• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

[Pytanie] Serwer Dedykowany pod Open Tibia Server

Status
Not open for further replies.
A jesli chcialbym serwer na +/- 100 osob. To http://www.ovh.pl/prywatne/produkty/kimsufi08.xml wystarczy? Z roznych zrodel slyszalem ze najlepszy TFS. Kolejne pytanie: Czy warto na nim stawiac dedyka(mowa o MySQL) i na jaka Tibie najwiecej osob wchodzi. Jesli chodiz o OS to preferuje Debiana (niby to debianowce najwiecej ludzi pociagna xD)

Z gory dzieki za pomoc...

PS. sorka za nie zrozumienie poprzednich tekstow, ale ja tak mam, ze jezeli sma nei zadam pytania to nie zalapie :/
 
Last edited:
Code:
Dane przybliżone.

ty sam - Procesor: 600 mhz, Pamięć: 128 mb, Internet: nie potrzebny
do 5 osób - Procesor: 900 mhz, Pamięć: 192 mb, Internet: 256kbps
do 10 osób - Procesor: 1 Ghz, Pamięć: 256 mb, Internet: 512kbps
do 20 osób - Procesor: 1,5 Ghz, Pamięć: 384 mb, Internet: 512kbps
do 35 osób - Procesor: 2,2 Ghz, Pamięć: 512 mb, Internet: 1mbps
do 50 osób - Procesor: 3Ghz, Pamięć: 1024 mb, Internet: 2mbps


Minimalne wymagania (lagi):
Dane przybliżone.

ty sam - Procesor: 500 mhz, Pamięć: 128 mb, Internet: nie potrzebny
do 5 osób - Procesor: 650 mhz, Pamięć: 128 mb, Internet: 128kbps
do 10 osób - Procesor: 800 mhz, Pamięć: 192 mb, Internet: 256kbps
do 20 osób - Procesor: 900 Ghz, Pamięć: 256 mb, Internet: 384kbps
do 35 osób - Procesor: 1 Ghz, Pamięć: 512 mb, Internet: 512kbps
do 50 osób - Procesor: 1,5 Ghz, Pamięć: 512 mb, Internet: 1mbps
to powino ci pomóc.

TFS owszem jest najbardziej stabilny jak najbardziej nadaje się w 100% na dedyka.
 
Ten dedyk spokojnie wytrzyma 90+ osob pod Debianiem... wiem bo sam mialem a mapa 25mb.
 
dzieki chlopaki xD dobrzy z was ludzie ^.-

EDIT:
mam jeszcze jedno pytanie. Jak wyglada administracja takim dedykiem? Cos jak graficzny panel kontrolny, czy terminal taki jak jest w Linuksie??
 
Last edited:
jezeli chdodzi o Windows to masz opcje remote desktop,
Podlanczasz sie do swojego dedykowanego serwera i masz tak jakby 2 pulpity, Jeden twoj i jeden od dedyka i poprostu robisz i ustawiasz sobie co chcesz ^^
 
@up: wiesz, co w ogóle piszesz? ;i
@gentoo: jeśli już znacie się na ssh to polecam debiana

Co do OVH to mi spisuje się doskonale, polecam.

Wiem co piszę mam serwer pod gentoo. A debian ssie bo syf pakietach i smierdzi
 
Code:
Dane przybliżone.

ty sam - Procesor: 600 mhz, Pamięć: 128 mb, Internet: nie potrzebny
do 5 osób - Procesor: 900 mhz, Pamięć: 192 mb, Internet: 256kbps
do 10 osób - Procesor: 1 Ghz, Pamięć: 256 mb, Internet: 512kbps
do 20 osób - Procesor: 1,5 Ghz, Pamięć: 384 mb, Internet: 512kbps
do 35 osób - Procesor: 2,2 Ghz, Pamięć: 512 mb, Internet: 1mbps
do 50 osób - Procesor: 3Ghz, Pamięć: 1024 mb, Internet: 2mbps


Minimalne wymagania (lagi):
Dane przybliżone.

ty sam - Procesor: 500 mhz, Pamięć: 128 mb, Internet: nie potrzebny
do 5 osób - Procesor: 650 mhz, Pamięć: 128 mb, Internet: 128kbps
do 10 osób - Procesor: 800 mhz, Pamięć: 192 mb, Internet: 256kbps
do 20 osób - Procesor: 900 Ghz, Pamięć: 256 mb, Internet: 384kbps
do 35 osób - Procesor: 1 Ghz, Pamięć: 512 mb, Internet: 512kbps
do 50 osób - Procesor: 1,5 Ghz, Pamięć: 512 mb, Internet: 1mbps
to powino ci pomóc.

TFS owszem jest najbardziej stabilny jak najbardziej nadaje się w 100% na dedyka.
Nie wiem skad Ty wziales te dane? :D
Ja mam w OVH dedyka 2x2.53GHz, 3GB ram, 100mb/s lacze. Mam na nim 2 OTS:
- war ots
- rpg ots
Kiedy na RPG bylo 110 online i na war 140 online to obciazenie procka:
- war: 5-10%, raz na jakis czas skok do 35% (silnik TFS 0.2)
- rpg: 0-10%, skok na 50% [100% z jednego rdzenia procka] tylko przy save servera (silnik TFS 0.2)
----------------------
Obciazenie lacza NIE przekroczylo 5mb/s (upload [wiekszosc] i download łącznie!) przy:
war - 140 online
rpg - 110 online
strona servera rpg - 18 online
----------------------
Dane na temat obciazenia procka z tych tabel wyzej to moga byc ale dla servera 7.92 XML na ostro zwalonej wersji Evolutions (50 graczy bierze wtedy 1.5GHz i sa lagi - mialem war serv na Evo bazujacy).
Ilosc ram zalezy w 99% od mapy, a nie ilosc graczy. W domu odpal server i zobacz ile Ci ram zjadlo. Na kazdego gracza online dolicz np. 2MB ram dla bezpieczenstwa i to, ze co godzine server "zje" dodatkowe 10-20MB ram [przy 100 online] (przez co potem braknie ram i trzeba restart, bo lagi inaczej). Ja mam na RPG mape 24MB i na war mape 4MB, 1.3GB ram starcza przy 200 online w sumie.
Jak kupujesz dedyka z RPG to dobrze jest miec zapas mocy, bo przy save duzy lag. Ja np. mam 160,000 item w domkach i przy 100 graczach online save trwa okolo 6 sekund (freez wtedy). Glownie czas zapisu wydluza liczba smieci w domach.
 
Mam pytanie ile osób pociągnie serwer tfs z mapa 15mb:

Procesor: Intel Pentium Dual E2180 2x 2.00+ GHz 64 bits
RAM: 2 GB
Dysk Twardy: 250GB
Lacze: 100 Mbps w SLA Standard (bez limitu)
 
Testowaliscie oferte hitme?
Mysle ze maja dobre vpsy i dobra cene, ale zastanawie mnie to czy nie maja czasem blokady implementacji niektorych pakietow.
Co do najtanszego vps'a powiem ze cs na 13 slotow z ludzmi z niemczech to ok 300~ms i timeouty na 3 sec co okolo 5 min.
Jezeli by byl ktos laskaw postawic na tym tfs 0.3 i sprawdzic jas sie sprawuje
 
Nigdy nie kupujcie serwerów w ovh.pl
Mam go od piątku (6 dni) i serwer nie chodził jeszcze pełnych 24 godzin, co chwile są resety systemu. Z pomocą od och nie ma co liczyć, nic nie zrobią, baw się sam. Sprawdziłem już ubuntu i debiana i na każdym tak samo pada.

Tandeta
 
Nigdy nie kupujcie serwerów w ovh.pl
Mam go od piątku (6 dni) i serwer nie chodził jeszcze pełnych 24 godzin, co chwile są resety systemu. Z pomocą od och nie ma co liczyć, nic nie zrobią, baw się sam. Sprawdziłem już ubuntu i debiana i na każdym tak samo pada.

Tandeta

uruchom server w trybie rescue i spradz co pada to nie ich wina ze nie wiesz jak sprawdzic co zawinilo ram dysk procek ?oni nie moga tego za bardzo zrobic po pierwsze szkoda im czasu po 2 sie im nie chce xd
poradnik do trybu rescue masz w poradnikach ovh....
mam serwer na linuxie ubuntu od jakis 5 miechow i jeszcze ani razu mi nie padl przez zle parametry kompa wiec szczerze polecam
edit:
Mam pytanie ile osób pociągnie serwer tfs z mapa 15mb:

Procesor: Intel Pentium Dual E2180 2x 2.00+ GHz 64 bits
RAM: 2 GB
Dysk Twardy: 250GB
Lacze: 100 Mbps w SLA Standard (bez limitu)

cos kolo 600-700 osob na linuxie na 0.2 pociagnie mysle. 0.3 nie wiem nie bardzo probowalem z duza iloscia graczy.
 
ja bym polecal wersje 0.3.1, a do drugiego pytania to polecam taka opcje edycji postow oraz google
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top