• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Pytanie jaki PC wybrać!

pele112

Member
Joined
Aug 9, 2007
Messages
571
Reaction score
8
Location
Wodzisław Śląski
Mam taki problem, planuje zakupić nowy pc w cenie 2200-2400 zł i nie moge sie zdecydować pomiędzy dwoma aukcjami na allegro. Głównie chodzi o procesor. Komputer bedzie wykorzystywany głównie w grach i chodzi mi o dobrą wydajność. Zawsze byłem za intelem ale po przeczytaniu kilku tematów moje odczucia co do intela sie zmieniły.

KOMPUTER 4x3,5GHz/DDR3 8G/GTX 560 1G/HDD 1TB/DVD (1825327303) - Aukcje internetowe Allegro

czy

PCS - WIZARD i5-2500 8GB 1TB GTX-560 1GB OCZ 80+ (1829863879) - Aukcje internetowe Allegro

Jakby jakaś osoba mogła mi doradzić co wybrać ?
 
Kurwa mać ludzie, nigdy się nie nauczycie ? Ile już wątków było na PB z pytaniami jaki PC i oczywiście aukcje z allegro. Hahaha i znów widzę tę tanią iboxową imitacje obudowy i zasilacz noname a potem się ludzie dziwią -.-
Dobra do rzeczy, nie kupuje się zestawów komputerowych na allegro tylko samemu składa na serwisach typu esc czy ram.net.pl

Zestaw dla Ciebie:
CPU: Intel Core i5 2400 LGA1155 BOX-659zł,
RAM: Goodram DDR3 4GB 1333MHz CL9 -78zł,
MOBO: Asrock P67 PRO3 (B3) -359zł,
GPU: Vertex3D ATI Radeon HD6950 1GB DDR5/256bit-827zł,
HDD:Samsung 500GB SATA2 (HD502HJ) -146zł,
PSU: OCZ StealthXStream 2 SLI 600W -247zł,
Napęd: Samsung nagrywarka DVD SH-222AB -76zł,
CASE: Aerocool PGS VS-9-174zł,

Nie wiem po jaki chuj ci 8GB ramu ale do użytku domowego aż nadto będzie 4gb. Co do procesorów to jest taka zasada mniej niż 2k amd więcej niż 2k intel.

aha i poczytaj troche
STOP gotowcom z Allegro! - Forum Actionum
 
Nie zgodzę się tylko z tym: Niebezpieczny zasilacz będący zagrożeniem dla sprzętu.
Sorry, ale jeszcze się nie spotkałem z takim zasilaczem i spalenie komputera przez naganną aktywność zasilacza zdarzyć się może chyba... 1 na 1 000 000.

Dotyczy to tylko zasilaczy "noname" z allegro, głównie gdy zasilacz ma za mało mocy lub jest wadliwy czy też są problemy z spięciami. I nie chodzi tu głównie o nad aktywność. Zdarza się to co jakieś 50 egzemplarzy (może częściej) jak sprzedają nie markowy zasilacz z gotowym zestawem. A jak mi nie wierzysz to popytaj się ekspertów z np. komputronika co sądzą o zasilaczach z allegro ;)
 
Ja kupilem gotowca z Vobisu i nie narzekam. Tez zaoszczedzilem...czas. :) Dodam, ze bylo to 4 lata temu.
 
Nie zgodzę się tylko z tym: Niebezpieczny zasilacz będący zagrożeniem dla sprzętu.
Sorry, ale jeszcze się nie spotkałem z takim zasilaczem i spalenie komputera przez naganną aktywność zasilacza zdarzyć się może chyba... 1 na 1 000 000.

Jak się spali noname (co jest częste bo nie posiadaja zabezpieczeń) to masz duże szanse że pociągnie coś za sobą a taki markowy jak się już spali to nic się nie stanie.
 
Azi, Ty jesteś tak głupi czy tylko udajesz? Kolega wyżej miał na myśli to, że jak już ewentualnie dojdzie do tego, że markowy zasilacz się spali to nie pociągnie za sobą innych podzespołów komputera. A jak ci jebnie jakiś no-name to masz duże prawdopodobieństwo, że przy okazji spali Ci się płyta główna albo inna część z komputera. Już rozumiesz, czy potrzebujesz specjalnego tłumaczenia dla JP'ków?
 
Z mojej strony mogę polecić procka i5 2500k, idzie podkręcić ostro, naprawdę polecam(nie dawno składałem kompa i sobie zafundowałem ^ ^). Jak już bierzesz składaka to proś o lepszy zasilacz, i dopłać do tego procka bo naprawdę warto.
 
Back
Top