest po prostu źle i koniec.
JavaScript nie służy do ustawiania zmiennych w PHP. Ty chcesz po prostu przesłać dane metodą POST lub GET. Później możesz ją ustawić w $_SESSION aby ją 'przekazać' na kolejną podstronę lub dodać w GET.
 
hah garqet nie wiem czemu cie elf i don cisną, ale w sumie rozumiem sytuacje czemu inny by cie cisnęli, bo wstawiasz do marketplace te swoje eventy i ponoć ludziom szpanowałeś już parę razy jaki to dobry skrypter jesteś, a inni są słabi.. ale w gdy role się odwracają to spam o pomoc, jeszcze nie na temat xD

javascript ~= java
 
imho get było by najprostrze ale wtedy pierwszy lepszy hackier moze ta dane sobie podmienic na dowolna wartosc , najlepiej bylo by juz przekazac dana w postaci POST (wtedy trzeba by bylo uzyc scryptu np w curlu zeby ta dana podmienic ) i polaczyc odpowiedni wynik z wynikami z baza danych , wtedy mamy pewnosc ze do formularza trafi dokladnie ta wartosc o ktora nam chodzi



a jak chcesz na drugiej podstronie wyslac to do scryptu w js to najlatwiej bedzie zrobic
var zmiennaJS = <?php $zmiennaPHP ?>;
 
Last edited:
Dno panowie, dno. Zamiast poczytać poradniki, kolega szuka niby najprostszej drogi przez pytanie ekspertów z otlandu co to mu zaraz powieść napiszą i może gotowe oskryptowanie ;).

Poczytaj sobie o jQuery - przyda Ci się.
 
a jak chcesz na drugiej podstronie wyslac to do scryptu w js to najlatwiej bedzie zrobic
PHP:
var zmiennaJS = <?php $zmiennaPHP ?>;

Mam obawy, że to co podałeś nie zadziała zgodnie z Twoim zamiarem ;) Jak już to

PHP:
var zmiennaJS = <?php echo $zmiennaPHP ?>;

lub

PHP:
var zmiennaJS = <?=$zmiennaPHP ?>;
 
no, oniegdaj nawet na pewnym polskim forum się tym wywyższał. dlatego napisałem, znaczki albo jakieś lego, bo to go przerasta...

Ale to jest nic... jak dalem link do mojej aplikacji na torgu napisanej w js gdzie kod do programu jest otwarty ( jak to w js bywa ) to mi experci pisali takie referencje

To że php moze robic rzeczy ktore nie daja zadnego wyniku w kodzie html. Czyli ukryte funkcje ktore moga np wysylac jakies dane lub zapisywac na komputerze.

albo

O błędach w oprogramowaniu nie słyszał? Taka ciekawostka, dwa lata temu do google wbili właśnie przez dziure we flashu.


...
 
Back
Top