• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

[Pytanie] Serwer Dedykowany pod Open Tibia Server

Status
Not open for further replies.
Zawsze mozna pomoc ;] A juz szczegolnie wroclawianinowi.
 
Mam takie pytanko. Jak już wykupie ten server to co dalej ? Jest gdzieś jakiś poradnik o serverach dedykowanych ?
 
Zapewne na stronach hosterów ;]

Zastanawia mnie jaki system operacyjny jest najlepszy dla dedyka...
BTW. Ile kosztuje instalacja na ovh.pl?
 
Last edited:
Haha! Just let me this get out of here, I tried to read all this..
But I didn't understood a shit! :p
Cool language there Poland! :)
 
Czy debian jest chociaż trochę user-friendly?
Małe pytanko... jak się nazywa usługa w dotpay pozwalająca na obsługę shopu?
 
Last edited:
Przy okazji też mam pytanie.
Ile ludzi utrzymał bym TFS 0.2 przy mapce 15mb + średnio skryptów, na sprzęcie :
-30mb przepustowość lącza
-2gb ramu
-procesor (1 rdzeń) 3ghz.
-system - linux
I wszyscy polecają TFS'a tylko to co przeczytałem na początku tematu, to sam nie wiem. Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.
 
Aha. A co trzeba byłoby wyłozyć? Bo moge się dogadać żeby skręcili innego kompa :]Oczywiście to kosztuje.
A jeszcze pytanko :D Na tym samym co wyżej kompie tylko że:
Tibia 7.6
Mapka z 10-15mb ?
 
Jako wyjadacz moze sie nieco wypowiem...

CPU ma znaczenie ale nie aż takie! ( Wiec na poczatek neguje to co powiedzial Elf ). Na starych distro ( kategorycznie odradzam hostowania ich! ) zużycie CPU jest znacznie wyższa a wydajność kilka razy słabsza. Proponuje tworzenie własnych distro bazujących na aktualnym SVN ( staram sie wyłapać większość bugów i ewentualnie przekazywać poprawki dalej tak by serwery były jescze bardziej wydajne i funkjonalne ) by ograniczyć się do tego co potrzebne jest dla nas, a nie 500 funkcji których w życiu nie użyjemy. W ten sposób otrzymamy wydajny server który nawet na słabym sprzęcie jest w stanie utrzymać sporą ilość graczy.

Wbrew pozorom ramy i dysk twardy liczą sie całkiem bardzo ( tak dysk sie liczy ! ). Co do dysku twardego to poprostu mam na myśli najlepiej 2 dyski twarde albo chociaz 2 partycje. -> 1. Programy użytkowe + pliki serwerowe -> 2. Baza danych dla MySQL.

Ramy sugeruje zwyczajne serwerowe: 2-4GB DDR2 ECC 800Mhz.

Dysk, ale jaki?
Zazwyczaj zwyła SATA II wystarcza, ale gdy myślimy o czymś mega poważnym ewentualnie SCSI.

Wracając do CPU? Myśle że dobrze skonfigurowany i ustawiony zwykły Dual Core E4400 Intela może bez problemu uciągnąć 400 graczy ( na mapie 83mb z 30k spawnów ). Generalnie szedłbym w Dual Core.

Co do systemu? Powinniśmy użyć ten na którym sie znamy najbardziej a nie z góry zakładać że linux będzie lepszy, bo założe się z wami że moj dobrze skonfigurowany server na windowsie 2003 bedzie chodził lepiej niż nie jeden linux.

Pisałem wszystko na szybko, mogłem gdzieś walnąć błąd ;) Jak coś to sorry. Mam nadzieję że komuś moje wypociny pomogą.
 
No tak, lepszą opcja jest ściągnięcie najnowszych SVN'ów i skompilowaniu sobie silnik samemu. Oczywiście jedną z najważniejszych rzeczy odgrywa też lącze. I warto byłoby kupując server dedykowany zobaczyć czy jest gwarantowane SLA. No i oczywiście gorzej jak ktoś (np. ja) kupuje na server na sloty.
 
@up: wiesz, co w ogóle piszesz? ;i
@gentoo: jeśli już znacie się na ssh to polecam debiana

Co do OVH to mi spisuje się doskonale, polecam.
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Back
Top