• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Przywitanie z NPC

Koci1994

Banned User
Joined
Dec 27, 2008
Messages
807
Reaction score
1
Witam czy nie dalo by rady zrobic tak zebym napisal
i zeby do mnie odezwal sie NPC Chris . Bo mam 4 NPC co stoja blisko siebie i jak sie napisze
to odzywaja sie wszystkie naraz i nie da rady cos kupic .
Plz help ;D
 
można by w lib npc, pomieszać tak aby npc odzywały się na 'hi' i na 'hi nick_npc'
 
Code:
function onCreatureSay(cid, type, msg)
msg = string.lower(msg)
    if((msg == "hi chris" or msg == "hello chris") and not (isFocused(cid))) then
        selfSay("Hello, hello, ".. getCreatureName(cid) .."!", cid, TRUE)
        addFocus(cid)
 
@up - Nie zauwazyles, ze to ma byc uniwersalne i pasowac do kazdego npc, a nie do jednego?
 
Nie zauwazylem by autor tego tematu tak chcial.

Witam czy nie dalo by rady zrobic tak zebym napisal i zeby do mnie odezwal sie NPC Chris . Bo mam 4 NPC co stoja blisko siebie i jak sie napisze to odzywaja sie wszystkie naraz i nie da rady cos kupic .
Plz help ;D

Widze tylko prosbe o NPC Chris a nie o wszystkich NPC.
 
Raczej lepszym rozwiązaniem było by zmodyfikowanie npc system w taki sposób, że odpowiada tylko ten npc który stoi najbliżej gracza, bardzo irytujące jest rozstawianie npc w taki sposób, żeby nie gryzły się ze sobą.
 
To by bylo bez sensowne, bo jest obok ciebie stoi jakis npc a drugi jest dalej np. za jakas lada i nie mozesz podejsc blizej a ten pierwszy caly czas bedzie stal obok to nigdy z tamtym nie pogadasz. Na rl tibii tez jest tak ze nie ktore npc reaguja tylko na wypowiedzenie slowa hi i jego imienia np. w kazo tam gdzie sie kupuje ekwipunek lub krolowa Eloise. Najlepszym rozwiazaniem jest dodanie tej opcji do wybranych npc a nie do wszystkich, a to i tak bedzie szokiem dla wiekszosci graczy ktorzy zwykna do pisania tylko 'hi'.
 
Back
Top