• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Tutorial Przyczyny crashy

zwyczajny

New Member
Joined
Dec 16, 2009
Messages
5
Reaction score
0
Witam.

Z pewnością wiecie, że crashe serwera, to jeden z najmniej lubianych incydentów podczas hostowania OTSa, dlatego też zwracam się do Was z pytaniem, z jakich powodów owe crashe występują i jak im zapobiegać??
Prosiłbym o podanie wszystkich możliwych przyczyn, a także rad, jak je wyeliminować.
Jest to dla mnie ważna sprawa, gdyż przed startem serwera na dobre, byłoby mi o wiele łatwiej znając się na tej sprawie i w razie takiego zdarzenia, potrafiłbym się z nim uporać.

proszę o pomoc
 
pierwsza wazna rzecz nie dokonuj zmian w silniku jesli sie na tym nie znasz!
skrypty lua moga byc powodem crash'a
wiecej nie pamietam za wszystkie serdecznie zaluje
 
W jaki sposób mozna się obronić przed spamowaniem poof (czary typu. exani tera, exani hur "up, exani hur "down lub czary dla innych prof) przez graczy na 1 sqm ?
 
Wtedy ludzie zaczna padac podczas leczenia sie przykladowo exura san,exura gran
 
Mage bomb, zrób limit na IP. Stracisz może jakieś 5 osób ale pomaga.
 
wiem ze w tfs jest troche zwalony ten buffer, ale dziala :p
w koncu na rl tez jest, ale chyba nie tak wnerwiajacy :)

na rl = mozesz spamowac spelle do woli, chyba, ze jestes muted za spamowanie tekstu normalnego

tfs = wszystko liczy sie do tego muta, tj przytrzymasz hotkeya z exura gdy masz exhausta = zaraz jestes muted

nie wiem czy dobrze to Ci wytlumaczylem, ale w tfs dziala DUUUZO inaczej niz na rl
 
na rl = mozesz spamowac spelle do woli, chyba, ze jestes muted za spamowanie tekstu normalnego

tfs = wszystko liczy sie do tego muta, tj przytrzymasz hotkeya z exura gdy masz exhausta = zaraz jestes muted

nie wiem czy dobrze to Ci wytlumaczylem, ale w tfs dziala DUUUZO inaczej niz na rl

tylko jeżeli masz go tak skonfigurowanego.
 
czasem te poffy nie zostały fixniete w TFS 0.3.6 ?

a co tu do "fixowania"? dla ciebie FIX to pozbycie się czegoś, przez co występuje rzeczywista przyczyna? :peace: gdyby każdy myślał, jak ty, dalej siedzielibyśmy na windowsie 98, który by wyszedł w 2005.
 
Back
Top